מועצה מקומית קרית טבעון - עמוד הבית

דלג על בר עליון בראש הדף
בר עליון בראש הדף
17:39   21/9/2020
דלג על בר עליון אדום
בר עליון אדום
דלג על Ticker
Ticker
15/09/2020
דרושים מתנדבים
לקראת חגי תשרי אנו עומדים בפני סגר ארצי וזקוקים לכם המתנדבים לסיוע
8/09/2020
בני משפחה מטפלים באזרח ותיק?
מוזמנים לפתוח את השנה בערב מיוחד וחגיגי
15/06/2020
הרחבנו את המענה הטלפוני במחלקת הגביה
מענה בין השעות 10:30-13:30
14/05/2020
קול קורא!
תכנית יתד והיחידה להתנדבות בטבעון מחפשות מתנדבים/ות שרוצים/ות להשפיע ולקחת חלק בעתידם של צעירי קרית טבעון
13/05/2020
הזדמנות להתנדבות ייחודית. היית רוצה להיות משמעותי/ת לנער/ה בגילאי 13-16?
דרושים מלווים ליצירת קשר מאתגר, מלמד ומספק
פעילויות, הודעות ועידכוני המועצה בנושא קורונה
מתעדכן באופן שוטף, כולל מספר חולים מאומתים ומספר המבודדים ביישוב לפי תאריך

ראיון כניסה לתפקיד עם מנכ"ל המועצה הנכנס – יריב אביטל

1/10/2019
ראיון כניסה לתפקיד עם מנכ"ל המועצה הנכנס – יריב אביטל (הגדל)

ראיון כניסה לתפקיד עם מנכ"ל המועצה הנכנס – יריב אביטל

 "אני אופטימי. אני רואה את ההתפתחות וההתקדמות מידי יום. עבודה קשה מביאה תוצאות "

 

1. ספר קצת על הרקע שלך, מאין הגעת אלינו ומה עשית לפני תפקידך הנוכחי?

אני נשוי לאשתי המקסימה דנה שהיא רופאה אלופה, אמא למופת וגם ילידת טבעון.
אנחנו גרים בקרית עמל ומגדלים באהבה 4 ילדים, מאור בת 16, עילאי בן 7, איתן בן 5 ולביא אוטוטו בן שנה, כולם משובצים במערכות החינוך ובחוגים השונים ביישוב.

השתחררתי בקיץ האחרון משירות ארוך של 24 שנים בחיל הים שם עסקתי בשלל תפקידים: מבצעיים, הדרכה ותפקידי מטה בהנהלת זרוע הים. יש לי רקע מגוון בניהול משאבים, בניית תכניות עבודה, יזום ומימוש פרויקטים בתחומים מבצעיים ותשתיות, הגנת הסביבה ובטיחות, וכמובן פיקוד והנעת אנשים.

בנוסף, אני מתנדב גאה כבר 3 שנים בסיירת ההורים היישובית ומזמין אתכם להצטרף אלינו ולתרום לעשייה.

2. מה היה תהליך בחירתך לתפקיד? (האם הגשת מועמדות או ביקשו אותך ספציפית)

תהליך הבחירה היה ארוך ונמשך מספר חודשים ולתחושתי היה מקצועי ביותר. לא הייתה היכרות מקדימה ביני לבין ראש המועצה עידו גרינבלום ולהבנתי הבחירה העקרונית שלו הייתה לפתוח את התהליך בצורה רחבה ולחפש את המועמד/ת המתאים ביותר. במהלך תקופה זו עברתי מספר ראיונות בפורומים שונים וצברנו שעות רבות של שיחות, היכרות ושאלות. התהליך כלל היכרות הדדית שלי ושל ראש המועצה ובדיקת ההתאמה שלנו אחד לשני. מאחר ולא הכרנו כלל היתה חשיבות רבה להיכרות זו לטובת יצירת כימיה, שפה משותפת, רעיונות  ואמון הדדי.

3. איך עוברים החודשים הראשונים שלך בתפקיד?

תהליך חפיפה מסודר, שכלל פתיחות רבה ושקיפות במהלכו למדתי רבות מקודמי בתפקיד, יאיר אודם, דבר אשר אפשר לי להיכנס בתחושה טובה למועצה. יחד עם זאת, למרות קווי דמיון מסוימים בין המערכות הארגוניות, נכנסתי לארגון חדש, משפחה מגובשת, עם שפה שונה,  ותרבות ארגונית שונה. אני משתדל ללמוד ולהפנים מהידע הרב ומהאנשים המצוינים במועצה ובקהילה.

התפקיד מאתגר מאוד ורבות ודחופות המשימות לטיפול, ביישוב ובמועצה. המשימה הראשונה והמשמעותית ביותר שלנו היא להחזיר את אמון התושבים ולחזק את תחושת השותפות והמעורבות בעשייה יחד עם הקהילה.  מנקודת זמן זו,  כמנכ"ל  במשך 5 חודשים במועצה, אני שמח לציין כי נוצרה מערכת יחסים שמאופיינת בשותפות, אמון והערכה רבים ביני לבין ראש המועצה ועובדי המועצה ואלו מאפשרים לי לפעול בעצמאות רבה ולרתום עשייה מקצועית בקרב המחלקות השונות ושאר הגופים והרשויות הפועלים עם המועצה. למדתי להכיר את עובדי המועצה וגיליתי עובדים מסורים ונאמנים הפועלים באכפתיות ובדאגה לצרכי התושבים בקרית טבעון.

4. מהתרשמות ראשונית שלך, מהם הנושאים הבוערים שאתה ועידו הצבתם כיעדים בקריה?

א. השירות לתושב כעקרון פעולה מנחה - אנו פועלים בשליחות למען הקריה ותושביה והמענה שאנו שואפים לתת לתושבים הוא מיטבי. הרוח החדשה שהביא איתו עידו, נושבת כבר במרבית המחלקות והמשרדים במועצה. כיעד, נדרש שיפור והתייעלות בשירות הניתן לתושב  בקבועי הזמן, במקצועיות ובגישה. זה תהליך שאנחנו כבר בתוכו ואני מאמין שאת השינוי בגישה, בקצב ובתפיסת ההפעלה כבר מרגישים בשטח.

ב. החינוך בראש סדר העדיפויות – ראש המועצה הניף גבוה את דגל החינוך והבהיר שזאת ליבת העשייה שלנו.. היקף ההשקעה הרב שראיתם בקיץ האחרון במבנים ובתשתיות הוא רק דוגמא לכך. אנו מנסים לגייס משאבים רבים ויוצרים שותפויות עם משרדי ממשלה וגופים שונים, על מנת, להטמיע קידמה וחדשנות. המהלך מבוצע בשיתוף פעולה מלא של מנהלי מוסדות החינוך השונים בקריה ועם מנהלי המחלקות במועצה ועל כך תודתי לכולם.

ג. איכות החיים ביישוב - . אנו דוגלים ביישוב ירוק, נקי ומטופח שהתושבים מעורבים בו מתוך אכפתיות ומתוך רצון לחיות  ברמת חיים גבוהה. בהתאם לכך נדרש מאתנו להחזיר את הסדר והניקיון בקריה : בוואדיות, ברחובות, על המדרכות ובפינות המחזור, ולהרגיל את התושבים להקפדה רחבה יותר בנושא. אנו משקיעים מאמצים רבים במחשבה ובעשייה , בעיקר עבודה מאומצת של אגף התפעול ושל מחלקת פיקוח וביטחון במועצה, ואכן מתחילים לראות כבר תוצאות בשטח. זאת ועוד, בשנה הקרובה בכוונתנו להשקיע בטכנולוגיות בתחום, שיסייעו לנו להתייעל ולהשתפר בשמירה על הסדר והניקיון ביישוב.

5. איך אתה מתמודד עם חילופי בעלי התפקידים המרכזיים במועצה? (מהנדס עזב, מנכ"ל, הנהלת חשבונות, מנהל נכסי המועצה

חילוף בעלי תפקידים בכלל הוא דבר מבורך ומרענן שמכניס רוח חדשה למערכת, אבל בצידו ישנם גם אתגרים וסכנת אבדן ידע ארגוני וניסיון חשוב במערכת עליהן אנחנו מתגברים על ידי קשר שוטף עם אלו שסיימו את תפקידם ותהליכי כניסה סדורים לתפקיד.  ההתמודדות דורשת קשב ניהולי של ראש המועצה ושלי, ליווי מקצועי של בעלי תפקידים חדשים. מאחר וגם אני חדש וחסר ניסיון מוניציפאלי- אני מתייעץ, מקשיב ומתעמק בכל נושא על מנת לקבל את ההחלטה הנכונה ביותר.

 

שני נושאים בוערים מהתגובות שאנחנו מקבלים מהתושבים הם החזירים והעסקים בקריה.
6. איך מטפלים בסוגיית חזירים? בחיפה ראש העיר מחפשת פתרונות הומניים, האם אתם הולכים לכיוון הזה?

סוגיית החזירים הינה בעיה דחופה ומורכבת והיא דורשת מספר כיווני פעולה במקביל: אנו מקבלים יעוץ משלל גורמי מקצוע  ולומדים גם מרשויות שכנות על פתרונות אפשריים. המטרה שלנו היא צמצום ביקורי אוכלוסיית החזירים ברחובות הקריה ובשטחים הפרטיים, חלק מהבעיה נובע בשל פינות האכלה שהוקמו על ידי תושבים (שם אנו מפעילים  פיקוח והסברה), וחלק בשל  הבניה המואצת שדחקה אותם ליישוב. נפעל באמצעים הומניים להפחתת המטרד יחד עם שילוב של אמצעים לצמצום הנזקים התברואתיים הנגרמים. יחד עם זאת, אנחנו זוכרים ויודעים שאנו מתגוררים בלב הטבע ורוצים לשמור עליו.
7. עוד חנות נסגרה במרכז טבעון (נמשים) ומשיחותינו עם בעלי החנויות אנחנו יודעים על עוד שני עסקים לפני סגירה. איך מתמודדים עם סגירת העסקים בטבעון?

ראשית, יש גם עסקים שנפתחים ביישוב. אנחנו מכירים עוד מס' עסקים שהגיעו או שנמצאים בתכניות בניה והקמה, ומברכים על כך .ראש המועצה הציב לעצמו כמטרה לחזק את הקהילה העסקית ביישוב. הנושא מטופל במלוא המרץ במועצה ואויש תקן מיוחד לנושא לטובת עידוד העסקים המקומיים בשלל דרכים : עידוד רכש מקומי ובניית ספר ספקים משותף עם בעלי העסקים, חיזוק הנראות הפיזית של המרכזים המסחריים, יצירת פעילות קהילתית שוטפת במרכזים בצורה שתעודד רכישה, כרטיסי תושב להטבות, ועוד. זה אכן נושא דרמטי שאנו מכירים היטב, ואנצל את ההזדמנות לקרוא לתושבי היישוב לבוא ולרכוש במרכזים המסחריים שלנו , לשתות בבתי הקפה ,לאכול במסעדות ולחזק את בעלי העסקים ביישוב.

לסיכום
אני קורא לתושבים להירתם למאמץ המועצה ולשמור על הסדר והניקיון הציבורי, להחנות ולהוציא גזם ופסולת מן הבתים הפרטיים למרחב הציבורי בזמן המוגדר למניעת מפגעים בציבור. וגם ... להימנע מאי נעימות ודוחות מיותרים. תשתפו ותדווחו לנו למוקד 106 על מפגעים על מנת שנטפל בזמן אמת ככל הניתן.

כל משאב שיחסך מעבודות שיקום וניקיון יושקע בחידוש התשתיות בקריה.

המועצה ערה למכלול האתגרים הנרחב והנושאים הדחופים הדורשים טיפול. אנו מעודדים שיח עם הקהילה והוועדים השונים ופתוחים גם להצעות ושיתופי ידע. התקציב הקיים והמשאבים העומדים לרשות המועצה מוגבלים ועל כן נדרש תעדוף בכל משימה ובכל עת לטיפול בדחוף ולהפנות זמן וקשב לתכנון ארוך טווח.   
בהזדמנות זאת מבקש לאחל לכלל התושבים בקרית טבעון,
שנה טובה ומוצלחת וחג שמח!

 

הדפסשלח לחבר
נגישות באינטרנט דלג על בר תחתון
בר תחתון
דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד