מועצה מקומית קרית טבעון - עמוד הבית

דלג על בר עליון בראש הדף
בר עליון בראש הדף
04:44   22/9/2019
דלג על בר עליון אדום
בר עליון אדום
דלג על Ticker
Ticker
19/09/2019
אוזן קשבת בשבילכם
קו חם להתייעצות טלפונית
19/09/2019
ישיבת מליאת המועצה
יום ראשון | 22.9.2019 | 19:00
11/09/2019
דרושים מתנדבים עם/ללא רכבים
לחלוקת חבילות המזון לחג
11/09/2019
גם אתם יכולים לעזור
בקשה לתרומה ולסיוע בחלוקת סלי מזון למשפחות - ראש השנה תש"ף
3/09/2019
מתנדבי ומתנדבות קרית טבעון
להרשמה לטיול היכנסו!
28/08/2019
גשר הולכי הרגל ברמת טבעון יפורק-
המועצה החלה הליך אשר יביא לפירוקו של גשר הולכי הרגל המחבר בין רמת טבעון א' ו-ב'

נערכה עצרת לזכר 24 הנשים שנרצחו ב-2018

6/12/2018
נערכה עצרת לזכר 24 הנשים שנרצחו ב-2018 (הגדל)

קרית טבעון ערכה עצרת זיכרון מכובדת לזכר 24 הנשים שנרצחו בשנת 2018

 

מועצת קרית טבעון בשיתוף רשת המתנ"סים ערכה ביום שלישי עצרת זיכרון מכובדת לזכר 24 הנשים שנרצחו במהלך שנת 2018.
כחלק מהמהלך הארצי "אני אישה ואני שובתת", שמניף את דגל  המאבק באלימות נגד נשים יזם ראש המועצה עידו גרינבלום, שנכנס רשמית לתפקידו, לעצור את שגרת היום ברשות המקומית  ולקיים במרכז היישוב אירוע מכבד לזכרן. את עצרת הזיכרון הובילה חברת המליאה שרה גרינצווייג בשיתוף ועד העובדים במועצה ורשת המתנ"סים.
עשרות מתושבי קרית טבעון הגיעו לקחת חלק בטקס שבמהלכו שבע עובדות מועצה ועובד אחד הקריאו את שמות הנרצחות ונסיבות מותן, ובסיום עובדת המתנ"ס הדליקה נר לזכר הנרצחות, סה"כ  24 נרות.
שרה גרינצווייג שהנחתה את העצרת ציינה כי למרות שמקובל לחשוב שאירועי אלימות במשפחה מאפיינים מגזרים מסוימים או שכבות סוציואקונומיות נמוכות והם רחוקים מאד מקרית טבעון, בפועל אירועים אלה מתרחשים בכל מקום, גם בטבעון. "לכן הנר הראשון שהודלק, הודלק לזכרה של בת טבעון , ענת (נתי) היסטר, שנרצחה בינואר 1985, על ידי חברה לשעבר" הסבירה גרינצווייג . "היא הייתה חיילת בדרכה לצבא, שחיכתה בתחנת ההסעה ליד כיכר דב פטישי, וחברה לשעבר רצח אותה בנשקו הצה"לי" סיפרה.
מנהלת המחלקה לשירותים חברתיים מיכל לורבר: "אלימות היא טרור לכל דבר ועניין וזוהי מכת מדינה הפוגעת בחברה הישראלית כולה וחובה עלינו למגר אותה. משהו חייב להשתנות בקלות הבלתי נסבלת של רצח נשים בידי גברים בישראל של 2018. עלינו לעשות שינוי חברתי ותודעתי כאשר השינוי מתחיל בחינוך וממשיך במערכת אכיפת החוק והמשפט".
חברת המועצה שרון רופא-אופיר : "אלימות היא טרור חברתי אך קברניטי המדינה שותקים. הם יודעים בדיוק כמונו שאת המציאות הקשה נוכל לשנות רק על ידי תכנית לאומית כוללת. תכנית שתכלול בראש ובראשונה הכנסת מערכי שיעור אל מערכת החינוך החל מגיל הגן ושתחנך לשוויון מגדרי. לא עוד חזק אל מול חלש. מסע חברתי משותף מתחיל היום, מסע שיהדהד, יכאיב, ירגיז, אך לא נוותר עד שבסופו נגיע יחד לתוצאות שיאפשרו תקווה, יאפשרו חיים לנרצחת הבאה חלילה. זה אך סמלי שהמסע שלנו מתחיל היום, נר שלישי לחג האורים תשע"ט. יחד הדלקנו היום אור גדול ואנו מבטיחים שמעתה הוא לא יכבה".
עוד חשוב להזכיר כי  במערכת החינוך בקרית טבעון קיימו בימים האחרונים שיח הסברה בנושא האלימות נגד נשים ובכל כיתה דנו בנושא בהתאם לגיל התלמידים

 

הדפסשלח לחבר
נגישות באינטרנט דלג על בר תחתון
בר תחתון
דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד