מועצה מקומית קרית טבעון - עמוד הבית

דלג על בר עליון בראש הדף
בר עליון בראש הדף
16:21   22/2/2018
דלג על בר עליון אדום
בר עליון אדום
דלג על Ticker
Ticker

המיצב ; יהושע, דרקון יענה ציוני / רפי מינץ

11:00

על צלילים ואנשים - היצירות הגדולות של מקס ברוך

08:40

שעת גלריה – "צלחות מתחפשות"

17:00

סרט: מודי MAUDIE - - טרום בכורה

18:00

חיטוב המוח

19:30

סרט: העדות | THE TESTAMENT

20:30

יום המעשים הטובים בקריה

16/03/2014
יום המעשים הטובים בקרית טבעון (הגדל)

יום המעשים הטובים: פעילות עשירה בקריה   


כל בתי הספר ביישוב לקחו חלק בפעילות שכולה עזרה ומעשים טובים

השבוע ציינו מוסדות החינוך בקריה את יום המעשים הטובים במגוון דרכים יצירתיות, חלק מהמשימות  בוצעו השבוע וחלקן יבוצע בהמשך, בהתאם לתנאי מזג האוויר. על פי התכנית, בבית ספר "קרית עמל", מורים, הורים ותלמידי כיתות ה׳ – ו׳  לקחו על עצמם לחדש את הגינות בבתיהם של הקשישים בקרית טבעון כולל עישוב, ניקוי ושתילה של פרחים צבעוניים וססגוניים בחצרות הבתים. בנוסף, צוות מכיתה ה׳ 3 אחראי לטיפוח חצר בית הכנסת ״זבולון״, אותו בית כנסת אשר מארח מדי שנה את תלמידי כיתות ב׳ מבית הספר.


בבית ספר "רימונים", תלמידי כיתות ד' אחראים על הקמתן של שתי גינות תבלינים בשני בתי אבות בקריה וחמש כתות נוספות מבית הספר, בשיתוף קשישים יבצעו פעילות משותפת לכבוד חג הפורים. תלמידי כתות א' ערכו מפגש משמח עם ילדי הגנים ותלמידי כתה ב' בקרו  את ראש המועצה דוד אריאלי ואת מנהל מחלקת החינוך יאיר אודם והעניקו להם משלוח מנות. 

בבית ספר נרקיסים, לקראת "יום המעשים הטובים", התגייס הצוות, תלמידים והורים לטובת עשייה ונתינה, מטרות שהן חלק בלתי נפרד מאורח החיים של קהילת "נרקיסים". תלמידי כיתות א' ו-ב' אספו וארזו דברי מתיקה ועוד הפתעות, לטובת חלוקתם במחלקת הילדים במרכז הרפואי רמב"ם ובבתי האבות בקריה. תלמידי שכבה ה' הצטרפו לעשייה, ביקרו ושימחו את דיירי בתי האבות בקריה ואף חילקו להם מארזים חגיגיים. כיתות ג' אספו מצרכי מזון לעמותת "מעומק הלב", בשיתוף עם שכבה ד', שנוסף לכך הזמינה את דיירי "כפר תקווה" לחגוג עמם את חג הפורים ותלמידי כיתות ו' יצאו בשישי (מחר) לצומת הבנים ובכוונתם לחלק מאפינס וטרופית לחיילים.  

ב"אורט גרינברג"  בחטיבה ובתיכון עסקו במגוון פעילויות החל מחלוקת משלוחי מנות לקשישים ופעילות עם האוכלוסייה הוותיקה ביישוב, הקמת פינת תבלינים בבית הספר, מופעי רחוב ותרומת הכספים לעמותות, ניקוי ואדיות וגם הכנה והעברה של משלוחי מנות לתחנה לריענון חיילים. 

במרכז קהילתי  פיש מתכננים להקים גינה קהילתית בשיתוף התושבים בשכונת שרת. 

ובתנועת "הנוער העובד והלומד" במסגרת יום המעשים הטובים,  חניכים ומדריכים שיפרו את מראה הקן ברחוב רמז, הם צבעו את קירות הקן והקימו גינת תבלינים חדשה בחצר. יש לציין כי המבנה חודש ושופץ לאחרונה ואף חודשה בו פעילות החניכים בשכבות הבוגרות, לצד זה סיפרו, הם ממשיכים לארח בשמחה ובאהבה רבה חיילים המגיעים לאזור לשבוע ניווטים.  

תלמידי החטיבה העליונה בפנימית רמת הדסה בשיתוף הצוות החינוכי יצאו במסגרת יום המעשים הטובים לקטיף עלי סלק בנהלל לטובת ארגון לקט ישראל, שמטרתו לחלק את הירקות בסוף הקטיף למשפחות נזקקות. התלמידים מילאו 8 ארגזים והרגישו את חדוות הנתינה. כמו כן, תלמידי רמת הדסה,  המתנדבים באופן קבוע בכפר הנוער נווה רם הכינו בשיתוף תלמידי המקום את לוגו בית הספר מפסיפס. התלמידים נהנו מחוויית היצירה המשותפת אשר חיזקה והידקה את הקשר בין הקבוצות. 

מצוות מחלקת החינוך במועצה נמסר כי תהליך ההכנה של יום המעשים הטובים נמשך שבועות רבים. משלב איתור הצרכים היישוביים, דרך שלב גיוס הצוותים החינוכיים, הרכזות החברתיות, שידוך כל כתה למשימה, תזמון המשימות, הזמנת הציוד הנדרש מקרן אריסון, קליטת הציוד וחלוקתו ועד לשבוע המעשים הטובים שבו התממשו כל התכניות. תודה מיוחדת לרכזות החברתיות של בתי הספר היסודיים – עדי דניאל של נרקיסים, ליאת יניב של קרית עמל והדר בן שמעון של רימונם – על שיתוף הפעולה וההתגייסות מרגע שהנושא עלה. בנוסף תודה גדולה לרותם ציפורי רכזת המחויבות האישית של אורט גרינברג על המאמצים הרבים לגייס את התלמידים בתקופה לא קלה של השנה ועל כל המשימות היצירתיות ומחממות הלב שתלמידי התיכון הוציאו אל הפועל ביום המעשים הטובים. תודה גם לאולגה סגנית המנהלת בחטיבת הביניים על ארגון התלמידים למרכז יום לקשיש.  ותודה ענקית לעובדי התפעול והמחסנים על כל ארגון וחלוקת הציוד לבתי הספר. תודה לכולם על שיתוף הפעולה.

הדפסשלח לחבר
נגישות באינטרנט דלג על בר תחתון
בר תחתון
דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד