מועצה מקומית קרית טבעון - עמוד הבית

דלג על בר עליון בראש הדף
בר עליון בראש הדף
22:45   30/9/2020
דלג על בר עליון אדום
בר עליון אדום
דלג על Ticker
Ticker
15/09/2020
דרושים מתנדבים
לקראת חגי תשרי אנו עומדים בפני סגר ארצי וזקוקים לכם המתנדבים לסיוע
15/06/2020
הרחבנו את המענה הטלפוני במחלקת הגביה
מענה בין השעות 10:30-13:30
14/05/2020
קול קורא!
תכנית יתד והיחידה להתנדבות בטבעון מחפשות מתנדבים/ות שרוצים/ות להשפיע ולקחת חלק בעתידם של צעירי קרית טבעון
13/05/2020
הזדמנות להתנדבות ייחודית. היית רוצה להיות משמעותי/ת לנער/ה בגילאי 13-16?
דרושים מלווים ליצירת קשר מאתגר, מלמד ומספק
פעילויות, הודעות ועידכוני המועצה בנושא קורונה
מתעדכן באופן שוטף, כולל מספר חולים מאומתים ומספר המבודדים ביישוב לפי תאריך

מבקשים לספח את מכללת "אורנים"

10/08/2016
מבקשים לספח את מכללת "אורנים" (הגדל)
מועצת קרית טבעון פנתה לשר הפנים על מנת לספח את מכללת "אורנים"
בנוסף לבקשה להעביר 170 דונם לטובת אזור תעסוקה, 1,388 דונם באזור צומת העמקים ואת שטח תחנת הדלק בקרית חרושת (33 דונם)


במכתב שנשלח השבוע לשר הפנים הרב אריה מכלוף דרעי, פנה ראש המועצה דוד אריאלי בבקשה להקמת ועדת חקירה להרחבת תחום שיפוטה של המועצה המקומית קרית טבעון.
במכתבו ציין אריאלי את השטחים המבוקשים:
שטח א'- כולל את: מכללת אורנים, שטחים ירוקים פתוחים הכלואים בין קרית טבעון לכביש 75 (שאין כוונה לשנות ייעודם) ושטח בגודל של כ- 170 דונמים (שיש כוונה לשנות ייעודו ולהופכו לאזור תעסוקה).
מכללת אורנים הינה שטח "כלוא" המהווה חלק חשוב בחיי היישוב.  סטודנטים רבים הלומדים במכללה מתגוררים בקרית טבעון, בתיכון האנתרופוסופי המצוי בשטחי המכללה לומדים כ- 90%  תלמידים תושבי קרית טבעון וזאת לצד קליטה של תלמידים מחוננים מהיישוב הלומדים במכללה.
עוד חשוב לציין כי בוועדת החקירה האחרונה, שעסקה בשטחים שבין קרית טבעון לזבולון, לא נשלל רציונל הבקשה של קרית טבעון לשטחים שיניבו ארנונה (שלא למגורים), ונקבע  כי הנושא יידון בשלב מאוחר יותר.
שטח ב'-  1,388 דונם באזור צומת העמקים, כאשר הבסיס לדרישה הינו כלכלי. במתחם בסיס צבאי (לרבות מרכז הגיוס) העובר תהליכי הרחבה וגידול ע"י צה"ל וראוי כי המתחם יהווה חלק מהבסיס הכלכלי של קרית טבעון.
אריאלי הדגיש במכתבו כי: "היעתרות השר לבקשתנו אף תתיישב עם החלטת ועדת גבולות קודמת שעסקה בשטח זה. בשנת 2009 קבע שר הפנים כי מתחם ג'למה שהיה בשטח ללא תחום שיפוט, יועבר למועצה האזורית זבולון, אך יש לקבוע מנגנון לחלוקת הכנסות גם לקרית טבעון הגובלת. במידה ולא יגובש הסכם בין שתי הרשויות תוקם ועדה מיוחדת לחלוקת הכנסות. עד היום טרם נקבע מנגנון חלוקת ההכנסות ואנו מבקשים לקיים על כך דיון".
שטח ג'-  תחנת דלק אשר מוגדרת היום כשטח גלילי (33  דונמים) – גם בקשה זו נובעת ממניעים כלכליים להגדלת הכנסות המועצה מארנונה שלא ממגורים. חשוב להדגיש כי תחנת דלק הסמוכה לנחל הקישון מהווה אזור רגיש מאוד מבחינה סביבתית וביכולתה של המועצה לפקח טוב יותר מכל גורם אחר על המתקן  שיש בו פוטנציאל זיהום רב. כמו כן, המתחם מהווה כניסה/יציאה חשובה ונוחה לתושבי קרית חרושת באמצעות הגשר שעל נחל הקישון.
"לסיכום" כתב אריאלי, "על פי תכנית המתאר הכוללנית לקרית טבעון, שנמצאת בשלבי גיבוש מתקדמים, מסתמן גידול משמעותי באוכלוסיית היישוב. וביחס הפוך לגידול באוכלוסייה צפוי אובדן הכנסות  מחוות מכלי הדלק. העדר עתודות קרקע לפיתוח עסקי מציב את היישוב בפני שוקת שבורה ומחייב את המועצה לקדם פני עתיד לפעול לשיפור הבסיס הכלכלי של היישוב. למרות שהמועצה יזמה מהלכים שונים לאורך השנים להרחבת הבסיס הכלכלי, הם לא נשאו פרי ולכן נדרשת ראייה כוללת והקצאת שטחים מניבים לצרכי פיתוח היישוב. לאור הנימוקים כבדי המשקל שפרסתי בפניך אבקשך להקים את ועדות החקירה המבוקשות לשינוי תחום השיפוט של קרית טבעון".
הדפסשלח לחבר
נגישות באינטרנט דלג על בר תחתון
בר תחתון
דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד