מועצה מקומית קרית טבעון - עמוד הבית

דלג על בר עליון בראש הדף
בר עליון בראש הדף
16:26   19/3/2018
דלג על בר עליון אדום
בר עליון אדום
דלג על Ticker
Ticker

תערוכה : שבוי שפוי חופשי / אלי אלקרס

00:00

שעת סיפור - הענק הכי גנדרן בעולם

17:00

סרט: העיתון The Post

18:00

סרט: העיתון The Post

20:30

חרדים מחרדים?

יום חמישי האחרון התכנסו באולם צוותא, עשרות מתושבי הקריה לרב שיח, שיזם ראש המועצה דוד אריאלי, בכל הנוגע לשינוי הססטוס קוו הדתי – חילוני בקריה.
27/09/2011
חרדים מחרדים? (הגדל)

מטרת הכנס הייתה לאפשר לתושבים להגיע ולהתבטא בנושא, בעד ונגד. במהלך הכנס נשאו דברים 23 תושבים המייצגים את מגוון הזרמים והדעות בקריה. בין נושאי הדברים היה רמי פרידנזון שהציג את דעת אלו החוששים מההתחרדות, מנשה אלטהויז – נציג חב"ד  ואסתי ממן מהקהילה הרפורמית בקרית טבעון שדיברו בשבח היהדות והסבירו שאין כל כוונה או הרגשה שהם מנסים להפוך את טבעון לישוב בעל סממנים דתיים.

 

השיח התנהל באווירה קשה ובמהלכו נשמעו לא פעם צעקות, ביטויים וסיסמאות שתושבים רבים, שהשתתפו בדיון, סלדו מהם למרות שנשמעו מפי מי שכאמור מייצג את דעתם.  

לסיכום הערב, אמר ראש המועצה, הכופר בטענת ההתחרדות של הקריה, כי הטענה להתחרדות היא פרשנות מוטעית ולא נכונה מיסודה שכן העובדות בשטח מצביעות על קרית טבעון כישוב חילוני כאשר רוב תושבי הקריה החדשים בטבעון הם חילונים.   "גם השינוי המבני בבית ספר יבנה" אמר דוד אריאלי "הוא לא יותר מאשר אקט לגיטימי, בהתחשב בהורי התלמידים מקרית טבעון , שהצביעו מיוזמתם על ההפרדה המגדרית והסכימו על כך באופן דמוקרטי, הליך שהוא גם הפיך במידה ורוב הורי התלמידים בבית ספר, יחליטו ויצביעו אחרת. הפרדה מגדרית בוצעה ברבים מבתי הספר של ממ"ד ברחבי הארץ, ככל שהורי בית הספר בעד שינוי זה, אין לנו להתערב בכך, כפי שאין אנו מתערבים בתכני זרם ייחודי נוסף בישוב – זרם החינוך האנתרופוסופי."

 

"קרית טבעון, היא ישוב חילוני יותר מאי פעם" הוסיף אריאלי "יש לנו בית קברות חילוני פעיל, המועצה עובדת בשבת, מקומות הבילוי בטבעון פועלים בשבתות וחגים ובהתאם לכך גם התחבורה הציבורית (קווי לילה), ובמרכז טבעון ניתן לרכוש מוצרים לא כשרים בחנויות. הישוב הוא חילוני פלורליסטי לחלוטין וככזה הוא צריך להכיר בזכויות של תושבים דתיים.   גדולתה של מדינה דמוקרטית, כמו זאת שאנו חיים בה, הוא לתת מענה גם למיעוטים באשר הם ולא להשליט עליהם את דעות הרוב" מאוחר יותר הוסיף אריאלי כי הוא מקווה שהמוטיבציה לפעילות "האנטי דתית", בקרית טבעון,  אינה פוליטית.

 

כמו כן, מקווה ראש המועצה, להמשיך בדיאלוג מאחר וברצונו להגיע לשיח אמיתי וקרוב יותר בין האוכלוסיות השונות  בטבעון, דבר שיביא לשיפור ההבנה, האווירה והיחסים ההדדיים בקריה, שמהווה בית של כולנו.   

הדפסשלח לחבר
נגישות באינטרנט דלג על בר תחתון
בר תחתון
דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד