מועצה מקומית קרית טבעון - עמוד הבית

דלג על בר עליון בראש הדף
בר עליון בראש הדף
11:44   31/10/2020
דלג על בר עליון אדום
בר עליון אדום
דלג על Ticker
Ticker
29/10/2020
קבוצות תמיכה לבני משפחה מטפלים
10 מפגשים , שבועיים , ימי שלישי, החל מנובמבר 20
29/10/2020
שיח על מיניות עם ילדים בהנחיית אלפי גלברד
שני 2.11.2020 בשעה 20:30 בזום
15/09/2020
דרושים מתנדבים
לקראת חגי תשרי אנו עומדים בפני סגר ארצי וזקוקים לכם המתנדבים לסיוע
15/06/2020
הרחבנו את המענה הטלפוני במחלקת הגביה
מענה בין השעות 10:30-13:30
14/05/2020
קול קורא!
תכנית יתד והיחידה להתנדבות בטבעון מחפשות מתנדבים/ות שרוצים/ות להשפיע ולקחת חלק בעתידם של צעירי קרית טבעון
13/05/2020
הזדמנות להתנדבות ייחודית. היית רוצה להיות משמעותי/ת לנער/ה בגילאי 13-16?
דרושים מלווים ליצירת קשר מאתגר, מלמד ומספק
פעילויות, הודעות ועידכוני המועצה בנושא קורונה
מתעדכן באופן שוטף, כולל מספר חולים מאומתים ומספר המבודדים ביישוב לפי תאריך

חושפים את הסכנות בשימוש בקמין עץ ומקדמים הסברה

11/02/2020
חושפים  את הסכנות בשימוש בקמין עץ ומקדמים הסברה (הגדל)

המועצה המקומית קרית טבעון מקדמת הסברה וחשיפת הסכנות הבריאותיות הטמונות בשימוש בקמין עץ

 

 

בישיבת מליאת המועצה, שהתקיימה השבוע  הוחלט לקדם  קמפיין הסברה מקיף לחשיפת הסכנות הבריאותיות הטמונות בשימוש בקמין עץ לחימום ביתי, למבוגרים, לילדים ובמיוחד לפעוטות המצויים בקרבתו.

הובילו את הנושא והביאו לדיון במליאה: סגן ראש המועצה ויו"ר ועדת איכות הסביבה יפתח גלעדי, יו"ר ועדת משנה לקיימות נאוה סבר, יו"ר ועדת חינוך ונציגת הוועדה לאיכות הסביבה  שרה גרינצווייג ואייל רובין נציג ציבור בוועדה לאיכות הסביבה.

במסגרת הדיון הציג רובין לחברי המליאה מצגת מקיפה בנושא: הנזקים הנגרמים לבריאות כתוצאה משימוש בקמין עצים. הוצגו בה נתונים כמו: כמות החלקיקים הנשימתיים שקמין עץ פולט היא פי 1,600 יותר מאשר בחימום גז;  שריפת 1 ק"ג עץ שוות  ערך ל-200 אלף סיגריות; שימוש בקמין עץ גורם לעלייה במחלות לב (9 אחוזים) ולעליה כללית בתמותת בני אדם (4 אחוזים) ועוד. נתונים אלה נכונים לקמין עץ תקני ולעץ תקני, המצב חמור עוד יותר כשאחד מהשניים לא תקין.

לדברי רובין, 4% מבתי האב בישראל משתמשים בקמין עץ והם לכאורה אחראים על כ-10%  מהזיהום החלקיקי  בארץ. בנוסף, הם גם לכאורה אחראיים לפליטת חומרים מסרטנים בכמות שהיא פי 4 מכל תחנות  החשמל בישראל.

 

לאחר הצגת הנתונים ודיון ממוקד בנושא אישרו חברי המליאה פה אחד את ההצעה לסדר ואת המלצות הוועדה לאיכות הסביבה להגברת המודעות לסכנות הטמונות בשימוש בקמין עץ כמו כן הוחלט: נזקי קמיני העץ יוסברו לציבור בכנס תושבים ובפרסום באמצעי התקשורת; יפורסמו גם המלצות לבעלי קמינים קיימים על מנת להפחית את הפגיעה הסביבתית מתנוריהם; המינהל ההנדסי יבחן הנחייה מרחבית שתאסור שימוש בקמיני עץ בבנייה חדשה; היועץ המשפטי יבחן את האפשרות לתקן את חוקי העזר של טבעון בנושא זה ויביא הצעה לתיקון למליאת המועצה; ועדת איכות הסביבה תקדם מהלך ביחד עם רשויות אחרות, מול משרד איכות הסביבה, לקידום חוק האוסר על השימוש בקמיני עץ.

 

ראש המועצה עידו גרינבלום: "אני מודה לוועדת איכות הסביבה, לחברי וחברות המועצה ולפעילים על הובלת הנושא החשוב הזה במקצועיות ורצינות".

יפתח גלעד,   נאוה סבר ושרה גרינצווייג: "למדנו לעומק את סוגיית הקמינים מתוך הבנת הנזקים הסביבתיים שהללו יוצרים - אנחנו שמחים על שיתוף הפעולה הפורה עם הצוות המקצועי ועל תמיכה מוחלטת של מליאת המועצה. אנחנו קוראים מכאן לציבור להפחית את השימוש בקמיני עץ. נמשיך לייצג את הציבור ולקדם סביבה ירוקה ונקייה ממזהמים".

 

הדפסשלח לחבר
נגישות באינטרנט דלג על בר תחתון
בר תחתון
דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד