מועצה מקומית קרית טבעון - עמוד הבית

דלג על בר עליון בראש הדף
בר עליון בראש הדף
21:28   4/4/2020
דלג על בר עליון אדום
בר עליון אדום
דלג על Ticker
Ticker
15/03/2020
קבלת קהל - בכל המחלקות המועצה ניתן לקבל מענה באמצעות הטלפון ו/או בדואר אלקטרוני
בהתאם להנחיות משרדי הממשלה – אין קבלת קהל פרונטלית
19/09/2019
אוזן קשבת בשבילכם
קו חם להתייעצות טלפונית

אושרה תכנית המתאר הכוללנית החדשה לקריה

5/08/2019
אושרה תכנית המתאר הכוללנית החדשה לקריה (הגדל)

אושרה תכנית המתאר הכוללנית החדשה לקרית טבעון

התכנית שומרת על צביון היישוב מבחינת אופי ונפחי הבניה וכוללת  בין השאר תוספת של כ - 146 אלף מ"ר של שטחי תעסוקה ותיירות הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה במחוז חיפה אישרה בשבוע שעבר את תכנית המתאר הכוללנית החדשה של קרית טבעון, לאחר שנשקלו כל המלצות החוקר.
חלק ניכר מההתנגדויות שהוגשו על ידי הרשות והתושבים התקבלו. בקובץ ההחלטות נכתב: "תכנית המתאר יוצרת את התשתית לפיתוח עתידי של היישוב לשנת היעד 2040 בהתייחס במקומו ולמאפייניו הייחודיים כיישוב כפרי פרברי השוכן בלב סביבה בעלת תבנית נוף ייחודית המוקף בשטחי יער ושטחים פתוחים, וחלקו התחתון משתרע לאורך מפער הקישון. לצד שמירה על אופיו הייחודי של היישוב, התכנית נותנת מענה לצרכי  פיתוח היישוב, במגוון היבטים תכנוניים ובאופן שמבטא את החזון ומטרות התכנית והצרכים הפרוגרמתיים".
חשוב להבהיר כי מדובר בהישג מהותי ומשמעותי של  הוועדה המקומית לתכנון ובנייה בקרית טבעון שכן ההחלטה מהווה מימוש  הרצון לשמר את צביון היישוב כפי שהוא היום ולא לעבור לפיתוח ובינוי נרחב אשר היו משנים את צביונו של הישוב.

התכנית כוללת,  אזור תעסוקה צמוד לשכונת בצל אורנים (כ- 120,000 מ"ר) ועוד כ 45,000 מ"ר לפיתוח תיירותי , מלאכה ותעסוקה בצפון היישוב.  בנוסף, הוחלט על  שימור מרחב הקישון כשטח פתוח  ופיתוחו לפעילות פנאי ונופש.

ראש המועצה עידו גרינבלום: "תכנית המתאר שהושגה היא הישג ליישוב. מדובר בתכנית ששומרת על צביון היישוב כבעל אופי כפרי ובמקביל מאפשרת פיתוח הדרגתי. תכנית שפותחת פתח ליצירת אזורים תעסוקתיים, לחידוש המרכזים המסחריים ולפיתוחו של היישוב. הישג מצוין שהובל תכנונית על ידי המנהל ההנדסי - והיישוב חייב להם תודה גדולה על ההישג הזה"

תכנית המתאר הכוללנית תוכננה על ידי צוות מתכננים גדול בראשות משרד לרמן, לוותה באופן צמוד על ידי צוות הוועדה המקומית ובפיקוח של הוועדה המחוזית. תוצרי התכנית כוללים הליך משמעותי של שיתוף ציבור אשר הוטמע במסמכי התכנית.
השלב הבא, לאחר שיינתן  תוקף לתכנית יהיה הכנת תכניות מפורטות אשר מכוחן ניתן יהיה להוציא היתרי בניה ולקדם פיתוח.

הדפסשלח לחבר
נגישות באינטרנט דלג על בר תחתון
בר תחתון
דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד