מועצה מקומית קרית טבעון - עמוד הבית

דלג על בר עליון בראש הדף
בר עליון בראש הדף
03:27   26/9/2020
דלג על בר עליון אדום
בר עליון אדום
דלג על Ticker
Ticker
15/09/2020
דרושים מתנדבים
לקראת חגי תשרי אנו עומדים בפני סגר ארצי וזקוקים לכם המתנדבים לסיוע
15/06/2020
הרחבנו את המענה הטלפוני במחלקת הגביה
מענה בין השעות 10:30-13:30
14/05/2020
קול קורא!
תכנית יתד והיחידה להתנדבות בטבעון מחפשות מתנדבים/ות שרוצים/ות להשפיע ולקחת חלק בעתידם של צעירי קרית טבעון
13/05/2020
הזדמנות להתנדבות ייחודית. היית רוצה להיות משמעותי/ת לנער/ה בגילאי 13-16?
דרושים מלווים ליצירת קשר מאתגר, מלמד ומספק
פעילויות, הודעות ועידכוני המועצה בנושא קורונה
מתעדכן באופן שוטף, כולל מספר חולים מאומתים ומספר המבודדים ביישוב לפי תאריך

המיזמים החינוכיים שבדרך-חלק ב

12/01/2014
התמונות -  מתוך ארכיון קרית טבעון (הגדל)

המיזמים החינוכיים שבדרך- חלק ב 

המיזם של ד"ר שחר מרנין, אשר זכה בפרס הראשון הוא משחק רביעיות המבוסס על ההיסטוריה של קרית טבעון והמיזם של סער דרייב, תלמיד י"ב, עוסק בסובלנות 

 

בשבוע שעבר הצגנו התקדמות שני המיזמים החינוכיים שזכו  בפרסים השני והשלישי, השבוע נציג את המיזמים שזכו בפרס הראשון והשלישי.  כזכור, לפני מספר חודשים פורסם "קול קורא" במסגרתו מחלקת החינוך פתחה את הדלת לתושבי הקריה, לבוא ולקחת חלק פעיל בהובלת תכנית חינוכית בין כותלי בתי הספר. מתוך 12 המיזמים זכו 4: ד"ר שחר מרנין, רחל כרמי, סער דרייב ונירית אלונה-בר . 

המיזם של ד"ר שחר מרנין אשר זכה בפרס הראשון הוא משחק רביעיות המבוסס על ההיסטוריה של קרית טבעון. המשחק מורכב מעשר רביעיות המוקדשות לנושאים מן ההיסטוריה של הקמת הקריה: ראשי מועצה בעבר, אירועים האופייניים לקריה, נשים משמעותיות, כרזות מחיי הקריה בעבר ועוד. החומרים כולם לקוחים מהארכיון היישובי, והמשחק מעוצב על ידי בת טבעון - המעצבת המוכשרת מרב פלפי, שהקשר הרגשי שלה למקום נטוע בכל פרט ופרט. על הכנתו של המשחק מנצחת שחר מרנין-דיסטלפלד, בעזרתה המקצועית האדיבה של שפרה לשם, מנהלת הארכיון, אשר מספקת את החומרים המצולמים כמו גם את המידע עצמו הקשור בהם. שחר העניקה חשיבות רבה בהכללתם של נושאים כמה שיותר היסטוריים, המאופיינים במיעוט תיעוד לעומת נושאים חדשים יותר. המשחק מיועד להוות קרקע להתעניינות ילדי היישוב בעברו, בהתאמה לפרויקט "טבעון בעיניים שלי" אשר אותו מוביל מרכז ההנצחה.  

מיזם נוסף הוא של תלמיד כיתה י"ב בתיכון אורט גרינברג בקרית טבעון סער דרייב, אשר זכה במקום השלישי (כזכור, במקום השלישי חלקו שני זוכים). הפרויקט הוא סדנה אטרקטיבית בנושא סובלנות, שתועבר ע"י בני נוער בוגרים לבני נוער צעירים יותר, במסגרת ביה"ס.  

הפרויקט החל לפעול בכיתה ח'1 בחטיבת הביניים של אורט טבעון ולאחר סיום העברת הסדנה לתלמידים, היא תועבר בעזרתם, לכלל תלמידי שכבת ח' ובהמשך לשכבת ז'. בסיום העברת הפרויקט, בכל שכבה צפוי להתקיים ערב חגיגי בו תעלה הצגה הנוגעת לנושא הסובלנות, וזאת ע"י להקת הזמר מפנימיית "אהבה".
רכזת שותפויות בחינוך לילך דרמון: "משמח לראות את חדוות היצירה בקרב הזוכים במיזמים, שרוקמים רעיון לעשייה חינוכית וכמובן את שיתוף הפעולה עם התלמידים בבתי הספר".  


התמונות -  מתוך ארכיון קרית טבעון 

הדפסשלח לחבר
נגישות באינטרנט דלג על בר תחתון
בר תחתון
דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד