מועצה מקומית קרית טבעון - עמוד הבית

דלג על בר עליון בראש הדף
בר עליון בראש הדף
19:06   22/7/2018
דלג על בר עליון אדום
בר עליון אדום
דלג על Ticker
Ticker

Summer day 2018

00:00

קיץ במרכזים הקהילתיים

00:00

בחודש יולי - כל רביעי משפחתי

00:00

תערוכות חדשות!

גלריה לאמנות ישראלית- מזיגה 2# // טלי בלומנאו באכסדרה: בלוז צבעוני // שימי שיידר 19:00

בכפר הנוער ר.הדסה תורמים לקהילה

21/11/2013
תלמידים מכפר הנוער רמת הדסה. צילום: ערן  נקש (הגדל)

תלמידים מכפר הנוער רמת הדסה תורמים לקהילה 

בשיתוף מחלקת הרווחה במועצה המקומית ועמותת שלהב"ת, שיפצו הנערים את ביתה של קשישה ביישוב 

 

שיתוף פעולה בין המחלקה לשירותים חברתיים בקרית טבעון לכפר הנוער ברמת הדסה, הוליד מיזם ייחודי שכולו התנדבות ותרומה לקהילה. 

חניכי כפר הנוער רמת הדסה מתנדבים לאורך השנים בפרויקטים שונים ברחבי המועצה. השנה חברו התלמידים לעמותת 'לאורו נלך' - עמותה שפועלת לפיתוח ערכי ההתנדבות והמנהיגות בקרב בני הנוער בישראל, מתוך רצון להוסיף פרויקטים התנדבותיים שונים ולהגביר בקרבם את הרצון להתנדב על ידי חיזוק החוויה שבנתינה. ערן נקש, רכז השכבה הבוגרת בכפר ומי שריכז את הפרויקט, יצר קשר עם 'קהילה תומכת' בעמותת שלהב"ת ומחלקת הרווחה ברשות המקומית ויחד איתם נבדקו הצרכים של קשישים תושבי המועצה. לאחר שגובשה תוכנית עבודה,  חניכי הכפר הגיעו לביתה של קשישה ערירית בקריה ובילו שעות עבודה רבות בשיפוץ חזות הבית, בטיפול בגינה, בצביעה של תריסים, קירות וכן נעשו עבודות שונות לפי צרכיה של הקשישה. הצעירים סיפרו כי נהנו מאד לחוות ולהרגיש את הערך ההדדי שבנתינה. 

לדברי רכז השכבה, חניכי כפר הנוער רמת הדסה חרטו על דגלם את ערך הנתינה לצד רכישת השכלה ואת התוצאות ניתן לראות: בשנה האחרונה 60% מבוגרי הכפר סיימו את חוק לימודיהם  עם תעודת בגרות מלאה ומעל 90% התגייסו לצה"ל. הוא סיכם את התרומה במילים : "נתנו מעט – קבלנו הרבה", משפט שמהווה את תחושותיהם של כלל המשתתפים בפרויקט. 

 

צילום: ערן  נקש 

הדפסשלח לחבר
נגישות באינטרנט דלג על בר תחתון
בר תחתון
דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד