מועצה מקומית קרית טבעון - עמוד הבית

דלג על בר עליון בראש הדף
בר עליון בראש הדף
19:15   18/3/2018
דלג על בר עליון אדום
בר עליון אדום
דלג על Ticker
Ticker

תערוכה : שבוי שפוי חופשי / אלי אלקרס

00:00

נאום רה"מ ערב יום הזיכרון תשע"ה

26/04/2015

משפחות יקרות,
הרב הראשי לטבעון עמרם בית אל , מר מוניר זבידאת ראש מועצת בסמת טבעון, חברי מועצה,
קהל נכבד 

יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ופעולות האיבה הוא יום קשה ביותר לכל ישראלי באשר הוא, בין אם איבד קרוב משפחה או חבר, ובין אם לאו. מדי שנה אנו מתפללים כי ייכון שלום באזור וכי לא נבכה עוד על מות בנינו ובנותינו.  למרבה הכאב, תפילתנו לא נענתה בשנה החולפת ומדינת ישראל חוותה, בעקבות מבצע צוק איתן, אובדן של  67 חיילים וזאת לצד חיילים ונפגעי פעולות איבה נוספים שמסרו נפשם על הגנת המדינה בשנה החולפת. 

23,320  חללים מסרו נפשם במהלך 67  שנות קיומה של מדינת ישראל.  115 מהם מבני ובנות הקריה.  

למרבה הכאב התווספה השנה משפחת רהב למשפחת השכול, עת שבנה היקר, בר ז"ל, נטמן לפני מספר חודשים בחלקה הצבאית בקרית טבעון לאחר שנפל בקרב במבצע צוק איתן. בר היה נער יפה מראה, טוב לב, ומוכשר אשר עשה את רוב ילדותו בקרית טבעון, במיוחד בפעילות כשחקן מצטיין בקבוצת הכדורמים. בר יכל, אילו רצה בכך, לא לשרת בחיל קרבי ולקבל מהצבא מעמד של ספורטאי מצטיין. למרות זאת בחר בר להקפיא את פעילות הספורט שלו ולשרת בחיל קרבי.  

בנינו ובנותינו שנפלו, מסמלים את המסע הקשה שאנו מנהלים מזה 67 שנים על מנת להיות באמת ובתמים עם חופשי בארצנו. כל אחד ואחת מהם נתנו חלקם להגנת המדינה  על מנת להבטיח לכולנו חיים בטוחים  וחופשיים.  

כמדי שנה מצויות עימנו כאן, משפחות החללים היקרות. אנו מבקשים את קרבתן כדי לחבקן. עבורן יום הזיכרון הוא ענין יומיומי ולא כפי שמרביתנו חווים זאת אחת לשנה. 

משפחות אלו נתנו את היקר להן מכל עבור תקומתה, קיומה, והמשכיותה של מדינת ישראל. הן חינכו את ילדיהם לאהבת הארץ, לחשיבות שבתרומה לקהילה ולמדינה, ולהבנה כי הם יהודים הנושאים לפיד היסטורי המקשר בין עבר ועתיד.  

בשבוע שעבר ציינו את יום הזיכרון לשואה ולגבורה. אחד הלקחים החשובים שלמדנו מתקופה נוראה זו היה ועודנו חשיבות קיומה של מערכת ביטחון וצבא המסוגלים לתת מענה לכל מי שמבקש להרוג בנו ולסכן את קיומנו כמדינה ריבונית.  לשם כך הוקם צבא ההגנה לישראל, שאכן עומד במשימת ההגנה בהצלחה רבה לכל אורך שנות קיומו. למרבה הצער, זה קורה במחיר כבד של חללים, סבל ויגון.  

ואנו, מחויבים לדבוק בצוואתם הלא כתובה של הנופלים ובמשימתנו לחיות כמדינה ריבונית וחופשית המקנה חירות לכל תושביה.  

משפחות  יקרות, בשם כל תושבי קרית טבעון אני מבקש להרכין ראש בפניכן  ולהשתתף בכאבכן ולומר  כי אנו מבינים את שעובר עליכן.  לא נוכל להפיג את כאבכם ולא נוכל לצמצמו.  אך נוכל להבהיר  כי אנו איתכן, פוסעים לצידכן, ומבקשים להיות לכם למשענת ולעזר ככל שתרצו בכך.  

כאן, לידינו, ניצב מרכז ההנצחה שהוקם לצורך שמירת זכרם של  הנופלים והוא יודע לחבק אתכן ולתת לכן את מקומכן אגב מתן מקום של נצח לזכר יקיריכם. אנו רואים בבית זה מסגרת חינוך לכל דבר וענין שמטרתה לכבד את יקירינו שנפלו במערכות ישראל. אנו מבקשים שילדינו הגדלים בטבעון ילמדו את קורות חייהם של הנופלים ויידעו לכבד את זכרם ולהבין כי במותם ציוו לנו את חיינו השלווים כאן בקרית טבעון. 

 

יהי זכרם ברוך. 

 

הדפסשלח לחבר
נגישות באינטרנט דלג על בר תחתון
בר תחתון
דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד