מועצה מקומית קרית טבעון - עמוד הבית

דלג על בר עליון בראש הדף
בר עליון בראש הדף
04:02   20/3/2018
דלג על בר עליון אדום
בר עליון אדום
דלג על Ticker
Ticker

תערוכה : שבוי שפוי חופשי / אלי אלקרס

00:00

שנה"ל תשע"ה נפתחה בהצלחה

1/09/2014
בתמונה: בית ספר קרית עמל (הגדל)

שנה"ל תשע"ה נפתחה בהצלחה ובהתרגשות 

קבלות פנים חגיגיות בבתי הספר ובגנים, אופטימיות רבה ואפס תקלות בפתיחת השנה 

3,110 תלמידים נקלטו ביום שני במוסדות החינוך השונים בקרית טבעון, מי לגן, ומי לבית הספר. לאחר חודשיים של חופשה ולאחר שבתי הספר והגנים בקריה טופלו בצורה יסודית וקושטו, שנה"ל תשע"ה נפתחה באופטימיות, במצב רוח טוב ובאפס תקלות.  

במהלך הבוקר, ביקרו ראש המועצה דוד אריאלי ומנהל מחלקת החינוך יאיר אודם במוסדות החינוך השונים וברכו את התלמידים החדשים והוותיקים, את הצוותים החינוכיים ואת ההורים, לקראת שנת הלימודים החדשה. 

בכול אחד מבתי הספר נערכו טקסים חגיגיים לקבלת תלמידי כיתה א', ז' וט' אותם ארגנו והובילו תלמידי השכבות הבוגרות בבתי הספר, במסגרתם גם זכו התלמידים החדשים לקבלות פנים מרגשות.
יש לציין כי לתלמידים החדשים במוסדות השונים, יסודי, חטיבה ותיכון, נערכו פעילויות גיבוש מוקדמות על ידי צוות המחנכות, בשאיפה לכניסה רגועה וחלקה ביום הלימודים הראשון, כפי שאכן היה.
מנהל השש שנתי באורט גרינברג אִתי לוי, שמונה לפני כחודשים לתפקיד, ערך מפגש הכרות לתלמידי השכבות הבוגרות, ברך אותם והציג בפניהם את האני מאמין שלו.
גם בגני הילדים,
הצוותים החינוכיים נערכו מבעוד מועד: גננות וסייעות בכול הגנים ארגנו וקישטו את גני הילדים במטרה לייצור אווירה מזמנת וחמה הן לילדים החדשים והן לוותיקים ונערכו ימי הכרות לילדים עם צוות הגן. ביום הראשון ללימודים, מתנדבות זה"ב בגן ומתנדבים אחרים התייצבו לעזרת הצוותים, דבר שסייע רבות לזרימה המוצלחת של תהליך הקליטה. אחת הגננות סיפרה: "באווירה המיוחדת של היום הראשון יש משהו מאד מיוחד, הילדים מתרגשים ושמחים וגם הצוות החינוכי נרגש לא פחות."
מנהלת מדור גני ילדים, גילה דינר: "היום הראשון ללימודים נפתח בשמחה והתרגשות, כמו בכול שנה,  הצוותים החינוכיים קיבלו את הילדים וההורים בחיוך ומצב רוח טוב, תוך מאמץ להגיע לכל ילד וילדה באופן אישי. הגנים היו ערוכים ומאורגנים, מה שמקל מאד על ההורים ועל הילדים את המעבר. אני גאה מאד בצוות הגנים המקצועי  ומאחלת לכולנו שנה טובה ומוצלחת."

יאיר אודם: "יום ראשון ללימודים הוא שמחה וגאווה גדולה לצוות המסור במחלקת החינוך ולי באופן אישי. עבדנו קשה בחודשיים האחרונים ואני גאה שהשנה נפתחה בצורה חלקה וללא תקלות. יש לנו מערכת חינוך מצוינת, צוות ניהולי וחינוכי מקצועי ומוקפד ואני יודע שתהיה לנו שנה טובה מכל הבחינות". 

על פי תכנית משרד החינוך, שנת הלימודים בגנים וכיתות השונות, תחל במפגשי שיח - בהתאם לגיל הילדים, והצוות החינוכי יעסוק, בין השאר, גם בחוויות האישיות של הילדים בחופשה בצל מבצע "צוק איתן" כמו כן יינתן מענה רגשי לתלמידים, כל ילד בהתאם לצרכיו.

קצת מספרים:

בשנת הלימודים תשע"ה,  לומדים במוסדות החינוך בקרית טבעון  3,110 תלמידים, תלמידות וילדי גנים. 489 ילדים החלו את שנת הלימודים ב-15 גנים ממלכתיים, 3 גני חינוך מיוחד ואחד ממלכתי דתי (ברשות יש עוד 5 גנים מוכרים שאינם רשמיים: 4 אנתרופוסופיים ואחד חב"ד).
בחמשת בתי הספר היסודיים בקרית טבעון לומדים -
1620 תלמידים, מתוכם 274
החלו כיתה א':
בנרקיסים:
273 תלמידים (266 בתשע"ד), מתוכם 58 החלו כיתה א'; ברימונים: 343 תלמידים (340 בתשע"ד), מתוכם 56 החלו כיתה א'; בשקד: 494 תלמידים (455 בתשע"ד), מתוכם 65 החלו כיתה א' (יש לציין כי בבית ספר שקד הלימודים הם מכיתה א' עד כיתה ח'); ביבנה: 52 תלמידים (56 בתשע"ד), מתוכם 10 החלו כיתה א'; בקרית עמל: 458 תלמידים (431 בתשע"ד), מתוכם 85
החלו כיתה א'.
בתיכון השש שנתי אורט גרינברג, אשר לאחרונה מונה בו לתפקיד המנהל
, אִיתי לוי, לומדים:  504 תלמידים  בחטיבה העליונה (514 בתשע"ד), מתוכם 169לומדים בשכבת י"ב. בחטיבה הביניים לומדים 497
תלמידים (516 בתשע"ד), מתוכם בשכבת ז' 159 תלמידים (המספרים אינם סופיים ועשויים להישנות, עד להתייצבות בסוף חגי תשרי).

שבועות אינטנסיביים עברו על עובדי המחלקות השונות ברשות המקומית בשל ביצוע עבודות ומשימות הנוגעות להערכות לקראת פתיחת שנת הלימודים.  במהלך חופשת הקיץ שופצו במוסדות החינוך: הכיתות והאולמות, שודרגו השטחים הציבוריים, חודשו מבנים, הונגשו כיתות וגנים ותוקנו הליקויים, כול מוסד, על פי צרכיו. בכול המוסדות נערכו בדיקות בטיחות וביקורות כיבוי אש והמבנים הוכנו לקליטה בטוחה, חגיגית ונעימה של הילדים ושל הצוותים החינוכיים.
כזכור, בהתאם לתכנית ארצית של משרד החינוך, מתבצע בימים אלה בבית ספר קרית עמל פרויקט חיזוק מבנים מפני רעידות אדמה. העבודות ימשכו עוד כחודש ימים ותלמידי כיתות ג'-ד', החלו את שנת הלימודים בבניין אמניות הבמה, אשר בבית ספר התיכון. המבנה הוכשר והותאם לצרכי הילדים והצוותים החינוכיים, הן מהבחינה הבטיחותית והן לטובת למידה נעימה ונוחה.

 

  בית ספר רימונים

  בית ספר נרקיסים

בית ספר יבנה

בית ספר שקד

תיכון אורט

 

חטיבת הביניים

הדפסשלח לחבר
נגישות באינטרנט דלג על בר תחתון
בר תחתון
דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד