מועצה מקומית קרית טבעון - עמוד הבית

דלג על בר עליון בראש הדף
בר עליון בראש הדף
16:31   1/6/2020
דלג על בר עליון אדום
בר עליון אדום
דלג על Ticker
Ticker
26/05/2020
עבודות במרכז ענפים
יחלו ביום שני 01.06.2020
25/05/2020
חלוקת חביות להכנת קומפוסטרים בייתים
יום שישי 05.6.2020 בשעות : 7:00-10:00 באתר המפג"ש
14/05/2020
קול קורא!
תכנית יתד והיחידה להתנדבות בטבעון מחפשות מתנדבים/ות שרוצים/ות להשפיע ולקחת חלק בעתידם של צעירי קרית טבעון
14/05/2020
חדש בקרית טבעון!
המרחב לקידום תעסוקה לגילאי 25 - 18
13/05/2020
הזדמנות להתנדבות ייחודית. היית רוצה להיות משמעותי/ת לנער/ה בגילאי 13-16?
דרושים מלווים ליצירת קשר מאתגר, מלמד ומספק
11/05/2020
פועלים להשבת שגרת אכיפת הסדר במרחב הציבורי
החל מיום א', 17.5.2020 תחודש האכיפה בכחול לבן
10/05/2020
הקרן לערבות הדדית -עמותת מעומק הלב
היכנסו לעוד פרטים
15/03/2020
קבלת קהל - בכל המחלקות המועצה ניתן לקבל מענה באמצעות הטלפון ו/או בדואר אלקטרוני
בהתאם להנחיות משרדי הממשלה – אין קבלת קהל פרונטלית

ראיון עם ראש המועצה לקראת החג

6/04/2020
ראש המועצה מתקשר לתושבים (הגדל)
ראש המועצה מתקשר לתושבים

ראיון עם ראש המועצה עידו גרינבלום לקראת חג החרות

 

בפתח הדברים חשוב לי להגיד כי אנחנו נמצאים בתקופה מאתגרת ומיוחדת.
בדרך כלל אנחנו רגילים בתקופה זו להיות בעיצומם של אירועי התרבות היישוביים – אחרי "שבת אמנים" ו"שיח אבריק" ולפני המימונה, טקסי ימי השואה, הגבורה והזיכרון ואירועי יום העצמאות.
התקופה המאתגרת הזו מורכבת לכולנו אך גם בימים אלה אני  מבקש מכולכם להסתכל החוצה מהחלון ולראות יישוב ירוק, אביבי ופורח המלא בתושבים מתנדבים אכפתיים ומסורים.
אתגר הקורונה  הוא קשה ומורכב אך אנו נעבור אותו יחד בראש מורם ובאופטימיות גדולה.

 

איך המועצה מתמודדת עם אתגרי הקורונה?
המועצה מתמקדת בעשייה ופעילות בשלושה נתיבים עיקריים:

 1. שקיפות ומידע לציבור – בעידן מורכב המלא בנתונים סותרים ובמציאות מסועפת, כאשר ישנו צורך ציבורי לקבל מידע מהימן אנו במועצה בחרנו לצעוד צעד קדימה.  בימים אלה, חשובה מאד מנהיגות מקומית אשר יודעת להציג עובדות סדורות ונתונים מדויקים לציבור, בצורה כזו שתפיג את החששות ותפחית את המתחים. במועצה, שמנו דגש גדול בנושא הקשר עם התושב/ת, הבנת הצרכים והעברת המידע בצורה נגישה, מקיפה ושקופה.
 2. סיוע לאוכלוסיות במוקד הקושי – הקורונה מהווה אתגר משמעותי לכולנו, יחד עם זאת ישנן אוכלוסיות ומשפחות אשר עבורן האתגר הזה הוא גדול ומורכב עוד יותר – אזרחיות ואזרחים ותיקים, משפחות מיוחדות (עם בני משפחה בעלי צרכים מיוחדים) ותושבים ותושבות ביישוב שנקלעו לקושי כלכלי. את כל האוכלוסיות הללו המועצה שמה בליבת העשייה שלה. מאמץ משותף של צוות המועצה יחד עם מאות רבות של מתנדבים מתוך תפישה של סולידריות, קהילתיות ואכפתיות של איש לרעהו.
  למאמץ זה של סיוע לאוכלוסיות המוקד, אנחנו מוסיפים גם את אוכלוסיית בעלי העסקים המקומיים, להם המועצה עוזרת בשיווק, בהנחות, בדחיית תשלומים, וכל זאת מתוך תפיסה המבינה את חשיבות בעלי העסקים למרקם היישובי.
  אוכלוסייה חשובה נוספת עליה אנחנו נותנים את הדגש היא אוכלוסיית הילדים והנוער, כאשר כל עשייה היא בתוך ובנלווה למערכת החינוך.
  בנוסף, בשותפות עם גופים רבים נעשית פעילות נרחבת, החל מגני הילדים, דרך בתי הספר היסודיים ועד לעשיה רחבת היקף בגילאי הנוער.
 3. תפעול היישוב – בעיני, יישובים חזקים נמדדים, בין היתר, ביכולת שלהם לשמר שגרה -  סדר, ניקיון וארגון. גם בימים מורכבים אלה, המועצה משקיעה מאמצים גדולים על מנת להמשיך ולשמור על רחובות נקיים, פינוי זבל וגזם במועד, גינון, קידום פרויקטים ועוד.
  תודתי הגדולה לצוות המועצה, לצוותי הגנים ובתי הספר,  לרשת המתנ"סים, מרכז ההנצחה, שלהב"ת, תנועות הנוער, ולכלל הגופים הפועלים ביישוב על היכולת לייצר ולשמר פעילות גם בתנאי אי וודאות.

   

מהו ההישג המשמעותי ביותר מבחינתך בחציון האחרון?
בחציון האחרון יש לנו שני הישגים עיקריים:
הראשון הוא המשך הפעילות והעשייה של  הנהלת המועצה המונה עשרה חברים מתוך 13 חברי מליאה, הנהלה שפועלת בצורה מאוחדת ומגובשת לטובת היישוב. עשרה א/נשים אשר בחרו להקדיש מזמנם וממרצם לטובת הקהילה, כולל שעות רבות של מחשבה, יצירה וקבלת החלטות מורכבות לטובת הכלל. 
זו הזדמנות להגיד להם.ן תודה גדולה על השותפות ולכלל חברי המליאה, תודה על הפעילות לטובת תושבי היישוב.

ההישג השני המשמעותי הוא סיום שנת תקציב מאוזנת תוך יצירת חסכון של 1.5 מיליון ₪  (לפחות), כספים שיישארו בקרנות הפיתוח של המועצה ולטובת פרויקטים עתידיים ביישוב.
שני הישגים אלו באים לידי ביטוי בסקר שביעות הרצון שלנו שנערך על ידי מכון גאוקרטוגרפיה ומלמד ששביעות הרצון של התושבים הולכת וגוברת מהעשייה ומהפעילות ביישוב ועובדה זו היא אות לכך שאנחנו צועדים בכיוון הנכון. יש עוד עבודה ואתגרים רבים בדרך אך הכיוון חיובי.
גאוותי הגדולה היא על כך שאת שביעות הרצון הזו השגנו דרך שותפות אמת עם הנהלת המועצה ותוך שמירה על מסגרות תקציב מאוזנות והתנהלות אחראית.
אין זה דבר של מה בכך, להצליח וליצור יותר אמון ועשייה, תוך שאנו שומרים על מסגרת תקציבית מאוזנת ואף חוסכים כסף.


אלו יעדים הצבת לעצמך לרבעון  הקרוב, לאור השינויים שנכפו על כולנו בגלל הקורונה?
היעד העיקרי שילווה אותנו בחודשים הקרובים הוא האתגר של החזרת הפעילות השגרתית תוך שמירה על מסגרת תקציבית מאוזנת ומתן סיוע ומענה פרטני לכל מי שזקוק לכך. לאתגר הזה נלוות השאיפה שלנו להמשיך ולדחוף קדימה פרויקטים קריטיים ומהותיים לעתיד היישוב כמו: פרויקט החלפת התאורה ביישוב, קידום מגרשי ספורט חדשים בפיש ובשכונת האיריס, שיפוץ ושדרוג מוסדות חינוך- בתי ספר וגני ילדים - לקראת שנת הלימודים הבאה ועוד פרויקטים רבים, שמטרתם לשפר ולשדרג את קרית טבעון.


מה אתה מאחל לעצמך ומה אתה מאחל לתושבים?
בראש ובראשונה אני מאחל בריאות לכולנו.
לעצמי מאחל להמשיך ליהנות מהעשייה ולזכות בשיתוף פעולה פורה עם כלל הגורמים ביישוב. לתושבי היישוב אאחל חרות וחופש הנובעים מלקיחת אחריות משותפת על המרחב בו אנו חיים, שנדע לשמר את האכפתיות, העזרה ההדדית והסולידריות של עתות משבר גם לתקופות של שגרה.
קרית טבעון הוא היישוב היפה ביותר בארץ עם תושבים אכפתיים ומסורים - תודה לכם!
אנחנו כאן תמיד בשבילכם ועבורכם.

 

חג שמח – והשנה כל אחד בביתו.

הדפסשלח לחבר
נגישות באינטרנט דלג על בר תחתון
בר תחתון
דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד