מועצה מקומית קרית טבעון - עמוד הבית

דלג על בר עליון בראש הדף
בר עליון בראש הדף
12:21   6/4/2020
דלג על בר עליון אדום
בר עליון אדום
דלג על Ticker
Ticker
15/03/2020
קבלת קהל - בכל המחלקות המועצה ניתן לקבל מענה באמצעות הטלפון ו/או בדואר אלקטרוני
בהתאם להנחיות משרדי הממשלה – אין קבלת קהל פרונטלית

קרית טבעון ערכה עצרת זיכרון מכובדת לציון יום המאבק הבינלאומי למניעת אלימות כלפי נשים

1/12/2019
קרית טבעון ערכה עצרת זיכרון מכובדת לציון יום המאבק הבינלאומי למניעת אלימות כלפי נשים (הגדל)

קרית טבעון ערכה עצרת זיכרון מכובדת לציון יום המאבק הבינלאומי למניעת אלימות כלפי נשים

 

מועצת קרית טבעון בשיתוף רשת המתנ"סים, מרכז הנצחה, מעלות טבעון,  מועדון הסורפטמיסטיות  ערכו ביום שני עצרת זיכרון מכובדת לציון יום המאבק הבינלאומי למניעת אלימות כלפי נשים על כל סוגיה. בנוסף, שלט הכניסה -  קרית טבעון -  הואר בכתום/אדום, כאות הזדהות עם המאבק.
כחלק מהמהלך העולמי המניף את דגל המאבק באלימות נגד נשים בתאריך 25.11.2019, יזמו חברות "טבעונא", בתמיכת ראש המועצה עידו גרינבלום, קיום עצרת זיכרון במרכז היישוב. מיזם "טבעונא" מתקיים בהובלת חברת המועצה ויו"ר ועדת החינוך שרה גרינצווייג, סגנית ראש המועצה לענייני מגדר שרון רופא אופיר, מנהלת מרכז ההנצחה ריקה ליכטמן, מנהלת אגף התרבות ברשת המתנ"סים רבקה רץ ומנהלת מרכז קהילתי רמת טבעון סלעית בשן.
במסגרת הטקס, אליו הגיעו עשרות מתושבי קרית טבעון, הקריאו נציגות הגופים השונים את שמות 14 הנשים שנרצחו בשנת 2019 והדליקו נר לזכר כל אחת מהן. כמו כן, אסתר שפיר מהסורופטימיסטיות, שחברה למובילי היוזמה, סיפרה בעצרת את סיפורה האישי המרגש ובסיום הוקראה מחרוזת שירים של המשוררת איריס אליה הכהן, תושבת טבעון.

יו"ר ועד חינוך שרה גרינצווייג: "העצרת, וכל אירוע אחר שאנו עושים, מטרתם להעלות את המודעות הציבורית לנושא. המבחן האמיתי הוא בחיים עצמם – האם יותר ויותר נשים ונערות תלמדנה לזהות את הסימנים המקדימים לקשר בעייתי ועד כמה אנחנו כחברה נצליח להקים עבורן מנגנוני תמיכה על מנת שתוכלנה להשתחרר מהקשר הזה ללא פגע." 
סגנית ראש המועצה שרון רופא אופיר: "בישראל מדווחים כ 200 אלף מקרים של נשים המצויות במעגל האלימות, אך אלימות אינה רק אלימות פיסית המותירה סימנים וישנן נשים שכלל אינן מודעות לכך שהן חוות אלימות, ואחרות הבוחרות לשתוק או להבליג. אני פונה לנשים המתגוררות בטבעון, חוות אלימות וחוששות לשתף, אנחנו כאן בשבילכן בכדי להוות אוזן קשבת וכתף תומכת. ומנגד גם עלינו כחברה מוטל תפקיד להתבונן ולהבחין, להושיט יד. יחד נדאג שילדינו ונכדנו בנות ובנים כאחד יגדלו בחברה מאפשרת שוויון לשני המינים. אלימות אינה גזירת גורל אלא פיגוע מעשי ידי אדם ובכוחנו לשים לזה סוף".
עוד חשוב להזכיר כי  במסגרת האירוע חולקו לתושבות ולתושבים מראות קטנות עם מספר הטלפון של המחלקה לשירותים חברתיים כמו כן במערכת החינוך בקרית טבעון קיימו השבוע  שיח הסברה בנושא האלימות נגד נשים ודנו בנושא בהתאם לגיל התלמידים. בנוסף, במגמת תקשורת בתיכון אורט גרינברג, ביוזמת המחנך  עופר כרמל, הוציאו פודקאסט מיוחד.

הדפסשלח לחבר
נגישות באינטרנט דלג על בר תחתון
בר תחתון
דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד