מועצה מקומית קרית טבעון - עמוד הבית

דלג על בר עליון בראש הדף
בר עליון בראש הדף
18:48   25/9/2020
דלג על בר עליון אדום
בר עליון אדום
דלג על Ticker
Ticker
15/09/2020
דרושים מתנדבים
לקראת חגי תשרי אנו עומדים בפני סגר ארצי וזקוקים לכם המתנדבים לסיוע
15/06/2020
הרחבנו את המענה הטלפוני במחלקת הגביה
מענה בין השעות 10:30-13:30
14/05/2020
קול קורא!
תכנית יתד והיחידה להתנדבות בטבעון מחפשות מתנדבים/ות שרוצים/ות להשפיע ולקחת חלק בעתידם של צעירי קרית טבעון
13/05/2020
הזדמנות להתנדבות ייחודית. היית רוצה להיות משמעותי/ת לנער/ה בגילאי 13-16?
דרושים מלווים ליצירת קשר מאתגר, מלמד ומספק
פעילויות, הודעות ועידכוני המועצה בנושא קורונה
מתעדכן באופן שוטף, כולל מספר חולים מאומתים ומספר המבודדים ביישוב לפי תאריך

שולמית אורן, נטע אמיר ודני שגב הם יקירי הקריה 2020

16/09/2020
שולמית אורן, נטע אמיר ודני שגב הם יקירי הקריה 2020 (הגדל)

שולמית אורן, נטע אמיר ודני שגב הם יקירי הקריה 2020

תעודת הוקרה מיוחדת תוענק לישראל ליש


נבחרו שלושת הזוכים בתואר "יקיר קרית טבעון" לשנת 2020 והם: שולמית אורן, נטע אמיר ודני שגב.
במסגרת טקס יקירי הקריה תוענק  תעודת הוקרה מיוחדת לישראל ליש.  

הענקת אות "יקיר קרית טבעון" באה  לבטא את ההוקרה וההערכה של הקריה למי שפעל לטובת ציבור התושבים בפעילות התנדבותית רבת-שנים, שהביאה לתרומה משמעותית לקריה. 
האותות והתעודה  יוענקו לזוכים בטקס חגיגי שיערך בשלושה בדצמבר, בהשתתפות ראש המועצה עידו גרינבלום ואישי ציבור.

בוועדה הממליצה לבחירת יקיר קרית טבעון  2020 השתתפו חברות המועצה: שרה גרינצווייג נציגת הקואליציה, ברכה פבריקנט נציגת האופוזיציה ונציגי הציבור: ברוך כהנא, איתמר עוקב וגילה דינר.

 

תמצית נימוקי הוועדה

שולמית אורן -  22 שנות התנדבות משמעותית בשלהב"ת

לשולמית יש היסטוריה ארוכה של התנדבות בקרית טבעון. גולת הכותרת של פעילותה ההתנדבותית היא  הקמת אולפן לעברית לעובדים זרים העובדים בקרית טבעון וסביבתה, פרויקט ייחודי בישראל, בשנת 2000.  מטרת האולפן הייתה  לשפר את התקשורת בין העובדים הזרים למטופליהם, ולסביבת המגורים החדשה.
שולמית מלמדת באולפן קריאה וכתיבה תפקודית ומנגישה עבור העובדים הזרים את התרבות הישראלית, חגי ישראל, נושאים אקטואליים ועוד. המפגשים מהווים עבור העובדים הזרים גם מסגרת חברתית וכל עובד חדש שמגיע לקרית טבעון יודע כי עברית לומדים "אצל שולה בשלהב"ת".
פרסים
:
התנדבות משמעותית זו זיכתה את שולמית בפרסים רבים במהלך השנים בהם: תואר מתנדבת מצטיינת בשלהבת בשנת 2005 ומגן הוקרה ע"ש ישראל ערד למתנדבים מצטיינים ב"עמותות למען הזקן" בשנת 2013.
התנדבויות נוספות:

העברת קורסים וחוגי העשרה מתקדמים בשפה העברית לעולים חדשים ותושבים ותיקים.
ריכוז סניף העמותה למניעת אוסטאופורוזיס ביישוב.

עשרים ושתיים שנות התנדבות למען שתי אוכלוסיות מוחלשות, הגמלאים והעובדים הזרים, מסירות עצומה, אהבת אדם ואהבת השפה העברית,  תכונות שהביאו ליצירת הפרויקט המרגש והייחודי שנקרא "האולפן לעובדים זרים", כל אלה מזכים את שולמית בתואר "יקירת קרית טבעון לשנת 2020".

 

 

נטע אמיר - 17 שנות התנדבות חשובה בהוספיס טבעון, במשרד הבטחון ובעמך

 

נטע אמיר היא מתנדבת ותיקה בקרית טבעון, עם יציאתה לגמלאות הגבירה נטע את הפעילות ההתנדבותית שלה (לדבריה, בקרית עמל בה נולדה קראו לזה "עזרה הדדית"). המסגרות המרכזיות בהתנדבותה היו ועודן: "הוספיס טיפול בית קרית טבעון" (עמותה שנסגרה לפני כשנתיים ומתנדביה פועלים היום במסגרת עמותת "מעומק הלב"), "עמך" ומשרד הבטחון.
במסגרת "הוספיס טבעון" נטע תומכת בחולי סרטן ודמנציה במשך 17 שנה. במשרד הביטחון , היא תומכת במשפחות שכולות במשך למעלה מ- 17 שנה ובארגון "עמך", התומך בניצולי שואה ואשר פועל בקרית טבעון בחסות עמותת שלהב"ת, נטע מתנדבת כ- 11 שנה.

פרסים:
ביוני 2018  קבלה נטע את מגן שר הבריאות למתנדבים מצטיינים, כהוקרה על התנדבות וסיוע למערכת הבריאות, על גילוי רגישות מופלאה, על פעילות אנושית ומוסרית ועל אהבת אדם והזולת.

התנדבויות נוספות:
נטע התנדבה במשך שנתיים במועדון "אנוש" (התומך באנשים עם צרכים מיוחדים). כמו כן, הייתה חלק מצוות הטיפול באוכלוסייה בשעת חירום של המועצה,  השתתפה בפרויקט "טבעון בעיניים שלי" עם ילדי כיתות ד', בתכנית "הקשר הרב דורי" בבית הספר קרית עמל ואף העבירה בהתנדבות סדנאות למחלקת הפיזיותרפיה של קופת חולים כללית.

לאורך כל חייה הבוגרים, נטע מקדישה חלק ניכר מזמנה לפעילות התנדבותית שממוקדת לסיוע לאנשים בשלבי משבר, חולי ואובדן.
באישיותה הקורנת, יכולת ההבחנה שלה, אנושיותה, צניעותה ויכולת הנתינה האינסופית שלה, נטע היא דוגמה ומופת לדור ההמשך בקריה ועל כך היא זוכה באות "יקירת טבעון לשנת 2020"

 

 

דני שגב - 28 שנות התנדבות בדירקטוריון מרכז ההנצחה

 

דני שגב, אשר נושא הנצחת בני הקריה היה קרוב לליבו מנעוריו, שירת בהתנדבות מלאה כחבר הדירקטוריון במרכז ההנצחה,  כאשר בעשרים השנים האחרונות (עד סוף שנת 2019) כיהן  כיו"ר הדירקטוריון.
במהלך השנים, השקיע דני רבות בפעילותו למען הבית (כך מכונה מרכז ההנצחה בפי אוהביו) ממרצו, זמנו ואף מכספו, והוא אכן היה לביתו השני.
דני פעל לגיבוש החזון, הכיוון ודרך הפעולה של מרכז ההנצחה. בנוסף, הצליח לגייס אהדה ציבורית, תרומות ומשאבים רבים, שאפשרו את אחזקתו של המקום, פיתוחו ופעילותו הערכית, התרבותית והחינוכית  הענפה. דני עשה זאת תוך שיתוף פעולה מצוין עם המועצה המקומית וראשיה, עם מערכת החינוך ועם גופי התרבות האחרים בקריה.

פועלו המסור, רב השנים ורב המשמעות של דני למען מרכז ההנצחה,  שנעשה בכישרון רב, בהשקעה אדירה ובאהבה, הביאו את הבית להיות מוקד תרבותי וחינוכי ואבן שואבת לקהילת טבעון על כל גווניה ולקיומה של הנצחה כה ראויה ומכובדת לבני הקריה היקרים שנפלו במערכות ישראל.  

 

התנדבויות נוספות: 

דני מקריין בכישרון רב ובהתנדבות מזה עשרות שנים (מאז היותו בן 17) בטקסי יום הזיכרון המתקיימים למרגלות האנדרטה ובכל טקס אחר שמבקשים ממנו.

כקצין  במערך הסטי"לים  של  חיל הים, דני ממשיך ומתנדב כסא"ל במילואים, בפיתוח ובהדרכת  תורת הלחימה של החיל. 

 

לאור מעשיו וזכויותיו הרבות, ולנוכח אישיותו יוצאת הדופן,   המהווה דוגמה ומופת לרוח ההתנדבות, הנתינה והחינוך לערכים – אין ספק, כי דני שגב ראוי לתואר "יקיר קריית טבעון" 2020.

 

 

ישראל ליש - מעל 20 שנה פועל בהתנדבות, לרווחתם של חיילי צה"ל  המתאמנים באזור

 

ישראל נותן מענה לחיילי יחידות שונות בצה"ל המנווטים בסביבת טבעון ומספק להם מקום לינה (במבנה של תנועת "הנוער העובד והלומד" ברחוב רמז ובהסכמתה), מזון משופר ופינוקים לרוב, בעת שהותם באזור.

לקראת הגעת החיילים מקפיד ישראל על הכנת המבנה וכשירותו באופן יסודי, זאת בנוסף למאמצים שהוא משקיע בתחזוקת המקום באופן שוטף.
עם הגעת החיילים,  ישראל מטפל גם בצרכיהם האחרים כגון מזון, היגיינה וצרכים אישיים. הוא רותם את עסקי המזון בטבעון לתרומה לחיילים ובתום האירוח הוא מציע את שאריות המזון הטרי לחלוקה  למשפחות נזקקות בקריה.

מפעלו ההתנדבותי של ישראל הוא פרי יוזמה אישית ומבוצע באופן עצמאי תוך גיוס תושבים ואנשי מקצוע הנרתמים בהתנדבות. בעת הצורך, ישראל אף תורם מכספו הפרטי.

דמותו ופעילותו המסורה והעקבית של ישראל, משקפות את ''הרוח הטבעונית'' של התנדבות ואהבת הזולת והארץ. החיילים המתארחים ביישוב מגיעים מכל רחבי הארץ (ויש גם רבים מבני הקריה), הם מתוודעים ומתרשמים ומשבחים רוח זו ומספרים אודותיה לקרוביהם ולחבריהם.

למרות שהפעילות איננה פעילות ישירה לטובת תושבי קרית טבעון המליצה הוועדה על מתן תעודת הוקרה לישראל ליש. ישראל מביא כבוד רב לקריה וראוי להוקרתה  ולתעודת הערכה זו.

 

ראש המועצה עידו גרינבלום: "אני גאה ביקירי הקריה לשנת 2020, אנשים מעורבים, אכפתיים ומסורים. תודתי הענקית לוועדה הבוחרת ולתושבי טבעון ששלחו את המלצותיהם,  יש לנו יישוב נפלא, מלא במתנדבות ומתנדבים שפועלים ללא הרף, כדי לשפר את החברה הישראלית ולעשות לטובת הכלל".

 

שרה גרינצווייג וברכה פבריקנט: "ברכות ליקירי הקריה הנבחרים ולבני משפחותיהם. יש בקרית טבעון מאות מתנדבים התורמים רבות לקריה ולא פשוט היה לבחור מתוכם את יקירי הקריה. אנו מודות לשותפינו לוועדה: לגילה, ברוך ואיתמר, על הרצון הטוב, ההשקעה  והשותפות שהביאו לבחירה של שנה זו ואנו קוראות לציבור, להמשיך ולהמליץ בשנה הבאה על מועמדים/ת, גם כאלה שהומלצו אך לא זכו השנה, אך גם להקפיד על כתיבת המלצות מלאות ומפורטות על מועמדיהם/ן." 

הדפסשלח לחבר
נגישות באינטרנט דלג על בר תחתון
בר תחתון
דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד