מועצה מקומית קרית טבעון - עמוד הבית

דלג על בר עליון בראש הדף
בר עליון בראש הדף
01:28   26/9/2020
דלג על בר עליון אדום
בר עליון אדום
דלג על Ticker
Ticker
15/09/2020
דרושים מתנדבים
לקראת חגי תשרי אנו עומדים בפני סגר ארצי וזקוקים לכם המתנדבים לסיוע
15/06/2020
הרחבנו את המענה הטלפוני במחלקת הגביה
מענה בין השעות 10:30-13:30
14/05/2020
קול קורא!
תכנית יתד והיחידה להתנדבות בטבעון מחפשות מתנדבים/ות שרוצים/ות להשפיע ולקחת חלק בעתידם של צעירי קרית טבעון
13/05/2020
הזדמנות להתנדבות ייחודית. היית רוצה להיות משמעותי/ת לנער/ה בגילאי 13-16?
דרושים מלווים ליצירת קשר מאתגר, מלמד ומספק
פעילויות, הודעות ועידכוני המועצה בנושא קורונה
מתעדכן באופן שוטף, כולל מספר חולים מאומתים ומספר המבודדים ביישוב לפי תאריך

ערב סיום לפרויקט "הסיפור שלא סופר"

27/05/2014
ערב סיום לפרויקט "הסיפור שלא סופר" (הגדל)

ערב סיום לפרויקט הבין-דורי – "הסיפור שלא סופר" 

סיפורם של יוצאי המעברות בטבעון הפך לקטעי דרמה מרגשים, מרתקים ומשעשעים אותם הציגו בכישרון רב בני הנוער ממרכז הדרמה היישובי של רשת המתנ"סים בטבעון 

רבים מתושבי טבעון, צעירים ומבוגרים הגיעו ביום שלישי לאולם צוותא לערב סיום נוסטלגי מרגש, שעסק במעברות בטבעון - פרויקט בין-דורי משותף לוותיקי היישוב ולצעירים בטבעון. האירוע נערך בהשתתפות מנהל המחלקה לחינוך יאיר אודם, צוות המחלקה,  נציגת ג'וינט ישראל ומנהלת תכנית "הקול בגיל" גילי גוטפריד, מנהל רשת המתנ"סים בקרית טבעון דרור גרינבלום, מנהלת העמותה לקשיש שלהב"ת רמה גולדווין, מנהלת המדור לזקן במחלקת הרווחה חדווה גלמן ועוד אורחים רבים. 

את הערב  פתח בנגינה נעימה חוקר מוסיקה, המלחין, המורה ונגן העוד יורם ארנון והנחתה את הטקס מנהלת מדור גנים במועצה גילה דינר.  

הסיפור של ערב מעברות התחיל לפני שש שנים, כאשר שלושה תלמידים ממגמת התקשורת באורט גרינברג טבעון בשיתוף המורה אילן לוז ולילך דרמון, אז עובדת רשת המתנ"סים, יצאו לתעד סיפורים על אנשי המעברות בטבעון מפי האנשים עצמם. הפרויקט ההוא הסתיים, צולמו קטעי תיעוד, נאספו תמונות והוכנסו לארכיון של טבעון. לפני שנה, נוצרה הזדמנות לחבר בנושא זה בין בני נוער לוותיקים בישוב.    ארגון ג'וינט ישראל הצטרף ליוזמה בשיתוף ציפי גורן ממרכז הדרמה היישובי ונבנתה תכנית עבודה אשר פירותיה הם ההצגה שעלתה במהלך הערב. הצגה זו של קבוצת הדרמה וותיקי טבעון יוצאי המעברות הינה תוצאה של שיתוף פעולה של קבוצת הדרמה, עמותת שלהב"ת, ג'וינט ישראל, מדור הנוער ומחלקת הרווחה בטבעון. 

מנהלת הנוער היישובי לילך דרמון: " תודה למשתתפי המופע והפרויקט: נוער מרכז הדרמה היישובי של רשת המתנ"סים בטבעון. תודה למבוגרים שבחבורה שהביאו את עצמם אלינו – ועזרו באיסוף החומרים והפיכתם לסיפורים של ממש: דרורה כנפו, שלמה כנפו, חדווה בן חמו, זאב מזור, חיים צור, לאה סגל, סימי כהן, מנשה ביתן, חיה שכטר, יוסף שכטר. תודה גדולה לציפי גורן על הובלת הפרויקט, הנחיית המשתתפים, העלאת הסיפורים על הכתב והפיכתם לקטעי דרמה מרגשים מרתקים ומשעשעים גם יחד, וכל זאת, באהבה גדולה חיבור ושליחות לנושא. תודה לרמה גולדווין, חדווה גלמן וגילי גוטפריד שסייעו לאורך כל הדרך ולשפרה לשם על הסיוע במציאת החומרים. תודה לגילה על הנחיית הערב, ולנוסי מרשת המתנ"סים על ההגברה. 

סיומו של פרויקט זה הוא למעשה אבן דרך אחת בדרך ארוכה, שכולי תקווה שעוד תימשך. המשרד לאזרח הוותיק ויד יצחק בן צבי יוצאים היום סוף סוף, למבצע תיעוד סיפוריהם של יהודים יוצאי ארצות ערב. יש לכך מספר מטרות אך העיקרית שביניהן היא הכנסת הסיפורים שלכם לנרטיב, לסיפור, הציוני, הישראלי של כולנו. קרית טבעון התברכה באוכלוסייה מעורבת, סיפורי העליות השונות של תושבי טבעון הן מהמרתקים אותם פגשתי. אני תקווה שכולכם, תיקחו את החומרים שמונחים בכניסה לאולם, ותיזמו את תיעוד הסיפור שלכם, כל אחד ומשפחתו הוא, כל אחד וסיפור העלייה שלו".  

 

הדפסשלח לחבר
נגישות באינטרנט דלג על בר תחתון
בר תחתון
דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד