מועצה מקומית קרית טבעון - עמוד הבית

דלג על בר עליון בראש הדף
בר עליון בראש הדף
21:32   17/2/2018
דלג על בר עליון אדום
בר עליון אדום
דלג על Ticker
Ticker

המיצב ; יהושע, דרקון יענה ציוני / רפי מינץ

11:00

סרט- המוזיאון / בימוי: רן טל

11:00

המשאלה - פנטזיה לכל המשפחה

11:00

הסרט-המוזיאון / בימוי: רן טל

11:30

סרט: פלא Wonder

19:00

סרט- המוזיאון / בימוי: רן טל

20:00

הסרט-המוזיאון / בימוי: רן טל

20:30

סרט: העדות | THE TESTAMENT

21:00

תוכנית האב לחינוך הוצגה בפני מליאת המועצה

ראש המועצה: "העמדנו את החינוך בראש סדר העדיפויות ואנו מתקדמים במרץ ליעד - מיצוב מערכת החינוך ברמה הגבוהה ביותר".
29/02/2012
תוכנית האב לחינוך הוצגה בפני מליאת המועצה (הגדל)

בישיבת מליאה שלא מן המניין שהתקיימה ביום ראשון האחרון, הוצג נושא יישום תכנית האב לחינוך. יאיר אודם מנכ"ל המועצה ומנהל מחלקת החינוך, הציג מצגת שתארה את תהליך בניית התוכנית. בתהליך השתתפו מאות תושבים שגיבשו את החזון היישובי וערכי הליבה והם "המנוע" הדוחף את מערכת החינוך להצטיין ולהצליח. החזון החינוכי  - הקהילה בטבעון שואפת לטפח את ילדיה כבני אדם ערכיים הכשירים לחיים, חותרים למצויינות ונכונים לתרום להילחם למען ארצם ועמם, תוך עידוד ייחודיותו של כל ילד בהתאם ל"רוח הטבעונית".

 

ערכי הליבה– שהם קובץ אידיאלים שיש לחתור אליהם: אהבת הארץ, הטבע והסביבה, נתינה, סולידאריות ושייכות – קהילתיות, אחריות, כבוד הדדי, סובלנות וכיבוד השונה.

 

המשתתפים בתהליך בניית תוכנית האב, התחלקו ל- 5 קבוצות דיון לפי נושאים שלדעת המשתתפים, הם צירים מרכזיים ומנופי שינויי עיקריים בחינוך.

* ייחודיות ופתיחת אזורי רישום.

* הישגים ומצוינות בחינוך.

* מעורבות הורים וקהילה.

* חינוך משלים וזיקתו לחינוך הפורמאלי.

*טיפוח הגיל הרך.

 

בישיבת המליאה השתתף נתנאל כ"ץ, פסיכולוג ארגוני מהנהלת מכון מנהיגות, אשר מלווה את יישום של תוכנית האב בטבעון. נתנאל הציג את הייחודיות כמנוף להגדרה ומימוש תמונת עתיד בית ספרית. הייחודיות מעניקה זהות מובחנת וברורה לבית הספר, מייצרת משמעות ערכית לעשייה, יוצרת אנרגיה המניעה את בית הספר להתחדשות ויוצרת דחף לשיפור ולמצוינות אישית וארגונית.

 

קרית טבעון הצטרפה לפיילוט ארצי של בחירה מבוקרת בחינוך. כיום יש לכל בית ספר, אזור גיאוגרפי המזין אליו את התלמידים. בשנת הלימודים תשע"ד, ייפתחו אזורי הרישום, בצורה מבוקרת והדרגתית, לבחירת ההורים והתלמידים. לקראת צעד זה, יחדדו בתיה"ס את הייחודיות שלהם. הוקמה מנהלת ובה נציגי הורים, יועצים משפטיים, נציגי הנהלות בתי הספר והקהילה. המנהלת תגדיר את הפורמט שבו טבעון, תפתח את אישורי הרישום לגני הילדים ולבתי הספר.

 

ראש המועצה דוד אריאלי ציין כי מאז היבחרו לראשות המועצה, בשיתוף חברי המליאה, הושם נושא החינוך בראש סדר העדיפויות. "מערכת החינוך בקריה מפתחת חלון הזדמנויות. לכל ילד מזוהה פוטנציאל, ומאפשרת מיצוי היכולת האישית מבלי לוותר על אף תלמיד".

 

בסיום המצגת הוצגה למשתתפים תוכנית רצף חינוכי המייצרת רצף פדגוגי, חינוכי וקהילתי, המבטיח קשר רציף על פני היום ובמעבר בין המסגרות השונות במערכת החינוך. חברי המליאה הציגו שאלות הנוגעות לחומר שהובא בפניהם. לגבי אזורי הרישום, נציגי הציבור במנהלת שתוקם, בעיית התקציב שיידרש לשינויים המוזכרים ועוד. ראש המועצה התייחס לשאלות ורשם לפניו מספר הערות חשובות.  כמו כן ענו לשאלות החברים, נתנאל כ"ץ ומנהל מחלקת החינוך שעוסקים תקופה ארוכה בגיבוש התכנית.

 

בסיום הישיבה סיכם יאיר אודם את תפישתו בנושא הישגים ומצויינות: "בית ספר הוא מקום אשר כל הבאים בין כתליו יימצאו בתהליך למידה ושיפור מתמידים, תוך כדי פעילויות ועשייה מתחדשות, בתרבות של שיתוף פעולה וערבות הדדית. עלינו לפתח חלון הזדמנויות, לזהות מקום של פוטנציאל ולאפשר מיצוי היכולת של כל תלמיד".

הדפסשלח לחבר
נגישות באינטרנט דלג על בר תחתון
בר תחתון
דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד