מועצה מקומית קרית טבעון - עמוד הבית

דלג על בר עליון בראש הדף
בר עליון בראש הדף
04:58   19/3/2018
דלג על בר עליון אדום
בר עליון אדום
דלג על Ticker
Ticker

תערוכה : שבוי שפוי חופשי / אלי אלקרס

00:00

שעת סיפור - הענק הכי גנדרן בעולם

17:00

סרט: העיתון The Post

18:00

סרט: העיתון The Post

20:30

פועלים להרחבת בית העלמין בטבעון

14/11/2016
בית העלמין (הגדל)

פועלים לגיוס תקציבים להרחבת בית העלמין

 

ראש המועצה דוד אריאלי נפגש השבוע עם שר הדתות דוד אזולאי במטרה לגייס תקציבי פיתוח לקבורה הלכתית-מסורתית בבית העלמין בקרית טבעון.
כזכור, לטובת קבורה אלטרנטיבית של עמותת "מנוחה נכונה",  גייס  דוד אריאלי לפני כמה שנים תקציב משמעותי, באמצעותו יצרה המועצה בחלקה האזרחית מקומות קבורה נוספים לעוד שנים רבות.
אולם, בעיה וחסר נותרו עדין באזור בית העלמין בו מתקיימת הקבורה ההלכתית – המסורתית, שם מקומות הקבורה  אט אט  אוזלים. לדברי ראש המועצה דוד אריאלי לרשות המקומית יש שטח עם פוטנציאל קבורה של בין 700 ל-1000 קברים, אלא ששטח זה דורש פיתוח בעליות אדירות והמועצה אינה יכולה לעמוד בהוצאה הכלכלית, מה גם שאינה צריכה לממן פיתוח בית העלמין, שכן האחריות לפיתוח היא של הממשלה ומשרד הדתות.
דוד אריאלי: "הצעתי לשר לשתף עמנו פעולה בהרחבת בית הקברות לאזור הנקרא "יער לנדוי", המצוי מטרים בודדים מדרום לחלקות הקבורה לכיוון כביש 75. השר הביע ענין רב וסוכם כי תתקיים פגישת המשך בקרית טבעון בה ישתתף מנהל אגף הקבורה יצחק ישי, שבין השאר אחראי על פיתוח בתי העלמין ברחבי הארץ. תכלית הפגישה תהיה למצוא פתרון הולם לבעיה ".
עוד נקבע כי, מכיוון שמדובר בבעיה לאומית, ומכיוון שמשרד האוצר מקשה מאד בנושא העברת תקציבי פיתוח  למועצות הדתיות הציע השר, שאריאלי יערב את השלטון המקומי בסוגיה, שכן הרשויות המקומיות כולן אינן יכולות לעמוד בהוצאה הכלכלית ולאור העובדה שהמימון כאמור, הוא באחריות המדינה.

הדפסשלח לחבר
נגישות באינטרנט דלג על בר תחתון
בר תחתון
דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד