מועצה מקומית קרית טבעון - עמוד הבית

דלג על בר עליון בראש הדף
בר עליון בראש הדף
00:38   29/11/2020
דלג על בר עליון אדום
בר עליון אדום
דלג על Ticker
Ticker

הקרנת הסדרה "למי קראת זקן"- פרק 3

אירועי האזרח הוותיק – נובמבר דצמבר 202018:00

דלג על Ticker
Ticker
29/10/2020
קבוצות תמיכה לבני משפחה מטפלים
10 מפגשים , שבועיים , ימי שלישי, החל מנובמבר 20
15/09/2020
דרושים מתנדבים
לקראת חגי תשרי אנו עומדים בפני סגר ארצי וזקוקים לכם המתנדבים לסיוע
15/06/2020
הרחבנו את המענה הטלפוני במחלקת הגביה
מענה בין השעות 10:30-13:30
14/05/2020
קול קורא!
תכנית יתד והיחידה להתנדבות בטבעון מחפשות מתנדבים/ות שרוצים/ות להשפיע ולקחת חלק בעתידם של צעירי קרית טבעון
13/05/2020
הזדמנות להתנדבות ייחודית. היית רוצה להיות משמעותי/ת לנער/ה בגילאי 13-16?
דרושים מלווים ליצירת קשר מאתגר, מלמד ומספק
פעילויות, הודעות ועידכוני המועצה בנושא קורונה
מתעדכן באופן שוטף, כולל מספר חולים מאומתים ומספר המבודדים ביישוב לפי תאריך

ביקור השר להגנת הסביבה אבי גבאי

24/03/2016
ביקור השר להגנת הסביבה אבי גבאי (הגדל)

השר גבאי: "באתי לראות בעיניים את המרחקים בין המכלים לשכונה, ולוודא שאנחנו עושים את כל הבדיקות הנדרשות כדי לשמור על התושבים" 

השר להגנת הסביבה אבי גבאי וצוות ממשרדו, הגיעו השבוע לקרית טבעון לבחון מקרוב את סוגיית חוות המכלים באלרואי. 

במפגש השתתפו: ראש המועצה  דוד אריאלי, סגן ראש המועצה עמית בלדרמן, יו"ר ועדת  איכות הסביבה וחבר הנהלת המועצה עמית אפרתי, מנהל מחוז חיפה במשרד להגנת הסביבה שלמה כץ, מנכ"ל המועצה יאיר אודם, מנהל תפעול אבי וולמרק ואחרים. 

דוד אריאלי פתח והסביר כי מאד חשוב לו, כראש הרשות, לעדכן את התושבים במידע חד משמעי בנוגע לחוות המכלים באלרואי. "לפי הנתונים אשר בידינו" אמר, "חוות המכלים אינה פוגעת בבריאות הציבור. אם היתה אינדיקציה מינימלית שישנה סכנה לחיי התושבים, החווה היתה נסגרת במיידי! וזאת למרות ההפסד שיגרם לרשות המקומית בהכנסות ולמרות הסכנה שלא ניתן יהיה לשלם לספקים ועוד בעיות שנובעות מחסרון - כיס.  אבל הבדיקות, כל הבדיקות, הן תקינות ותחלואת היתר היא 0." 

אבי גבאי: "באתי לראות בעיניים את המרחקים בין המכלים לבתים. נושא זיהום האוויר הוא בראש מעייננו ועל פי הנתונים שראיתי, אין בקרית טבעון חריגות. יש תקן ואתם עומדים ברף. כל עוד חוות המכלים עומדת בכללים, ואני מאמין בכללים, מבחינתי אין בעיה". 

שלמה כץ הוסיף וציין כי בנוגע לסקר הסיכונים שנערך לשכונות החדשות, על פי הנתונים שבידיו, הוא לא צופה חריגה בתוצאות הבדיקות. 

עמית אפרתי: "העובדה שהשר להגנת הסביבה נענה להזמנה להגיע לקרית טבעון ולהתרשם במו עיניו מחוות המכלים וקרבתה לשכונת אלרואי מלמדת על רצינותו הרבה בטיפול בנושא חוות המכלים בקרית טבעון ועל מעורבותם הרבה של חברי הנהלת המועצה בטיפול בנושא. כפי שאמרתי בעבר, אני מברך על החמרת התקן על ידי המשרד להגנת הסביבה וקראתי לשר להמשיך ולהחמיר עד לערכים שנקבעו על ידי ארגון הבריאות העולמי. נמתין לתוצאות הדיגום והסקר שמבצע משרד הבריאות ושהשלמתו מתוכננת לימים אלו. כיו"ר הוועדה לאיכות הסביבה אמשיך לפעול למען יציאתה של חוות המכלים את קרית טבעון תוך שקידה מתמדת על מציאת פתרון כלכלי אשר יאפשר המשך מתן שירות ככל הניתן כפי שקיים היום. בכוונתי לשוב ולהיפגש עם מנכ"ל תש"ן ולעקוב אחר קיום הוראות המשרד להגנת הסביבה בהתייחס לרישיון העסק להפעלת החווה". 

עמית בלדרמן: "אני שמח שהשר נעתר לפנייתי לבוא ולהתרשם במו עיניו מסוגיית המצאות חוות מכלי דלק בסמיכות רבה כ"כ לבתי מגורים. 
שמחתי לשמוע בפגישתנו עם השר על דרישת המשרד לבצע דיגום סביבתי של בנזן רציף למשך שנה אחת לפחות ועל התניית רישיון העסק של חוות המכלים בעמידה בתקן הפליטות החדש והמחמיר. התרשמתי כי השר מבין שאין לאלץ את קרית טבעון לבחור בין בריאות תושביה ובין הישרדותה הכלכלית, וכי יש למצוא פתרון שיבטיח את בריאותם ורווחתם של תושבי קרית טבעון". 
 

הדפסשלח לחבר
נגישות באינטרנט דלג על בר תחתון
בר תחתון
דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד