מועצה מקומית קרית טבעון - עמוד הבית

דלג על בר עליון בראש הדף
בר עליון בראש הדף
03:17   26/9/2020
דלג על בר עליון אדום
בר עליון אדום
דלג על Ticker
Ticker
15/09/2020
דרושים מתנדבים
לקראת חגי תשרי אנו עומדים בפני סגר ארצי וזקוקים לכם המתנדבים לסיוע
15/06/2020
הרחבנו את המענה הטלפוני במחלקת הגביה
מענה בין השעות 10:30-13:30
14/05/2020
קול קורא!
תכנית יתד והיחידה להתנדבות בטבעון מחפשות מתנדבים/ות שרוצים/ות להשפיע ולקחת חלק בעתידם של צעירי קרית טבעון
13/05/2020
הזדמנות להתנדבות ייחודית. היית רוצה להיות משמעותי/ת לנער/ה בגילאי 13-16?
דרושים מלווים ליצירת קשר מאתגר, מלמד ומספק
פעילויות, הודעות ועידכוני המועצה בנושא קורונה
מתעדכן באופן שוטף, כולל מספר חולים מאומתים ומספר המבודדים ביישוב לפי תאריך

נערך יום עיון בנושא מיניות

11/02/2014
בתמונה- מתוך יום עיון הראשון בקרית טבעון (הגדל)

נערך יום עיון בנושא מיניות  

מדובר במפגש שני בסדרה של מפגשים לצורך העשרה והעמקת ההכרות בן הצוותים השונים. באירוע השתתפו כול גורמי הטיפול בקרית טבעון  

 

כנס יישובי בנושא מיניות נערך בשבוע שעבר באודיטוריום המחודש של בית ספר רימונים,  אירוע אשר נועד לחבר בין הגורמים השונים העוסקים בטיפול בנוער וילדים בסיכון בקרית טבעון. 

מדובר במפגש שני בסדרה של מפגשים בו לקחו חלק: צוות המחלקה לחינוך,  צוות העובדים הסוציאליים במחלקה לשירותים חברתיים, הפסיכולוגים של השירות הפסיכולוגי בקריה, היועצות של בתי הספר היסודיים, החטיבה והתיכון. כמו כן השתתפו, מנהלי ומנהלות בתי הספר, המפקחת המחוזית וקב"ט המועצה הממונה על מוסדות החינוך ביישוב. 

חשוב להבהיר כי שיתופי פעולה בן הגורמים הללו קיימים ביום-יום ולאורך השנה סביב נושאים ומקרים פרטניים. הייחוד במפגש שהתקיים הוא סביב הלמידה, העמקה והעשרה בתכנים תוך כוונה לייצור שפה משותפת והכרות אישית בין כול הגורמים.  

במפגש הראשון שנערך לפני מספר חודשים הנושא הנדון היה מצבי סיכון אצל ילדים ונוער, תפקידם של הגורמים השונים בטיפול והדרכים המשולבות לטפל בהן. במפגש השני כאמור הנושא היה מיניות. האירוע כלל שתי הרצאות: הראשונה של נאווה גולדברג פסיכולוגית קלינית, מרכזת היחידה לטיפול בנפגעות תקיפה מינית בבי"ח העמק שהרצתה בהתנדבות בנושא: הדינמיקה של הסודיות בפגיעות מיניות. ההרצאה השנייה  בהנחיית דפנה צין, מדריכה מחוזית ביחידה למיניות ומניעת פגיעה בילדים ונוער במשרד החינוך היתה בנושא: פגיעות מיניות בין תלמידים בראייה מערכתית. בסיום ההרצאות נערך דיון משותף. שתי ההרצאות והדיון שלאחריהן נגעו בתהליכים המורכבים של גילוי פגיעות מיניות ובדינמיקה המורכבת של טיפול בהן, הן ברמה הפרטנית והן ברמה המשפחתית והמערכתית. 

הודגשו היבטים של טיפול בנפגע, טיפול בפוגע וטיפול חינוכי בתוך מערכת החינוך, שמטרתו בעיקר מניעה. 

רכזת שותפויות בחינוך  לילך דרמון: "המפגש היה פורה והנושא הועבר בצורה מרתקת. זו הדרך הנכונה להכיר, לשאול שאלות, להיות מעורבים. תודה למנהלת המחלקה לשירותים חברתיים רבקה גרפינקל, תודה לפקידת הסעד לחוק הנוער טל אלפנדרי, למנהלת השפ"ח ציפי מזרחי ולהדר ארז מהשירות הפסיכולוגי, לנאווה גולדברג על ההרצאה ועל הסיוע, למפקחת על הייעוץ שלומית מנור ולדפנה צין  מהפיקוח המחוזי, תודה לכל השותפים במחלקת החינוך ולכול המשתתפים שבאו וחלקו מזמנם ומניסיונם לטובת הצלחת המפגש".  

יש לציין כי במהלך השנה צפוי יום עיון נוסף, בשאיפה להמשיך ולהעשיר את הצוותים השונים הנותנים שירות לילדים ונוער בקרית טבעון.

הדפסשלח לחבר
נגישות באינטרנט דלג על בר תחתון
בר תחתון
דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד