מועצה מקומית קרית טבעון - עמוד הבית

דלג על בר עליון בראש הדף
בר עליון בראש הדף
15:50   17/12/2017
דלג על בר עליון אדום
בר עליון אדום
דלג על Ticker
Ticker

קורס טכנולוגיה - יסודות הקרמיקה

00:00

ימי המוזיקה 2017

00:00

תערוכות - גלריית הקומה העליונה / אוצרת: שחר מרנין דיסטלפלד

חתום בצבע // אמנון גרדי צורה- דימוי- משמעות // יוסי זלצמן 10:30

שבוע חנוכה בגפן

17:30

קיטנות חנוכה הצהרוני המתנ"ס

07:30

קרית טבעון מובילה בחינוך

21/05/2013
קרית טבעון מובילה בחינוך. צילום: עדנה פרידמן (הגדל)

קרית טבעון מובילה בחינוך 

מנהל מחלקת החינוך יאיר אודם: "הנתונים המעולים של מפת החינוך בקרית טבעון הם פועל ישיר של החשיבה החינוכית על פיה פועלים במחלקת החינוך בקרית טבעון, העשייה נובעת מהאמונה שיש להתאים את החינוך לילד ולא את הילד לחינוך, והתפיסה היא שלא מוותרים על אף תלמיד במערכת החינוך 

 

קרית טבעון נמצאת במקום טוב למעלה במפת החינוך הארצית. במפה אשר הועלתה השבוע לאתר YNET ומתבססת על  נתונים אשר ריכזה ועיבדה חברת "מדלן", נחשפים נתוני בחינות המיצ"ב ומפת החינוך שנגזרת מנתונים אלו.  

הדירוג של טבעון הוא 69, ממוצע תלמידים בכיתה עמד על 24.7 כאשר בית הספר המוביל הוא קרית עמל עם הציון המרשים 98, אחריו נרקיסים עם הציון המכובד 90, אורט (תיכון וחטיבה) 78, רימונים 70 ושקד 54 (חשוב להבהיר כי הנתון של בי"ס שקד נובע משיטת הלימוד, התלמידים בכיתות  הנמוכות לומדים בדרך חווייתית  שהיא שונה מהנהוג בשאר בתי הספר והפערים מצטמצמים בכיתות הגבוהות יותר). 

המיצ"ב (מדדי יעילות וצמיחה בית-ספרית) הוא מערכת מדדים בית-ספריים, המשמשת עבור מנהל בית-הספר וצוותו כלי עבודה מרכזי לתכנון משאבים ולניצולם. 

הדוח מורכב משני חלקים: מבחני הישגים, ושאלוני האקלים והסביבה הפדגוגית.
מבחני ההישגים בוחן באיזו מידה עומדים תלמידי ביה"ס ברמת הדרישות המצופה על פי תכנית הלימודים בארבעת מקצועות הליבה: שפת אם, מתמטיקה, מדע וטכנולוגיה ואנגלית.
ממצאי האקלים והסביבה הפדגוגית במיצ"ב נאספים משאלונים שהועברו לתלמידים ומהראיונות שנערכו עם המורים
. 

מנהל מחלקת החינוך יאיר אודם: "הנתונים המעולים של מפת החינוך בקרית טבעון הם פועל ישיר של החשיבה החינוכית על פיה פועלים במחלקת החינוך בקרית טבעון, העשייה נובעת מהאמונה שיש להתאים את החינוך לילד ולא את הילד לחינוך, והתפיסה היא שלא מוותרים על אף תלמיד במערכת החינוך. המועצה פועלת רבות וממשיכה להשקיע משאבים רבים בשאיפה לבנות מסגרות הנותנות מענה לצרכי כול הילדים ובכל רמות החינוך ביישוב". 

עוד חשוב לציין כי אחוזי הנשירה ממסגרות החינוך ביישוב היא הנמוכה ביותר בארץ, תלמידי קרית טבעון מובילים באחוזי הגיוס לצה"ל ואחוז המסיימים את הלימודים במערכת החינוך בקרית טבעון אשר ממשיכים לשנת שירות התנדבותית הוא מהגבוהים ביותר בארץ, כאמור, מושקעים מאמצים רבים והתוצאות מדברות בעד עצמן. 

מעט נתונים להשוואה מהסביבה הקרובה:
בית הספר בכפר יהושע קיבל את הדירוג 65 עם 27.6 תלמידים בממוצע, הדירוג
של קיבוץ הזורע הוא  65 עם 27.6 תלמידים בממוצע, הדירוג של עין השופט הוא 64 עם 25 תלמידים בממוצע בכיתה, , הדירוג של יקנעם הוא 52 עם 25.9 תלמידים בממוצע בכיתה ובית הספר המוביל הוא בי"ס דליות שקיבל את הציון 75, אחריו תדהר עם הציון 63,  הדירוג של נהלל זהה לטבעון 69 עם 29.5 תלמידים בממוצע בכיתה.  

הדפסשלח לחבר
נגישות באינטרנט דלג על בר תחתון
בר תחתון
דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד