מועצה מקומית קרית טבעון - עמוד הבית

דלג על בר עליון בראש הדף
בר עליון בראש הדף
08:07   23/3/2018
דלג על בר עליון אדום
בר עליון אדום
דלג על Ticker
Ticker

תערוכה : שבוי שפוי חופשי / אלי אלקרס

00:00

מרכז ההנצחה שמח לקחת חלק בפסטיבל שייח' הבריק

מגוון מופעים, סדנאות, הקרנת סרטי דוקו, הרצאות ועוד! 10:30

סרט: סטלין מת! The Death of Stalin

22:00

מובילים בישראל בהשקעה בחינוך

4/02/2015
מובילים בישראל בהשקעה בחינוך (הגדל)

קרית טבעון במקום מהמובילות בישראל בהשקעה בחינוך על פי נתונים חדשים של המועצה לשלום הילד

וגם בתקציב 2015 המגמה נמשכת, הרשות המקומית הוסיפה לסעיף החינוך 544 אלף ₪ יותר מאשר בתקציב 2014

נתונים חדשים של המועצה לשלום הילד חושפים כי קרית טבעון  נמצאת בראש הטבלה (מקום 14 מתוך 118 רשויות) בהשקעה השנתית בחינוך בשנים 2012-2013  – סך שך 11,200 ₪ השקעה בכל תלמיד.

לדברי ראש המועצה דוד אריאלי, תחום החינוך נמצא תמיד בראש סולם סדר העדיפויות של הרשות המקומית על כן תקציבי החינוך הולכים וגדלים משנה לשנה. בשנת התקציב 2015 ממשיכה המגמה ותקציב החינוך בשנת תשע"ה עומד על סך של 36.147 מיליון ₪ כאשר חלקה של המועצה בתקציב הוא 9.123 מיליון ₪ המועברים מההכנסות העצמיות.

כידוע, השקעת הרשות בחינוך מורכבת בעיקרה מהתקציב הייעודי שנתקבל ממשרד החינוך ולזה כאמור מוסיפה הרשות המקומית תקציב מהכנסות עצמיות. בשנת 2015 הוסיפה הרשות לסעיף החינוך 544 אלף ₪ יותר מתקציב 2014.

מנהל מחלקת החינוך במועצה יאיר אודם: "אנו רואים בכך השקעה בעתיד ילדינו ולכן התפיסה היא שיש לתת יותר וזאת למרות המצב הכלכלי הקשה בו נמצאת הרשות המקומית. התוספת בתקציב באה לידי ביטוי בעיקר בהעברת תקציבים גדולים יותר לטובת הניהול העצמי של בתי הספר בקריה ולטובת גני הילדים של הרשות.

יש לציין כי את התוצאות של ההשקעה אנו רואים בשטח. ראשית, פיתוח הייחודיות הבית ספרית הפך להיות מאד משמעותי וישנה שביעות רצון מלאה של אנשי משרד החינוך, שביעות רצון של הנהגות בתי הספר ושל הנהגות ההורים, בכל מה שקורה בתהליכי הלמידה. שנית, קיומו של פורום מנהלים אחת לחודש, מפרה את הצוות הניהולי, עוזר בפתרון בעיות ודילמות ומקדם את העשייה החינוכית ביישוב. דבר שלישי ולא פחות חשוב הוא שיתוף הפעולה בין החינוך הפורמלי לבלתי פורמלי (ראית השלם) יוצרים יחד קרקע פורייה להתקדמות וצמיחה." 

"זאת הזדמנות להודות לראש המועצה דוד אריאלי ולהנהלת המועצה, אשר שמו להם כיעד להעצים את תחום החינוך בקריה. תודה גם לסגן ראש המועצה ויו"ר ועדת החינוך עמית בלדרמן ולחברי המליאה, ששותפים לרצון שלנו להמשיך לטפח את מערכת החינוך בקרית טבעון". 

 

הדפסשלח לחבר
נגישות באינטרנט דלג על בר תחתון
בר תחתון
דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד