מועצה מקומית קרית טבעון - עמוד הבית

דלג על בר עליון בראש הדף
בר עליון בראש הדף
01:05   19/3/2018
דלג על בר עליון אדום
בר עליון אדום
דלג על Ticker
Ticker

תערוכה : שבוי שפוי חופשי / אלי אלקרס

00:00

שעת סיפור - הענק הכי גנדרן בעולם

17:00

סרט: העיתון The Post

18:00

סרט: העיתון The Post

20:30

ראש המועצה דוד אריאלי חתם על ה "קוד האתי" לראשי רשויות

13/12/2011
ראש המועצה דוד אריאלי חתם על ה "קוד האתי" לראשי רשויות (הגדל)

הכנס, בו השתתפו 130 ראשי רשויות מרחבי הארץ, התקיים במשך שלושה ימים ובמהלכו התקיימו פאנלים שונים על מנת לקדם ולהטמיע את הקוד האתי ברשויות המקומיות (מצ"ב קישור למסמך המלא) ולהעלות סוגיות הנוגעות ליישומו של הקוד הלכה למעשה. במהלך הכנס התקיימו פאנלים ודיונים שונים הנוגעים לאתיקה של ראשי רשויות כגון ''תהליכי הטמעת הקוד האתי ברשויות'', ''הקוד האתי כמנוף לאיכות השלטון המקומי''.

 

ההחלטה על הכנת קוד אתי לראשי רשויות מקומיות התקבלה בשנת 2007 על ידי מרכז השלטון המקומי, מרכז המועצות האזוריות והמרכז לאתיקה, בשיתוף עם משרד הפנים ומשרד המשפטים. מטרתו של הקוד האתי היא להנחות את ראש הרשות המקומית להתנהגות ראויה, בהתאם לחובת הנאמנות שלו כלפי הציבור, כדי לשפר את תפקודו ואת תפקוד הרשות המקומית, וכן, על מנת לשמור על כבודה של הרשות, להבטיח את טוהר המידות ולקדם את אמון הציבור ברשות המקומית.

 
"הרעיון בקוד האתי, הוא להתייחס לנושאים ערכיים, נורמות התנהגות ולתחומים "אפורים" שלאו דווקא הוסדרו בחקיקה. למשל, קוד לבוש, אופן ההתבטאות המצופה מראש מועצה או    מראש עיר", מסבירה עו"ד נועה בן אריה, היועצת המשפטית של השלטון המקומי   והיועצת המקצועית של הוועדה. ומציינת דוגמאות נוספות כגון: "באיזה אופן יש להתייחס לדרג הניהולי, רמת השקיפות, אופן התנהלות אחרי הבחירות עם אלו שהיו פעילים במטה קודם, מידת המעורבות בתהליכים בהם עניינים לא הוסדרו בחקיקה".

 

 

בתום הכנס חתמו ראשי הרשויות על אמנת קוד אתי, שמטרתה, להוות תעודת זהות ערכית לראשי השלטון המקומי בישראל, לעודד פעילות ציבורית של ראשי הרשויות המקומיות תוך הקפדה על ערכי יסוד כדוגמת כיבוד ושמירת החוק מנהיגות, נאמנות לציבור, יושרה אישית והגינות, לטפח תרבות ציבורית, ניהולית וארגונית המבוססת על יושר ואחריות חברתית, להנחיל ולהטמיע רף גבוה של התנהגות ערכית ומוסרית . ראש המועצה שחתם כמובן גם הוא הוסיף  "עם כניסתי לתפקיד כראש הרשות, ניסחתי לעצמי "קוד אתי" אישי שעיקרו, "כיבוד ושמירת החוק, יושרה אישית והגינות - אני מאמין בכך בכל ליבי וכך אני מתנהל. אין זה קל להיות בתפקיד מרכזי ובמיוחד במגזר הציבורי, מול גורמים רבים שכל אחד מאמין בצדקתו. אבל בניסיון לפתור בעיות,   תמיד עומד לנגד עיני ה"קוד האתי" ה אישי, שניסחתי לעצמי עם כניסתי לתפקיד. מאחר שקוד זה קרוב מאוד לקוד האתי שנוסח ע"י מרכז השלטון המקומי, שמחתי     מאוד לחתום עליו, תוך אמונה שהטמעת הנושא תביא לטיפוח תרבות ציבורית, ניהולית וארגונית המבוססת על יושר, הגינות ואחריות חברתית".

הדפסשלח לחבר
נגישות באינטרנט דלג על בר תחתון
בר תחתון
דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד