מועצה מקומית קרית טבעון - עמוד הבית

דלג על בר עליון בראש הדף
בר עליון בראש הדף
11:46   23/5/2019
דלג על בר עליון אדום
בר עליון אדום
דלג על Ticker
Ticker
12/05/2019
דלת פתוחה בלשכת ראש המועצה
יום שלישי | 14.5.19, 28.5.19
16/05/2019
תודה!
21/05/2019
בקרית טבעון חוגגים 🔥 ל"ג בעומר יחד
הוקצה מקום מסודר ומאורגן לקיום מדורה בכניסה לרחוב ויצמן בקרית חרושת הכולל חנייה לבאים
21/05/2019
שמרו על בעלי החיים בל"ג בעומר
ומומלץ לא להביא בעלי חיים אל המדורות
22/05/2019
הפסקת מים ביום ראשון 26.5
משעה : 09:00 עד השעה : 15:30

מתנגדים להקמת שדה תעופה ברמת דוד

28/06/2016
מתנגדים להקמת שדה תעופה ברמת דוד (הגדל)

ראש מועצת קרית טבעון השתתף בהפגנה נגד הקמת שדה תעופה משלים ברמת דוד
ראש המועצה דוד אריאלי: "אני מתחייב לתושבי קרית טבעון כי הרשות תעשה הכול כדי ששדה התעופה לא יקום ברמת דוד. שדה תעופה בהיקף המתוכנן הוא אסון לעמק"


מאות תושבים ובהם ראש המועצה דוד אריאלי כמו גן ראשי רשויות מהעמק ומדרום הארץ, התכנסו ביום שישי שעבר לעצרת מחאה בצומת נהלל נגד הקמת שדה תעופה בעמק יזרעאל - השדה המשלים לנמל התעופה בן-גוריון.
במהלך העצרת הושמעו שירים על רקע הקלטות של רעש מטוסים והונפו שלטים נגד ההחלטה.  
ראש המועצה דוד אריאלי סיפר כי הגיע להפגנה על מנת לייצג את תושבי קרית טבעון המזדהים עם המאבק החשוב הזה. "שדה התעופה צריך וחייב להיות בנבטים ולא ברמת דוד" הדגיש אריאלי. "יש כאן תהליך לקוי של קבלת החלטות הגובל לכאורה בהעדר מנהל תקין. ראשית מעצם העובדה שמעולם לא ניתנה הנמקה רשמית לביטול חלופת נבטים, שהיא זו שנבחרה לאחר שחלופת מגידו ירדה מהפרק.  הנכון היה, לחזור להליך של בחירת חלופה ולא אוטומטית לבחור ברמת דוד, כי היא דומה מאד לחלופת מגידו, ואותן סיבות שהביאו לביטול הבחירה במגידו (סיבות אקולוגיות, מפגעי רעש ועוד), היו רלוונטיות לביטול הבחירה ברמת דוד. התנהלות זו יוצרת תחושה של שיקולים זרים. חזרה לחלופה של נבטים טובה הן לצפון והן לדרום".
כזכור, מזה שני עשורים מתגלגלת התכנית להקמת שדה תעופה משלים לנתב"ג, תחילה הוחלט על נבטים, בהמשך במנחת מגידו ובאוקטובר 2014 התקבלה החלטת ממשלה על מיקום שדה התעופה המשלים ברמת דוד. בעקבות החלטה זו פתחו בשנתיים האחרונות תושבי עמק יזרעאל ומועצות אזוריות ומקומיות נוספות באזור במחאה.
אריאלי: " אני מתחייב לתושבי קרית טבעון כי הרשות תעשה הכול כדי ששדה התעופה לא יקום ברמת דוד. שדה תעופה בהיקף המתוכנן הוא אסון לעמק. גדילה של האזור תיצור מטרופולין חדש ותפגע בגן העדן שאנו גרים בו היום". סיכם.
יש לציין כי הנושא ידון היום (רביעי) בוועדה לביקורת המדינה בכנסת.

 

הדפסשלח לחבר
נגישות באינטרנט דלג על בר תחתון
בר תחתון
דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד