מועצה מקומית קרית טבעון - עמוד הבית

דלג על בר עליון בראש הדף
בר עליון בראש הדף
17:14   19/1/2018
דלג על בר עליון אדום
בר עליון אדום
דלג על Ticker
Ticker

קבלת שבת קהילתית במרכז קהילתי רמת טבעון

18:00

תערוכות במרכז ההנצחה

08:00

לפתיחת המיצב ; יהושע, דרקון יענה ציוני / רפי מינץ

11:00

המיצב ; יהושע, דרקון יענה ציוני / רפי מינץ

11:00

קבלת שבת שכונתית

18:00

סרט: סה לה וי! C'est La Vie!

20:00

ערב זמר – לשיר בין הטיפות

שירים באווירה חורפית בהנחיית: אילנה כץ21:30

שרים וזוכרים את יצחק רבין

29/10/2015
שרים וזוכרים את יצחק רבין (הגדל)

שרים וזוכרים את יצחק רבין  

סמה שאפוני ואורית קורן, שרו בערבית ובעברית: "כשתבוא היונה יישברו החומות"
דוד אריאלי: "יש להתמקד בחינוך לשלילת האלימות המכרסמת ביסודות הדמוקרטיה"  

כ-250 מתושבי קרית טבעון, מרביתם בני נוער, מילאו ביום ראשון את אולם צוותא והשתתפו בטקס הזיכרון לציון עשרים שנים להירצחו של ראש הממשלה יצחק רבין ז"ל.  
הטקס המקסים והמרגש הופק על-ידי רשת המתנ"סים, בהנחייתו של חזי פלד, שגם ניגן בכלי הקשה  ובניהולו המוסיקלי של רונן לן רידר, שגם ניגן בגיטרות.
את הטקס פתחה מקהלת הנוער "רקפת" וסגרה אותו המקהלה הבוגרת "סינקופה" כאשר במהלכו הופיעו סולנים רבים מתלמידי הקונסרבטוריון, שהפליאו בביצוע שירי תפילה, תוכחה, תקווה, וכמיהה לשלום - שנבחרו על-ידי בני הנוער עצמם. כמו כן, הוצג קטע דרמטי קצר.  
בין השירים עלו לבמה נציגי ארבע תנועות נוער של הקריה (הצופים, הנוער העובד, אילן טבעון ואגף הנוער) והציגו את תובנותיהם מרצח יצחק רבין ואת משנתם לגבי התנהלותנו כחברה וכמדינה, על רקע מורשתו. 
באחד מרגעי השיא המרגשים של הערב, שרו תלמידת הקונסרבטוריון – סמה שאפוני, ערביה מנצרת ומורתה – אורית קורן שחר, את שירה של המשוררת בת קיבוץ יגור – עידית חכמוביץ ז"ל, שנכתב לאחר חתימת הסכם השלום עם ירדן והולחן ע"י חזי פלד – "כשתבוא היונה".  השתיים ריגשו את הקהל כששרו בדואט ערבי - עברי (השיר תורגם לערבית במיוחד לערב זה): "כשתבוא היונה יישברו החומות, מול עיניים חולמות תבנה אמונה. יישברו החומות בין אדם לאדם והשיר שנדם, יחבר עולמות".
ראש המועצה, דוד אריאלי, נשא דברים ואמר, בין היתר: " בשבועות האחרונים נתונה החברה הישראלית במצב של חשש לפרוץ  אינתיפאדה שלישית. רמת הביטחון האישי נמצאת בירידה קיצונית עת שמחבלים חמושים בסכין עושים כל שלאל  ידם כדי לפגוע ולהרוג. יצחק רבין נרצח כי חשב שניתן למנוע מצבים מסוג זה רק אם נחתור לעשיית שלום.  היה זה דווקא יצחק שהבין את מגבלות הכוח.  הוא היה מנהיג יוצא דופן בדבקות שלו , בעומק וביסודיות  וברצון לייצר פתרונות. והוא היה משלים את המלאכה לו לא היה נרצח.  
סבורני כי אחד הדברים החשובים ביותר להתמקד בהם בחינוך ילדינו היא סוגיית שלילת האלימות כדרך להשליט את דעתך, כי אלימות היא כרסום יסודות הדמוקרטיה". 
את הערב ליוו בנגינה: תומר מלמד – פסנתר וטל פדר – גיטרה.
הערב הסתיים בשירה אדירה של שיר לשלום והתקווה, ע"י הזמרים והקהל כולו.  

הדפסשלח לחבר
נגישות באינטרנט דלג על בר תחתון
בר תחתון
דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד