מועצה מקומית קרית טבעון - עמוד הבית

דלג על בר עליון בראש הדף
בר עליון בראש הדף
22:30   3/12/2020
דלג על בר עליון אדום
בר עליון אדום
דלג על Ticker
Ticker

הרצאה בזום: קרן שמש מבעד לעננים – החיים עם דמנציה והחיים ליד הדמנציה

אירועי האזרח הוותיק – נובמבר דצמבר 202018:00

טקס יקיר הקריה

אירועי האזרח הוותיק – נובמבר דצמבר 202020:00

דלג על Ticker
Ticker
2/12/2020
"זיכרון בסלון" 2021
בין קרית טבעון ועריה התאומות: בראונשוויג בגרמניה, קומפיין בצרפת, צ'קובץ בקרואטיה
29/10/2020
קבוצות תמיכה לבני משפחה מטפלים
10 מפגשים , שבועיים , ימי שלישי, החל מנובמבר 20
15/09/2020
דרושים מתנדבים
לקראת חגי תשרי אנו עומדים בפני סגר ארצי וזקוקים לכם המתנדבים לסיוע
15/06/2020
הרחבנו את המענה הטלפוני במחלקת הגביה
מענה בין השעות 10:30-13:30
14/05/2020
קול קורא!
תכנית יתד והיחידה להתנדבות בטבעון מחפשות מתנדבים/ות שרוצים/ות להשפיע ולקחת חלק בעתידם של צעירי קרית טבעון
13/05/2020
הזדמנות להתנדבות ייחודית. היית רוצה להיות משמעותי/ת לנער/ה בגילאי 13-16?
דרושים מלווים ליצירת קשר מאתגר, מלמד ומספק
פעילויות, הודעות ועידכוני המועצה בנושא קורונה
מתעדכן באופן שוטף, כולל מספר חולים מאומתים ומספר המבודדים ביישוב לפי תאריך

שומרים על הסדר הציבורי ועל שטחי הציבור בקרית טבעון

3/11/2019
שומרים על הסדר הציבורי ועל שטחי הציבור בקרית טבעון (הגדל)

שומרים על הסדר הציבורי ועל שטחי הציבור לטובת כלל תושבי קרית טבעון

 

המועצה המקומית קרית טבעון ממשיכה לפעול ללא לאות, במטרה לשמור על הסדר הציבורי ביישוב, כמו גם על המרחבים הפתוחים (שטחי הציבור) ברחבי הקריה, לטובת כלל התושבים במקום.

האכיפה בנושא משרתת את השאיפה של הרשות לצמצם ככל שניתן את הפלישות לשטחים ציבוריים, צמצום הבניה הבלתי חוקית והפגיעה בכלל ציבור התושבים, בין השאר  גם על ידי צמצום המקרים של פיצול דירות באופן לא חוקי,  הגורם נזק ועומס על התשתיות ביישוב, הן מבחינת אשפה וגזם, והן מבחינת עומסים תחבורתיים בכבישים.

לאחרונה הגיעו לסיומם מספר כתבי אישום של הוועדה לתכנון ובנייה בקרית טבעון, שנוהלו בבית המשפט לעניינים מקומיים, בהם הובאו לדין תושבים שביצעו עבירות שונות בתחום התכנון והבנייה, כשבסיום ההליכים הוטלו עליהם קנסות משמעותיים. כמו כן הם חויבו להרוס את חריגת הבנייה שבוצעה, או להסתלק משטחי ציבור עליהם השתלטו, או לאחד מחדש יחידות דיור, שפוצלו שלא כדין. 

באחד הדיונים  שנערך בחודש שעבר,  הגיע  תובע הוועדה המקומית לתכנון ולבניה קרית טבעון, עו"ד עודד רומנו  להסדר טיעון עם הנאשם, שכלל צו להתאמת הבניה להיתר, צו הפסקת פיצול דירתו של התושב, וכן הוצאו צווים להריסה של עבודות בניה ללא היתר שבוצעו.

על התושב הוטל קנס בסך 60 אלף ₪, וכך נכתב בפסק הדין של כבוד השופטת איילת השחר ביטון- פרלה  "על הנאשם להרוס את הבניה המתוארת בכתב האישום ולהתאימה להיתר קיים, שבגינה הוא הורשע בתיק זה. כמו כן נאסר עליו לעשות שימוש בבניה האסורה. עוד קבעה השופטת "כי אם הנאשם לא יהרוס את הבניה הבלתי חוקית בעת שהוא יהיה חייב לעשות כן, תהא רשאית המאשימה להרוס את הבניה ולחייב את הנאשם בהוצאות ביצוע צו ההריסה".

עו"ד עודד רומנו: "בשנת 2017, תוקן חוק התכנון והבנייה, על דרך החמרה דרמטית בעונשים הנלווים לעבירות תכנון ובנייה, כדי לשפר בצורה ניכרת את התופעה הרווחת של בנייה לא חוקית, פיצולים, או שימושים חורגים במבנים. מטרת המחוקק היא להפוך את עבירות התכנון והבנייה, למאוד לא כדאיות כלכלית, למבצעי עבירות אלו. בהתאם מוטלים מאז התיקון בחוק,  קנסות משמעותיים מאוד על מבצעי העבירות. עם רוב רובם של התושבים, כמו במקרה המתואר לעיל-  אנו מגיעים להסדרי טיעון, ועדיין הקנסות שמוטלים (בהסכמתם של התושבים) הם בסכומים משמעותיים ומכבידים. אני מקווה מאוד, כי תושבים יפנימו את המסר, ויסירו מבעוד מועד פעולות בנייה שיש בהן משום עבירות בנייה, בטרם תתגלינה, או ידאגו להכשירן, ככל שהדבר אפשרי, למניעת פגיעה מיותרת בכיסם של התושבים".

הדפסשלח לחבר
נגישות באינטרנט דלג על בר תחתון
בר תחתון
דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד