מועצה מקומית קרית טבעון - עמוד הבית

דלג על בר עליון בראש הדף
בר עליון בראש הדף
13:29   17/9/2019
דלג על בר עליון אדום
בר עליון אדום
דלג על Ticker
Ticker
11/09/2019
דרושים מתנדבים עם/ללא רכבים
לחלוקת חבילות המזון לחג
11/09/2019
"מקפה ועד גורמה"
קרית טבעון פותחת במסורת חדשה של בתים מארחים בחול המועד סוכות, תאריכים 15-18.10
11/09/2019
גם אתם יכולים לעזור
בקשה לתרומה ולסיוע בחלוקת סלי מזון למשפחות - ראש השנה תש"ף
3/09/2019
מתנדבי ומתנדבות קרית טבעון
להרשמה לטיול היכנסו!
28/08/2019
גשר הולכי הרגל ברמת טבעון יפורק-
המועצה החלה הליך אשר יביא לפירוקו של גשר הולכי הרגל המחבר בין רמת טבעון א' ו-ב'

המליאה דנה בנושא כלבים משוטטים וחיסונם

7/02/2018
בנין המועצה (הגדל)

המליאה דנה בסוגיית החוק העוסק בנושא כלבים משוטטים וחיסונם

בישיבת מועצת קרית טבעון שנערכה השבוע דנו חברי המליאה בסוגיית כלבים משוטטים, חיסונם של בעלי חיים והקנסות שקיבלו תושבים בגין אי קיום הוראות החוק (הקנסות מוטלים על פי "חוק הקנסות המנהליים").
מובהר כי המועצה המקומית פועלת על בסיס קבוע במטרה למנוע מבעלי כלבים לשחרר אותם  ולאפשר להם להלך חופשי ברחובות היישוב ללא השגחה. כלבים משוטטים עלולים לסכן את הציבור, להטיל אימה על ילדים, קשישים ועוברי-אורח אחרים. בנוסף, כלבים משוטטים לעיתים קרובות משאירים את צואתם על המדרכות ביישוב ובכך יוצרים מפגע וסיכון בריאותי. יש גם לתת את הדעת למחלת הכלבת שהתפרצה לאחרונה באזור וחיסונם של 2,554 הכלבים ביישוב היא חובה הכרחית להבטחת בריאותו של הציבור בקרית טבעון.
אלה הן הסיבות שהביאו את המועצה לפעול במרץ לאכיפת קנסות אשר ניתנו לתושבים בשנים האחרונות כנגד שוטטות כלבים ואי חיסונם במועד.
חשוב להדגיש כי למרות כל פעולות הבדיקה והאכיפה, עדיין בקרית טבעון רשומים כלבים רבים ככלבים שאינם מחוסנים כנגד כלבת בתוקף, או מוחזקים ללא רישיון. בעלי הכלבים מחויבים בחוק להודיע לשירות הווטרינרי במועצה על כל שינוי בכתובתם, מסירת הכלב או חלילה מותו. כלב שאינו מחוסן כנגד כלבת ואינו רשום כחוק בשירות הווטרינרי נמצא בסיכון ומסכן את בעליו והסובבים להם.
הנושא עלה כאמור בישיבת המועצה האחרונה ובסופו של דיון התקבלה ההחלטה האומרת כי  לאור העובדה שהיו מספר מקרים שחלה בהם טעות, המועצה ממליצה בפני היועץ המשפטי לערוך בדיקה מקיפה, וזו תיערך בימים הקרובים.
למועצה המקומית קרית טבעון אין כל עניין בפגיעה בכיס התושבים אלא במתן אפשרות לאזרחים לנוע באופן חופשי ובטוח ולהגן עליהם מפני כלבת.
וטרינר המועצה ד"ר צחי צורי מבקש להזכיר כי הימנעות מלקיחת הקנס המגיע בדואר רשום, נחשבת בחוק כאילו הקנס התקבל והוא מתחיל לצבור ריבית פיגורים.
כל מי שסבור שקיבל קנס שלא בצדק מוזמן לפנות לתובע באמצעות השרות הווטרינרי בטלפון: 04-9537171  או בדואר אלקטרוני למזכירת המחלקה
sima@kiryat-tivon.muni.il

הדפסשלח לחבר
נגישות באינטרנט דלג על בר תחתון
בר תחתון
דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד