מועצה מקומית קרית טבעון - עמוד הבית

דלג על בר עליון בראש הדף
בר עליון בראש הדף
09:42   17/7/2019
דלג על בר עליון אדום
בר עליון אדום
דלג על Ticker
Ticker

עיוורון ולקויות ראייה בגיל המבוגר שירותים ועזרים מסייעים

09:00

דלג על Ticker
Ticker
15/07/2019
בקרית טבעון דואגים לבעלי החיים
נטישת בעלי חיים היא אכזרית ולא חוקית והרשות תפעל בנחישות על מנת למגר את התופעה
16/07/2019
סדנת הורות לאימהות יחידניות בקרית טבעון
8 מפגשים, מתחיל 6.9.19, 9:00-11:00

ממשיכים לקדם את הצורך בהקמת שדה תעופה בדרום, בכנס ״חזון בן-גוריון לנגב״

20/11/2018
ממשיכים לקדם את הצורך בהקמת שדה תעופה בדרום, בכנס ״חזון בן-גוריון לנגב״ (הגדל)

ממשיכים לקדם את הצורך בהקמת שדה תעופה בדרום, בכנס ״חזון בן-גוריון לנגב״
ראש המועצה עידו גרינבלום: "לאורך כל השנה האחרונה פעלתי במטה המאבק כנגד הקמת שדה תעופה בעמק יזרעאל ואני רואה בנושא זה חשיבות עליונה. אמשיך לקדם את שיתוף הפעולה עם רשויות הדרום ואת חלופת נבטים בצורה שתבטיח את עתיד התפתחות הנגב"


 

בכנס שנערך בשבוע שעבר באוניברסיטת באר שבע לציון "יום בן גוריון", הוקדש הדיון לחזון בן גוריון לפיתוח הנגב וכמו כן חזרה הקריאה להקמת שדה תעופה משלים בנבטים שבנגב. 
הכנס היה בהשתתפות אנשי מקצוע מכל התחומים, תושבים מעורבים וראשי רשויות רבים. במהלך הדיון ציינו חלק מהדוברים כי שדה תעופה משלים בנבטים הינו פרויקט ענק שיקדם את הנגב למקום טוב יותר והוא צריך להיות חלק מהגשמת חזונו של דוד בן-גוריון. "פיתוח הנגב לא צריך להישאר סיסמא ריקה וזו ההזדמנות ומתנה גדולה שהנגב יכול לקבל", נאמר.
יש לזכור כי נושא שדה התעופה המשלים לנתב״ג נמצא בימים אלה על שולחן מקבלי ההחלטות וכי שתי החלופות הנידונות, "נבטים" בדרום ו"רמת דוד" בעמק יזרעאל, נמצאות בשלבי תכנון ובדיקת היתכנות. בעוד קיים קונצנזוס רחב בקרב רובן המכריע של הרשויות בנגב לגבי הרצון להקים את שדה התעופה ב"נבטים", קיימת התנגדות גורפת בקרב הרשויות בצפון לגבי חלופת "רמת דוד".
לאחרונה הצטרפו רשויות רבות ממרכז הארץ לקריאה להקים את שדה התעופה בנגב, משהתברר שהקמתו בדרום תיקח פחות משנתיים (השדה בנבטים בנוי, מוכן ומאושר בתכנית המתאר הארצית כשדה תעופה בינלאומי אזרחי) לעומת למעלה מעשור לבניית שדה בצפון, אם בכלל יתאפשר הדבר לנוכח ההתנגדויות הרבות. מעבר לזה יש לקחת בחשבון את פערי העלות בין האתרים  (בצפון העלות גבוהה משמעותית) כל אלה מצביעים על "נבטים" כאתר המועדף.
כאשר משקללים את מכלול הגורמים, עולה תמונה ברורה שקיים קונצנזוס רחב לגבי הצורך הלאומי לשדה תעופה בינלאומי בנגב, על אף ההתנגדות של חיל האוויר לנבטים. התנגדות, שלדברי גורמים בכירים יוצאי החיל, ניתנת לפתרון.
ראש המועצה עידו גרינבלום: "לאורך כל השנה האחרונה פעלתי במטה המאבק כנגד הקמת שדה תעופה בעמק יזרעאל ואני רואה בנושא זה חשיבות עליונה. אמשיך לקדם את שיתוף הפעולה עם רשויות הדרום ואת חלופת נבטים בצורה שתבטיח את עתיד התפתחות הנגב."

 

צילום: מועצת הנגב

הדפסשלח לחבר
נגישות באינטרנט דלג על בר תחתון
בר תחתון
דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד