מועצה מקומית קרית טבעון - עמוד הבית

דלג על בר עליון בראש הדף
בר עליון בראש הדף
15:02   19/1/2018
דלג על בר עליון אדום
בר עליון אדום
דלג על Ticker
Ticker

קבלת שבת קהילתית במרכז קהילתי רמת טבעון

18:00

תערוכות במרכז ההנצחה

08:00

לפתיחת המיצב ; יהושע, דרקון יענה ציוני / רפי מינץ

11:00

המיצב ; יהושע, דרקון יענה ציוני / רפי מינץ

11:00

קבלת שבת שכונתית

18:00

סרט: סה לה וי! C'est La Vie!

20:00

ערב זמר – לשיר בין הטיפות

שירים באווירה חורפית בהנחיית: אילנה כץ21:30

אונסקו: בית שערים אתר מורשת עולמית

7/04/2016
אונסקו: בית שערים אתר מורשת עולמית (הגדל)

נערך טקס לציון הכרזת אונסקו: בית שערים - אתר מורשת עולמית

ראש המועצה דוד אריאלי: "כעת כל העולם מכיר בחשיבות האתר ורואה בו נכס בעל משמעות אוניברסאלית לבני האדם באשר הם. זוהי הכרה חסרת תקדים ואנו מקבלים אותה בברכה ובגאווה גדולה"


כנס מרגש נערך בשבוע שעבר בבית שערים אשר בקרית טבעון, לרגל הכרזת המקום כאתר מורשת עולמית של אונסקו ולרגל 80 שנה לגילוי מערות בית שערים, החפירות החדשות במאגר המים הקדום ובעיר הקדומה. האירוע המכובד היה במעמד נשיא המדינה ראובן ריבלין, השר להגנת הסביבה אבי גבאי ומנכ"ל רשות הטבע והגני שאול גולדשטיין. עוד השתתפו ראש המועצה דוד אריאלי, מנכ"ל רשות העתיקות  ישראל חסון, מנכ"לית הוועד הישראלי לאונסקו ד"ר דלית אטרקצ'י ואחרים.

במסגרת הכנס נערכו מספר הרצאות מרתקות באולם זוהר בקרית טבעון. בין השאר, הוסבר על החפירות המחודשות בבית שערים ועל גילויו של מאגר המים הקדום. בחלק השלישי והאחרון של הכנס, נערך הטקס לציון הכרזת אונסקו: "הנקרופוליס (עיר המתים) של בית שערים – אבן דרך בהתחדשות יהודית".
כזכור, בוועידת המורשת העולמית ה-39 של אונסקו שהתקיימה בגרמניה ביולי 2015 הוכרז הגן הלאומי בית שערים כאתר מורשת עולמית.
ראש המועצה דוד אריאלי: "עד עתה הכרנו בחשיבותו של בית שערים כאתר לאומי בלבד. כעת כל העולם מכיר בחשיבות האתר ורואה בו נכס בעל משמעות אוניברסאלית לבני האדם באשר הם. זוהי הכרה חסרת תקדים ואנו מקבלים אותה בברכה ובגאווה גדולה. אני מבקש להודות לרשות הטבע והגנים ולמועצה האזורית עמק יזרעאל על ההובלה המרשימה של הפיכת האתר לאתר מורשת עולמית. כמו כן, אני מבקש להודות למתנדבי "גן קהילה", שמדריכים באהבה ובכישרון את המבקרים הרבים במקום".

 

הדפסשלח לחבר
נגישות באינטרנט דלג על בר תחתון
בר תחתון
דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד