מועצה מקומית קרית טבעון - עמוד הבית

דלג על בר עליון בראש הדף
בר עליון בראש הדף
05:37   20/3/2018
דלג על בר עליון אדום
בר עליון אדום
דלג על Ticker
Ticker

תערוכה : שבוי שפוי חופשי / אלי אלקרס

00:00

נציגים ממיניאפוליס -ארה"ב ביקרו ביישוב

7/07/2014
נציגים ממיניאפוליס -ארה"ב ביקרו ביישוב (הגדל)

ועדה של הקהילה היהודית במיניאפוליס-ארה"ב ביקרה ביישוב ובחנה אפשרות לקיום שותפות עם קרית טבעון 

ביום חמישי שעבר ביקרו ביישוב חברי ועדה מטעם הקהילה היהודית במיניאפוליס ארה"ב  - המונה כ-60 אלף יהודים -  מטרת הביקור היתה בחינה של רשויות שונות בארץ, ביניהם קרית טבעון, העשויות להתאים לקיום שותפויות עם הקהילה בארה"ב. החיבור נעשה באמצעות הסוכנות היהודית אשר צוות מטעמה השתתף בסיור. עוד השתתפו בסיור: ראש המועצה דוד אריאלי, מנכ"ל המועצה יאיר אודם,  חברת הוועדה לקשרי-חוץ מרים ראוך, ממחלקת החינוך לילך דרמון ועוד אחרים.
האורחים החלו את הסיור במרכז ההנצחה שם הציגו יו"ר הדירקטוריון דני שגב ומנהלת הבית אופיר איתן-מאיר את מטרות הבית המשמש כמרכז תרבות, מורשת, חינוך וזיכרון. האורחים ביקרו גם  במגדל המים שם זכו להסבר מד"ר שחר מרנין- דיסטלפלד על פרויקט "טבעון בעיניים שלי", חזו בתערוכה ונהנו מתצפית על קרית טבעון.
בביה"ס נרקיסים הציגו בפני האורחים 2 פרויקטים, האחד משותף לתלמידי נרקיסים ולתלמידי ביה"ס הערבי בוסמת טבעון, והשני - ביקור בגן שבעת המינים שמתוחזק על ידי קבוצה מעורבת של תלמידי ביה"ס ודיירי "כפר תקווה" (בית לאנשים עם צרכים מיוחדים).
בשלהב"ת - מרכז יום רב תחומי לאוכלוסייה המבוגרת, ערכו היכרות עם חלק מתכניות העמותה ושוחחו באופן אישי עם דיירי הבית.
באתר "בית שערים"  זכו ללמוד על תולדות המקום ובביקור בבית הכנסת הרפורמי בטבעון שוחחו עם חברי הקהילה שהציגו בפניהם את שלל הפעילויות של הקהילה בטבעון והסביבה.
במסגרת סיכום המפגש ודברי הפרידה אמר דוד אריאלי: "הקשר עם יהדות התפוצות חשוב לי מאד באופן אישי ולכן ביקשתי להיכנס לשותפות הזו. למדנו רבות מהקשר עם ערים תאומות, יש לנו ניסיון רב בנושא  והעובדה שמדובר בקהילה של יהודים מקבל ערך משמעותי וחזק יותר". 

 

במרכז ההנצחה

 

 

במרכז יום לקשיש

 

בבית הכנסת הרפורמי

 

הדפסשלח לחבר
נגישות באינטרנט דלג על בר תחתון
בר תחתון
דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד