מועצה מקומית קרית טבעון - עמוד הבית

דלג על בר עליון בראש הדף
בר עליון בראש הדף
12:43   28/11/2020
דלג על בר עליון אדום
בר עליון אדום
דלג על Ticker
Ticker
29/10/2020
קבוצות תמיכה לבני משפחה מטפלים
10 מפגשים , שבועיים , ימי שלישי, החל מנובמבר 20
15/09/2020
דרושים מתנדבים
לקראת חגי תשרי אנו עומדים בפני סגר ארצי וזקוקים לכם המתנדבים לסיוע
15/06/2020
הרחבנו את המענה הטלפוני במחלקת הגביה
מענה בין השעות 10:30-13:30
14/05/2020
קול קורא!
תכנית יתד והיחידה להתנדבות בטבעון מחפשות מתנדבים/ות שרוצים/ות להשפיע ולקחת חלק בעתידם של צעירי קרית טבעון
13/05/2020
הזדמנות להתנדבות ייחודית. היית רוצה להיות משמעותי/ת לנער/ה בגילאי 13-16?
דרושים מלווים ליצירת קשר מאתגר, מלמד ומספק
פעילויות, הודעות ועידכוני המועצה בנושא קורונה
מתעדכן באופן שוטף, כולל מספר חולים מאומתים ומספר המבודדים ביישוב לפי תאריך

המיזמים החינוכיים שבדרך- חלק א

8/01/2014
המיזמים החינוכיים שבדרך- חלק א (הגדל)

המיזמים החינוכיים שבדרך- חלק א 

המיזם "לשים את הפוקוס" של רחל כרמי לקראת סיום ומיזם נוסף של היוצרת נירית אלונה-בר בנושא קהילה יוצרת סביבה, מוצג בגאווה  כבר השבוע בחזית אולם תרבות של בי"ס נרקיסים  

 

המיזמים החינוכיים שזכו  בפרסים ראשונים נמצאים בימים אלה בעיצומו של תהליך ואחד מהם כבר מוצג בגאווה בחזית אולם תרבות של בי"ס נרקיסים. כזכור, לפני מספר חודשים פורסם "קול קורא" במסגרתו מחלקת החינוך פתחה את הדלת לתושבי הקריה, לבוא ולקחת חלק פעיל בהובלת תכנית חינוכית בין כותלי בתי הספר. מתוך 12 המיזמים זכו 4: ד"ר שחר מרנין, רחל כרמי, סער דרייב ונירית אלונה-בר . 

המיזם "לשים את הפוקוס" של רחל כרמי אשר זכה בפרס השני מיועד לכיתות החינוך המיוחד והוא עוסק בנושא "האחר הוא אני" ובתהליך הקבוצתי אותו עוברים התלמידים. במסגרת המיזם, התלמידים מתעדים באמצעות צילום תמונות שלהם עצמם במצבים שונים – תמונות מחיי היום-יום. 

המיזם נמצא בעיצומו של תהליך והוא מתקיים בשני בתי ספר: "נרקיסים" ו"קרית-עמל" . התלמידים נפגשים אחת לשבוע עם המנחות: כרמי וליאת לירון ובשיתוף המחנכות  דנים בנושא. בשבועות האחרונים הילדים דנו בתכונות חיוביות של בני אדם – "תכונות מוארות" ובהמשך, לאחר שלמדו לצלם , יצאו להנציח בסביבה הקרובה תמונות מחיי היום-יום. תמונות אלה נאספות לאלבום אישי  אותו יקבל התלמיד בסוף השנה. 

מיזם נוסף, בנושא קהילה יוצרת סביבה של נירית אלונה-בר  ואשר זכה במקום השלישי (כזכור, במקום השלישי חלקו שני זוכים), הסתיים כאמור השבוע. מדובר בציור קיר גדול במיוחד, פרי עבודה משותפת של התלמידים והוא כבר מוצג בחזית אולם תרבות בבי"ס נרקיסים בעזרתם של עובדי מחלקת התפעול של הרשות המקומית. הפרויקט זכה לשיתוף פעולה משמעותי בקרב התלמידים כאשר כול מפגש ערך כשעתיים ואליו הגיעו הילדים מלאי התלהבות ושמחה.  

הפרויקט תואם את הנושא אותו מובילה מנהלת ביה"ס נרקיסים אורלי דבי  - "תרבות ואמנות". נירית אלונה בר: "בתחילה הילדים הביאו למפגש את חומרי ההשראה בהתאם בנושא. הם ציירו: חצוצרה, תיאטרון, פלטה של צבעים, ספירלות וגלים, פרחים וצורות, כל מה שזרם,  אותם אספתי על הדפים והתחלנו לעבוד. חיברנו, אחר כך ליטשנו ובסוף קיבלנו שלושה חלקים בתוך השלם: מוסיקה, פריחה ותאטרון כשברקע צורות וצבעים חוגגים בהרמוניה משמחת. הגדלנו את הסקיצה שנתקבלה ללוחות עץ גדולים, והתחלנו לצייר ולמלא בצבעי אקרילי. זו חוויה מורכבת, הכוללת למידה ממושכת, הקניית הרגלי עבודה חדשים, הקשבה לשיתופי פעולה יצירתיים ועוד".  

בהמשך נספר על שני המיזמים הנוספים. 

הדפסשלח לחבר
נגישות באינטרנט דלג על בר תחתון
בר תחתון
דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד