מועצה מקומית קרית טבעון - עמוד הבית

דלג על בר עליון בראש הדף
בר עליון בראש הדף
23:34   22/9/2019
דלג על בר עליון אדום
בר עליון אדום
דלג על Ticker
Ticker
19/09/2019
אוזן קשבת בשבילכם
קו חם להתייעצות טלפונית
11/09/2019
דרושים מתנדבים עם/ללא רכבים
לחלוקת חבילות המזון לחג
11/09/2019
גם אתם יכולים לעזור
בקשה לתרומה ולסיוע בחלוקת סלי מזון למשפחות - ראש השנה תש"ף
3/09/2019
מתנדבי ומתנדבות קרית טבעון
להרשמה לטיול היכנסו!
28/08/2019
גשר הולכי הרגל ברמת טבעון יפורק-
המועצה החלה הליך אשר יביא לפירוקו של גשר הולכי הרגל המחבר בין רמת טבעון א' ו-ב'

נבחרו חמישה יקירי הקריה לשנת 2017

3/09/2017
טקס לזכר חללי יום הכיפורים בחלקה הצבאית-תשע"ד (הגדל)

אביבה סלע, חיים כרמי, נילי ינקוביץ, מרדכי אברג'יל ורחל מייזלס הם יקירי הקריה 2017

הענקת אות "יקיר קרית טבעון" באה לבטא את ההוקרה וההערכה של הקריה לתרומתו הייחודית ויוצאת הדופן של כל אחד ואחת ממקבלי התואר  לחיי היישוב

נבחרו חמישה זוכים בתואר "יקיר קרית טבעון" לשנת 2017 והם: אביבה סלע, חיים כרמי,  נילי ינקוביץ, מרדכי אברג'יל ורחל מייזלס.

הענקת אות "יקיר קרית טבעון" באה  לבטא את ההוקרה וההערכה של הקריה לתרומתו הייחודית ויוצאת הדופן של כל אחד ואחת ממקבלי התואר לחיי היישוב, האות  יוענק לזוכים במהלך חודש דצמבר 2017 ובמסגרת טקס חגיגי שייערך  בהשתתפות ראש המועצה ואישי ציבור.
חשוב להדגיש כי האות חולק לאחרונה בשנת 2012 ולכן החליטה הוועדה על חמישה זוכים בשנת 2017.

בוועדה לבחירת יקיר קרית טבעון  2017 השתתפו חמישה נציגים:שחר דבי - חברת מליאת המועצה מטעם הקואליציה, שרה גרינצווייג - חברת מליאה מטעם האופוזיציה ונציגי הציבור:  דני שגב,  ברוך כהנא ואיתמר עוקב.

תמצית נימוקי הוועדה
אביבה סלע: מורה ומחנכת מוערכת ואהובה, שלזכותה מעידים דורות של תלמידים. כמו מחנכי העבר הגדולים, היה החינוך כר פורה לפועלה ההתנדבותי ביחד עם אנשים טובים אחרים, שותפים לדרך: החל משותפות בייסוד "מסע בארץ" כאלטרנטיבה למסע לפולין, דרך הדרכת גננות ופעילות בבתי המדרש למורים ותלמידים לקראת החגים, וכלה בגופי תוכן וערכים כמו תנועות הנוער וחוג הכנה לצה"ל. לכולם סייעה בחפץ לב.
במקביל אביבה חברה בוועדת החינוך היישובית ותרמה רבות לטקסי הזיכרון בקריה,  הן בבחירת שירי הזיכרון, הן בליווי בני הנוער והדרכתם  והן בקריאת השירים בטקסים בעצמה בקולה החם והמרגש. אביבה סלע מהווה דוגמה ומופת לרוח ההתנדבות ולתרומה לקהילה וראויה לתואר "יקירת קרית טבעון" לשנת 2017.

חיים כרמי: חיים מתנדב במקומות רבים: גני ילדים, ביה''ס ''אורט גרינברג', ''רמת הדסה'', ''נווה עמיאל'', עמותת שלהב''ת ומועדוני נוער בסיכון בקרית טבעון. בגני הילדים הוא "סבא חיים" ובין השאר הוציא חוברת מידע בשם "מדעגן".  את הנוער מלמד חיים מהם סובלנות, כבוד ואמונה בעצמך.
לפני כ- 15 שנים הוא הקים את סניף ארגון ''צהלה'' בקרית טבעון שבו מתנדבים לימדו תלמידים מתקשים בחטיבת הבינים ובתיכון.  בנוסף  חיים
כרמי הוא חבר הנהלה ומגייס כספים לעמותת ''מעומק הלב". כרמי הוא אדם ערכי, חדור תודעת שליחות ובעל רצון עז ויכולת לסייע ולקדם פרויקטים. חיים משמש כאישיות לדוגמה לילדים ולבני הנוער באמצעות התנדבותו ותרומתו לקהילה ולפיכך ראוי לתואר "יקיר קרית טבעון".  

נילי ינקוביץ': נילי ידועה ברחבי הקריה בהתנדבותה המבורכת בעיקר עם בני נוער וצעירים. היא הקימה יוזמות רבות ברחבי היישוב וביניהן- ארגנה קייטנות למשפחות מעוטות יכולות מתרומות בלבד ובהתנדבות מורות, גננות ומדריכי נוער. הקימה את פרויקט 'מחשב לכל ילד'- דאגה לאיסוף משאבים וכספים לטובת הנושא, ארגנה קבוצות מפגש של נערים ומבוגרים לשיח ומעורבות, עסקה בליווי משפחות קשות יום והייתה מיוזמי פסטיבל 'כלי מיתר'- אירוח נגנים מצטיינים אצל משפחות ביישוב.
בנוסף, נילי היא אחת מחברות ההנהלה בעמותת "שלהב"ת" - עסקה בכתיבה, עריכה והוצאה לאור של הירחון "ניצוצות", ניהלה את פרויקט "חונכות תלמידים" ושותפה בעוד פעילויות ויוזמות רבות ביישוב.
נילי מהווה דוגמא ומופת, קרן אור בעבור האוכלוסייה הפחות חזקה בחברה. על כל זאת ועוד ראויה היא לקבלת אות יקירת הקריה לשנת 2017.

מרדכי אברג'יל: מרדכי מחויב עוד מנעוריו לרווחת תושבי "שכונת הגפן": כנער יזם, במסגרת אגודת "הפועל", קבוצת כדורגל לילדי המעברה, מעל שלושים שנה הוא משמש כחזן וחבר ועד בבית הכנסת הגדול בשכונה, מלווה ותומך בקשישים ובעלי צרכים מיוחדים, מארגן שיעורי תלמוד והלכה ומכין בהתנדבות נערים לעלייה לתורה (התמורה, כאשר יש כזו, מועברת לעמותת "מעומק הלב"). במקביל, מרדכי היה חבר הנהלת המועצה במשך שתי קדנציות, התנדב  ב"משמר האזרחי" וב"שבוע הספר", חבר הנהלת עמותת "מעומק הלב", מדריך בפרויקט "גן קהילה" בבית שערים ושותף בפרויקט צוותי חרום שכונתיים.  על היקף התנדבותו, שנעשית בנועם הליכות ובצניעות רבה, ועל תרומתו לשמירת ערכי מורשת,  נבחר מרדכי להיות "יקיר קריית טבעון".

רחל מייזלס:  מרכזת ומנהלת בהתנדבות, מזה כ- 18 שנים, את מיזם חלוקת המזון של עמותת "מעומק הלב" המספק ביטחון תזונתי ליותר ממאה משפחות בקריה, באמצעות חלוקת מנות מזון שבועיות ובחגים. באישיותה החמה והמיוחדת, הצליחה רחל לגבש את קבוצת המתנדבים הפועלים לאורך שנים במסירות רבה ובאווירה חברית.רחל חברת בהנהלת עמותת "מעומק הלב", עוסקת בגיוס תרומות, באיסוף ורכישת מצרכים, בסידור המחסן, בפעילויות אדמיניסטרטיביות הקשורות בניהול המיזם תוך שמירת קשר אישי וחם עם המשפחות הנזקקות ונענית לכל פניה שלהן, כמו גם עם המתנדבים.
אין ספק כי רחל מייזלס, מהווה דוגמה ומופת לרוח ההתנדבות והערבות ההדדית בקהילה וראויה לתואר "יקירת קרית טבעון".

שחר דבי ושרה גרינצווייג: "ברכות ליקירי הקריה הנבחרים ולבני משפחותיהם. נבקש להודות לחברי הוועדה- דני, ברוך ואיתמר על עבודה משותפת ומהנה. שמחנו גם לעבוד האחת עם השנייה - העבודה המשותפת, על אף הפערים הפוליטיים, הניבה תוצרים חיוביים ועל כן אנו שמחות ומברכות.

בתמונה: טקס לזכר חללי מלחמת יום הכיפורים בחלקה הצבאית בבית העלמין בקרית טבעון - תמונת ארכיון תשע"ד

 

הדפסשלח לחבר
נגישות באינטרנט דלג על בר תחתון
בר תחתון
דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד