מועצה מקומית קרית טבעון - עמוד הבית

דלג על בר עליון בראש הדף
בר עליון בראש הדף
05:38   20/7/2018
דלג על בר עליון אדום
בר עליון אדום
דלג על Ticker
Ticker

Summer day 2018

00:00

קיץ במרכזים הקהילתיים

00:00

בחודש יולי - כל רביעי משפחתי

00:00

תערוכות חדשות!

גלריה לאמנות ישראלית- מזיגה 2# // טלי בלומנאו באכסדרה: בלוז צבעוני // שימי שיידר 19:00

שירי שלישיות מכל הזמנים

ערב זמר – שלושה בשירה אחת21:30

שותפים לחינוך: הקהילה כמשאב חינוכי

28/01/2013
מפעילות המתנדבים ידיד לחינוך (הגדל)

שותפים  לחינוך: הקהילה כמשאב חינוכי   

רכזת מתנדבים וקהילה בחינוך, לילך דרמון: "לקהילה יש מקום משמעותי בעיצוב החברתי והאישי של כל אחד מאתנו ולכן יש לה מקום כשותפה חינוכית בתוך מערכת החינוך" 

תכנית "שותפים לחינוך" היא תכנית  חדשה - ישנה אשר מאגדת בתוכה מגוון רחב של מתנדבים העוסקים בחינוך.  לטובת שיפור וייעול תהליכים הצטרפה לאחרונה למחלקת החינוך רכזת מתנדבים וקהילה בחינוך – לילך דרמון.  

מערכת החינוך בקריה קולטת לתוכה מדי שנה יותר ויותר מתנדבים מקרב הקהילה שלוקחים חלק הלכה למעשה בשגרה הבית-ספרית, הלימודית והחברתית ומהווים השלמה קהילתית-חינוכית למערך בתי-הספר. מעורבות קהילתית זו מובלת על ידי רכזים מהישוב שבעצמם עושים את המלאכה מתוך שליחות והתנדבות מלאה ולאורך שנים. ביניהם אפשר לפגוש את מתנדבי "ידיד לחינוך" בהובלת נועה רפאלי, "זה"ב בגן" בהובלת לבנה סרור, "צהלה" בהובלת חיים כרמי, ומתנדבי שנת השירות מ"מכינת רבין" ממכללת אורנים ועוד. 

תכנית "שותפים לחינוך" רואה במתנדבים אלו משאב אנושי, מקומי, השותף לחינוך הנוער והדור הצעיר בטבעון. מטרת התכנית להרחיב את מעגל המתנדבים במערכת החינוך ולייצר את קהילת-המחנכים-הקהילתיים לכל בית-ספר בנפרד וביחד כמערכת חינוכית אחת. 

דרמון: "אני מאמינה שכל מרחב ציבורי/חברתי הינו מרחב חינוכי. ילדים (ואנשים) מתחנכים בביתם, בבית הספר, ברחוב בו הם גרים, ביחסי השכנות שהם מכירים, בתרבות הנהיגה על הכבישים שהם חוצים, בתרבות הקהילתית שסובבת אותם וכו'. לקהילה יש מקום משמעותי בעיצוב החברתי והאישי של כל אחד מאתנו ולכן יש לה מקום כשותפה חינוכית בתוך מערכת החינוך. בשבועות האחרונים אני נפגשת עם רכזי המתנדבים, והמתנדבים עצמם כאן בטבעון ואני נחשפת לחבורה מצוינת של שותפים רציניים למערכת החינוך, אני מאמינה שמעגל זה יתרחב ויגדל, יש לו מקום, מצפים לו וצריכים אותו". 

להצטרפות ופרטים ניתן ליצור קשר  עם לילך בטלפון– 04-9539248
או במייל-  
lilach@kiryat-tivon.muni.il 

 

 

הדפסשלח לחבר
נגישות באינטרנט דלג על בר תחתון
בר תחתון
דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד