מועצה מקומית קרית טבעון - עמוד הבית

דלג על בר עליון בראש הדף
בר עליון בראש הדף
11:56   25/9/2020
דלג על בר עליון אדום
בר עליון אדום
דלג על Ticker
Ticker
15/09/2020
דרושים מתנדבים
לקראת חגי תשרי אנו עומדים בפני סגר ארצי וזקוקים לכם המתנדבים לסיוע
15/06/2020
הרחבנו את המענה הטלפוני במחלקת הגביה
מענה בין השעות 10:30-13:30
14/05/2020
קול קורא!
תכנית יתד והיחידה להתנדבות בטבעון מחפשות מתנדבים/ות שרוצים/ות להשפיע ולקחת חלק בעתידם של צעירי קרית טבעון
13/05/2020
הזדמנות להתנדבות ייחודית. היית רוצה להיות משמעותי/ת לנער/ה בגילאי 13-16?
דרושים מלווים ליצירת קשר מאתגר, מלמד ומספק
פעילויות, הודעות ועידכוני המועצה בנושא קורונה
מתעדכן באופן שוטף, כולל מספר חולים מאומתים ומספר המבודדים ביישוב לפי תאריך

הנהלת המועצה החליטה שלא להתיר שימוש במרחב הציבורי לקיום מפגש הזיכרון המשותף בערב יום הזיכרון לחללי צה"ל

2/05/2019

הנהלת המועצה החליטה שלא להתיר שימוש במרחב הציבורי לקיום מפגש הזיכרון המשותף בערב יום הזיכרון לחללי צה"ל

 

בשנים האחרונות התקיים בקרון הספרים בקרית טבעון אירוע זיכרון המאורגן על ידי "לוחמים לשלום"  ו"פורום משפחות שכולות", תושבים  ומשפחות שכולות מקומיות. האירוע הוא אחד מאירועי זיכרון המאורגנים על ידי שני הארגונים הללו במקומות שונים בארץ, כאשר האירוע המרכזי המתקיים בתל אביב - "טקס יום הזיכרון המשותף" - מושך אליו אלפי אנשים  המבקשים דווקא בערב זה, שאינו פשוט, לדבר על הכאב אך גם להפיח תקווה לעתיד אחר.
השנה בשל ריבוי משתתפים ביקשו המארגנים מן המועצה המקומית שתאפשר להם לקבל או לחילופין לשכור אולם ציבורי לטובת קיום האירוע  תוך שהם מבהירים בבקשתם כי המפגש יתקיים רק בתום הטקס המרכזי במרכז ההנצחה והוא לא נועד להחליפו.
לאור הרגישות הרבה של הנושא ומכיוון שקיום האירוע בעבר גרר ויכוחים סוערים ברשתות החברתיות ואף התקיים תחת אבטחה משטרתית,  בחרה הנהלת המועצה לקיים דיון מעמיק ורחב ולשמוע את המארגנים וגורמים הנוספים מהקהילה על מנת לקבל החלטה מושכלת וראויה לסוגיה זו. הנהלה המועצה קיימה דיון ארוך, מורכב וייסודי אשר בסיומו התקיימה הצבעה, שאלה תוצאותיה: שני נציגים תמכו בבקשה, אחד נמנע ושישה הצביעו נגד הבקשה. בהתאם להצבעה זו החליטה הנהלת המועצה שלא לאפשר שימוש במרחב הציבורי לאירועים פרטיים במהלך יום הזיכרון וזאת בניגוד לימים אחרים בהם הדבר מקובל. ככל שהאירוע יתקיים בשטח שאינו ציבורי המועצה תקפיד על זכותו להתקיים.

 

שרה גרינצווייג: "עצוב לי שמפגש זיכרון משותף שהוא צורך עמוק של תושבים ומשפחות שכולות בקרית טבעון ושאינו בא להחליף שום טקס רשמי, אינו יכול לקבל מענה ציבורי בטבעון ביום הזיכרון. אשתמש במילותיה של ענת מרנין: "ביום בו אני חשופה לסיפורים שפולחים את הלב הממאן להתנחם על האובדנים הרבים של כולנו - אני זקוקה לחיזוק המסוים הזה. השותפות בינינו לבין מי שנתפסים כאויבינו, ההכרה ההדדית בכאב שאין לו סוף והקריאה שלנו יחד ביום הזה "לא עוד"! - מפיחות בי חיים". חשוב להבין שההחלטה שהתקבלה מכאיבה מאד עבור תושבים אלה".
שרון רופא אופיר: "דבריו המפעימים של עמוס גבע ששכל את אחיו במלחמת יום כיפור נגעו בי מאוד. הורגש שהוא מדבר מדם ליבו, ומבקש להשיב אל הציבוריות הישראלית מושגים שלצערי כבר נשכחו, שמותר לחלום שלום וצריך לחתור אליו. יחד עם זאת הסברתי להם שלא אתמוך בבקשה שכן כנבחרת ציבור חלה עלי אחריות ציבורית לרחשי הלב של הקהילה ולחוסנה, אני חשה שקיום האירוע בערב כל כך חשוף ורגיש המתקיים בעת הזו בקהילת קרית טבעון  יוביל לשיסוי ולא לאחדות, ואם המטרה היא לדבר שלום על פי תפיסת עולמי השלום בראש ובראשונה מתחיל בתוכנו".
ראש המועצה עידו גרינבלום: "מדובר בהחלטה מורכבת וקשה ובתהליך מאתגר. ברור לי כי אין מדובר בפרובוקציה וברצון להתריס, אלא ברצון כן ובצורך אמיתי של משפחות ופרטים לקיים אירוע שונה. מאידך, בתור מי שאמון על הממלכתיות ביישוב ברור לי כי נתינת מרחב ציבורי בערב יום הזיכרון לאירוע פרטי איננה נכונה וזו העמדה שקידמתי בהצבעת ההנהלה.
אני מכבד ומוקיר את תושבי היישוב שפנו בבקשה זו וקורא לכל תושבי קרית טבעון לנהוג ברוח של מתינות, סבלנות וסובלנות בימים מורכבים אלה, ככתוב בספר תהילים "בקש שלום ורדפהו".

הדפסשלח לחבר
נגישות באינטרנט דלג על בר תחתון
בר תחתון
דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד