מועצה מקומית קרית טבעון - עמוד הבית

דלג על בר עליון בראש הדף
בר עליון בראש הדף
07:12   27/11/2020
דלג על בר עליון אדום
בר עליון אדום
דלג על Ticker
Ticker
29/10/2020
קבוצות תמיכה לבני משפחה מטפלים
10 מפגשים , שבועיים , ימי שלישי, החל מנובמבר 20
15/09/2020
דרושים מתנדבים
לקראת חגי תשרי אנו עומדים בפני סגר ארצי וזקוקים לכם המתנדבים לסיוע
15/06/2020
הרחבנו את המענה הטלפוני במחלקת הגביה
מענה בין השעות 10:30-13:30
14/05/2020
קול קורא!
תכנית יתד והיחידה להתנדבות בטבעון מחפשות מתנדבים/ות שרוצים/ות להשפיע ולקחת חלק בעתידם של צעירי קרית טבעון
13/05/2020
הזדמנות להתנדבות ייחודית. היית רוצה להיות משמעותי/ת לנער/ה בגילאי 13-16?
דרושים מלווים ליצירת קשר מאתגר, מלמד ומספק
פעילויות, הודעות ועידכוני המועצה בנושא קורונה
מתעדכן באופן שוטף, כולל מספר חולים מאומתים ומספר המבודדים ביישוב לפי תאריך

חברי המליאה בסיור בחוות המכלים

16/01/2017
חברי המליאה בסיור בחוות המכלים (הגדל)

נערך סיור מקצועי בחוות המכלים באלרואי לחברי מליאה המועצה


ראש המועצה דוד אריאלי: "הסיור היה מאד מקצועי ובמסגרתו הודגשה העובדה כי תש"ן עושים הכל על מנת להבטיח שהמקום אינו מסכן את תושבי קרית טבעון בכלל ואת אלה הגרים באלרואי בפרט. התחזקה דעתי כי תש"ן לא פוגעים בבריאות הציבור בקרית טבעון" 

 

סיור  מקצועי במתחם תש"ן - מתקני חוות המכלים באלרואי -  נערך בשבוע שעבר לחברי מליאת המועצה המקומית קרית טבעון. הסיור נערך בהשתתפות ראש המועצה דוד אריאלי, מנכ"ל המועצה יאיר  אודם, סגן ראש המועצה אייל פרדיס, חברי המליאה: יהודה אסור, חן ויסמן וחנן זיסו. כמו כן, צוות בכיר מהנהלת תש"ן בראשות המנכ"ל רפי טטרקה, סמנכ"ל תפעול יעקב סופרין, מנהל מתקן אלרואי אריק טל, רא"ג קו מוצרי דלק, בטיחות וכיבוי אש שמעון אזולאי, והיועץ הסביבתי ד"ר צלי פולישוק. 

מטרת הסיור הייתה להציג בפני חברי המליאה, הן מהקואליציה והן מהאופוזיציה, את מערך הבטיחות במקום וכן הדגמה קצרה של טיפול באירוע חירום. 

בתחילת המפגש הסביר מנכ"ל תש"ן רפי טטרקה, כי הוא מבין את הצורך להכיר מקרוב את הפעילות במקום כולל את מערך הבטיחות, ולראות מקרוב כיצד מתמודדים עם אירוע חירום כדוגמת אירוע השריפה האחרון בבז"ן. לדבריו, כמנכ"ל החברה חשוב לו להסביר ולשכנע  שאכן המקום בטיחותי, הן בהיבט של זיהום האוויר וזיהומי קרקע והן מבחינת מוגנות המקום מפני שריפות. טטרקה הבהיר כי צוות העובדים בכל חוות המכלים בחברה עוברים הדרכה וקורס כיבוי אש במרכז האוניברסיטאי קולג' סטיישן הסמוך ליוסטון בארה"ב, זהו בית הספר האוניברסיטאי הייעודי לנושא כבוי אש המכשיר את כל יחידות הכבוי בארה"ב וכן יחידות כבוי ממקומות רבים בעולם. אוניברסיטה זו נחשבת למובילה מסוגה בעולם וזאת בשל העובדה כי היא מתמקדת בתעשיות הכבדות ובכללן בדלק, ומדמות את התרחישים שהכי קרבים למציאות. כך מתרגלים העובדים במסגרת ההשתלמות כבוי דלקות באש חיה. בנוסף, כל מנהלי המתקנים עוברים אף קורס ניהול אירוע במקום וכך נרכשת המיומנות הרבה ביותר לטפל באירועי שריפה וכבוי ברמת הפיקוד ועד רמת אחרון העובדים ובכל 5 שנים מתקיים ריענון של התכנים והתרגולים. "היכולות של הצוות בתש"ן גבוהות מאוד במטרה לספק מענה מהיר ויעיל לכל תרחיש אפשרי" אמר המנכ"ל, "אנחנו טובים ומתורגלים בכל נושא כיבוי האש ובמוכנותנו לאירועים, ולכן חשוב לי שתראו מה אנחנו עושים בתוך המתקן במקרה של אירוע". 

עוד הוצג בפני האורחים כי לכל מכל יש מערכת כיבוי וקירור קבועה ולכל מכל מאצרת נפרדת בעלת נפח קיבולת של 110% מנפח הנוזל של מכל הדלק. כמו כן,  במתקן קיים מערך תותחים נייד לגיבוי הכולל עשרות תותחים ביניהם 2 תותחי כיבוי בעלי כושר כיבוי של 12 אלף ליטר לדקה וכמות הקצף המוחזקת בחווה מספיקה להכלה מלאה של אירועים מורכבים. בחוות המכלים  באלרואי קיים מערך כיבוי אקטיבי המרשת את כל שטח החווה ומתבסס על מערכות כיבוי וקירור קבועות תוך יכולת לאפשר התחברות למערך נייד הפועל בלחצים גבוהים. 

במסגרת הסיור ביקרו האורחים במכל הגדול באלרואי (המכיל 50 אלף קו"ב) ובחדרי הבקרה והניטור של המתקן, הוצגו בפניהם חלק מהאמצעים למיגון והגנה, ניתן הסבר על "מים קלים" (קצף הכיבוי)  וכן מכלול הכלים והמשאבות לטיפול בעת אירוע.  

"אירוע, אם חלילה קורה, מסתיים במיידי" הדגיש טטרקה. "אנחנו חברה ממשלתית ואותנו לא מודדים בסוף שנה ברווח והפסד. אין לי ארץ אחרת, לכן אנחנו משקיעים בבטיחות כמה שצריך באמת. אנחנו מהחברות הבודדות שיש לה מערך כיבוי אש משלה, וההערכות למניעת דליקות ומיומנות הלחימה באש הינן בראש מעיניה של תש"ן וזאת מהטעם שכל אירוע חריג יש להכילו טרם הפיכתו לאירוע מתגלגל בעל השלכות סביבתיות משמעותיות".

חברי האופוזיציה ויסמן, זיסו ואסור: "הסיור היה מלמד ונוכחנו לאמצעים וההערכות בה נוקטת תש"ן. התרשמותנו כי על אף הנאמר והמבוצע, במקרה קיצון, ובהמשך לאירוע השריפה שהתרחש בבתי זיקוק אשר שינה את המציאות באזור, הנזקים עלולים להיות גבוהים הן ברכוש והן בחיי אדם. אנו כמייצגים את תושבי טבעון המודאגים מאפשרות התרחשות אירוע דומה בחוות המכלים, נמשיך לפעול להוצאת החווה  מתחומי היישוב בהקדם האפשרי".  

ראש המועצה דוד אריאלי: "הסיור היה מאד מקצועי ובמסגרתו הודגשה העובדה כי תש"ן עושים הכל על מנת להבטיח שהמקום אינו מסכן את תושבי קרית טבעון בכלל ואת אלה הגרים באלרואי בפרט. התחזקה דעתי כי תש"ן לא פוגעים בבריאות הציבור בקרית טבעון".  

הדפסשלח לחבר
נגישות באינטרנט דלג על בר תחתון
בר תחתון
דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד