מועצה מקומית קרית טבעון - עמוד הבית

דלג על בר עליון בראש הדף
בר עליון בראש הדף
20:44   1/12/2020
דלג על בר עליון אדום
בר עליון אדום
דלג על Ticker
Ticker

הרצאה: מניעת אלימות ומקרי עושק באזרחים ותיקים

10:30

דלג על Ticker
Ticker
29/10/2020
קבוצות תמיכה לבני משפחה מטפלים
10 מפגשים , שבועיים , ימי שלישי, החל מנובמבר 20
15/09/2020
דרושים מתנדבים
לקראת חגי תשרי אנו עומדים בפני סגר ארצי וזקוקים לכם המתנדבים לסיוע
15/06/2020
הרחבנו את המענה הטלפוני במחלקת הגביה
מענה בין השעות 10:30-13:30
14/05/2020
קול קורא!
תכנית יתד והיחידה להתנדבות בטבעון מחפשות מתנדבים/ות שרוצים/ות להשפיע ולקחת חלק בעתידם של צעירי קרית טבעון
13/05/2020
הזדמנות להתנדבות ייחודית. היית רוצה להיות משמעותי/ת לנער/ה בגילאי 13-16?
דרושים מלווים ליצירת קשר מאתגר, מלמד ומספק
פעילויות, הודעות ועידכוני המועצה בנושא קורונה
מתעדכן באופן שוטף, כולל מספר חולים מאומתים ומספר המבודדים ביישוב לפי תאריך

התנגדות להקמת ארבע תחנות כח

30/04/2017
התנגדות להקמת ארבע תחנות כח (הגדל)

התנגדות נחרצת של מועצת קרית טבעון להקמת ארבע תחנות כח במרחב הסובב את היישוב
דוד אריאלי: "הקמת ארבע תחנות כח: בחיפה (בנוסף לתחנה הקיימת של חברת החשמל), בשדה יעקב, באזור יגור-כפר חסידים ובאזור שריד, הינה אסון לקרית טבעון ולאזור עמק יזרעאל בכללותו" 

ראש מועצת קרית טבעון דוד אריאלי שלח השבוע מכתב נוקב לראש הממשלה בנימין נתניהו בו הוא מביע את התנגדותו הנחרצת לרעיון הקמת ארבע תחנות כח מסביב לקרית טבעון. 

"לתדהמתי" כתב "כוונת המחליטים היא להקים בשטחים החקלאיים של מושב שדה יעקב, עשרות מטרים מקרית טבעון, תחנת כח ! לא פחות מכך". בנוסף הדגיש אריאלי כי "אין זו הפעם הראשונה שממשלת ישראל מובילה תהליכים ללא שקיפות ושיתוף ציבור ראויים אשר הינם חלק מנשמת אפה של הדמוקרטיה.  שיתוף הציבור אינו חשוב רק מן הטעם של האלמנטים הדמוקרטיים אלא שהוא בבחינת רתימת הציבור לקידום סוגיות לאומיות השותפות לכולנו".  

במכתבו הסביר אריאלי  כי "הקמת ארבע תחנות כח: בחיפה (בנוסף לתחנה הקיימת של חברת החשמל), בשדה יעקב, באזור יגור-כפר חסידים ובאזור שריד, הינה אסון לקרית טבעון ולאזור עמק יזרעאל בכללותו באשר היא מוסיפה על זיהום האוויר הכבד באזור ממנו אנו סובלים סבל רב!! בנוסף הקמת  תחנות כח באזור, על תשתית ההולכה הנלוות של עמודי מתח וקווי חשמל, תפגע אנושות ובאופן בלתי הפיך בנוף עמק יזרעאל והמרחב שבין טבעון לים. אנו מתנגדים לכך נחרצות!!" 

כידוע, קרית טבעון סופגת נפחי זיהום אוויר חסרי תקדים הן מהמפעלים המזהמים במפרץ חיפה והן מכבישים עירוניים רבים המקיפים את הישוב מכל עבר.  זהו היישוב היחיד באזור, שכביש בין עירוני (75) על כל המשתמע מכך (מבחינת רעש וזיהום אוויר) חוצה את היישוב לשניים. כמו כן בימים אלו נבנים ו/או משודרגים  כביש 77 בצמוד לדופן המזרחית של הישוב  וכביש 6 בצמוד לכביש 70 בצד המערבי ליישוב שבוודאי יתרמו רבות, למרבה הצער, למטרדי רעש וזיהום אוויר שהיישוב זה מכבר סובל מהם.  

חשוב להזכיר כי על זאת מתווספת החלטת ממשלה אומללה אחרת, הדנה בהקמת  שדה תעופה משלים לנתב"ג ברמת דוד. שדה תעופה שאם חלילה יקום, יפגע באיכות החיים של תושבי קרית טבעון והסביבה מבחינת מטרדי רעש וזיהום אוויר.
בסיום כתב אריאלי "אני מצפה ממך, אדוני ראש הממשלה, כי תחזור בך מהחלטה אומללה זו. אני מאמין
שהפתרון אינו בהוספת תחנות כח מזהמות אלא בהפחתת זיהום מהתחנות הקיימות על ידי הסבתן לשימוש בגז, לחילופין בעבודת תכנון יסודית ניתן לאתר מיקומים שלא יפגעו בתושבי קרית טבעון והסביבה או בתושבים אחרים." 

העתק מהמכתב נשלח לאייל בצר ראש המועצה האזורית עמק יזרעאל, לדב ישורון ראש המועצה האזורית זבולון, לח"כ יעל פארן, לשירה ברנד ראש מנהל תכנון ולחברי מליאת המועצה המקומית קרית טבעון. כמו כן, נשלחה בקשה לאגודה השיתופית בשדה יעקב לשיתוף פעולה.  

בנוסף, ראש המועצה דוד אריאלי הודה לחברת המועצה נאוה סבר על שיתוף הפעולה בנושא.
נאוה סבר: "משק
החשמל בישראל עובר בשנים האחרונות שינוי וייצור החשמל על ידי יזמים פרטיים גדל להיקפים משמעותיים. תחרות היא אמנם דבר חיובי, אך לא כאשר היא פוגעת בציבור ומשרתת למעשה את היזמים הפרטיים, והופכת את משאב הגז הטבעי, השייך לכלל אזרחי ישראל, מאוצר למפגע בריאותי וסביבתי. 

המהלכים להקמת תחנות כוח פרטיות בעיתים מאד מאחר ואינם מתחשבים באינטרסים ציבורים, סביבתיים ובכלל צרכי משק האנרגיה, מאחר שכבר היום ישנן תכניות מאושרות המספקות את כל צרכי המשק בישראל עד שנת2030  ומעבר לכך. 

תחנות הפועלות על גז אומנם מזהמות פחות מתחנות כח הפועלות על דלק אך עדיין פולטות חומרים רעילים ומהוות סכנה בטיחותית בשל קרבתן ליישובים, עקב פיצוץ אפשרי. כל זה מצטרף לזיהום האוויר הקיים המגיע מפרץ חיפה ולתשתיות מסוכנות המצויות באזורנו וכמובן שדה התעופה הבינלאומי המתוכנן ברמת דוד.  

בנוסף, תחנות הכח המתוכננות יגרמו לפגיעה סביבתית ונופית קשה הן בשל המתקן עצמו, הארובות הגבוהות ומתקנים נלווים, והן בשל רשת ענפה של עמודי מתח גבוה, קווי הולכה ודרכים שיתלוו אליהן, ויהפכו את האזור כולו  ממרחב כפרי פתוח, ירוק וייחודי לאזור בנוי מחיפה עד עפולה רצוף בתשתיות גז דלק וחשמל, תחנות כח, מתקני אחסון, כבישים, מחלפי ענק ושדות תעופה. 

הפתרון אינו בהוספת תחנות כח, אלא בהפחתת זיהום מהתחנות הקיימות על ידי הסבתן לשימוש בגז. 

ניתן לחתום על העצומה המופיעה בקישור, ולהצטרף למאבק בהקמת תחנות הכח באזור:  stopgaztivon@gmail.com  

הדפסשלח לחבר
נגישות באינטרנט דלג על בר תחתון
בר תחתון
דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד