מועצה מקומית קרית טבעון - עמוד הבית

דלג על בר עליון בראש הדף
בר עליון בראש הדף
19:07   29/5/2020
דלג על בר עליון אדום
בר עליון אדום
דלג על Ticker
Ticker
26/05/2020
עבודות במרכז ענפים
יחלו ביום שני 01.06.2020
25/05/2020
חלוקת חביות להכנת קומפוסטרים בייתים
יום שישי 05.6.2020 בשעות : 7:00-10:00 באתר המפג"ש
14/05/2020
קול קורא!
תכנית יתד והיחידה להתנדבות בטבעון מחפשות מתנדבים/ות שרוצים/ות להשפיע ולקחת חלק בעתידם של צעירי קרית טבעון
14/05/2020
חדש בקרית טבעון!
המרחב לקידום תעסוקה לגילאי 25 - 18
13/05/2020
הזדמנות להתנדבות ייחודית. היית רוצה להיות משמעותי/ת לנער/ה בגילאי 13-16?
דרושים מלווים ליצירת קשר מאתגר, מלמד ומספק
11/05/2020
פועלים להשבת שגרת אכיפת הסדר במרחב הציבורי
החל מיום א', 17.5.2020 תחודש האכיפה בכחול לבן
10/05/2020
הקרן לערבות הדדית -עמותת מעומק הלב
היכנסו לעוד פרטים
15/03/2020
קבלת קהל - בכל המחלקות המועצה ניתן לקבל מענה באמצעות הטלפון ו/או בדואר אלקטרוני
בהתאם להנחיות משרדי הממשלה – אין קבלת קהל פרונטלית

הישג לקרית טבעון: שר הפנים מינה ועדת חקירה לחלוקת הכנסות מאזור בתי הזיקוק

דוד אריאלי: " אני מאד גאה ושמח להיווכח כי העבודה הקשה שהשקענו הניבה פירות מהם ייהנו כל תושבי הקריה".
2/04/2012
הישג לקרית טבעון: שר הפנים מינה ועדת חקירה לחלוקת הכנסות מאזור בתי הזיקוק (הגדל)

בימים אלה הוחלט על מינוי ועדת חקירה לחלוקת ההכנסות מאזור בתי הזיקוק במפרץ חיפה בין העיריות חיפה, קרית אתא, נשר, קרית ביאליק, קרית מוצקין, קרית ים וטירת הכרמל, והמועצות המקומיות קרית טבעון, רכסים, עוספיא ודלית אל כרמל והמועצות האזוריות זבולון וחוף הכרמל.


בהרכב הוועדה ידונו בנושא פרופ' ברוך קיפניס כיו"ר הוועדה וארבעה חברים נוספים.בין המלצותיה תכלול הוועדה את זהות הרשויות המקומיות שתהיינה כלולות בהסדר חלוקת ההכנסות ושיעור ההכנסות לו תהיה זכאית כל רשות מקומית אשר תהיה כלולה בהסדר. כמו כן, תדון הוועדה בעניינים נוספים הנחוצים ליישום הסדר חלוקת ההכנסות.

 

ראש המועצה דוד אריאלי: "הישג אדיר למועצה המקומית קרית טבעון. פעילות מאומצת שהחלה עוד בתקופתו של שמואל אבואב ונמשכה לאורך השנים תפסה לאחרונה תאוצה בכיוון החיובי. נפלה בחלקנו ההזדמנות לקדם את הנושא בצורה מסיבית ונחרצת ואני מאד גאה ושמח להיווכח כי העבודה הקשה שהשקענו הניבה פירות מהם ייהנו כל תושבי הקריה".

 

חשוב לציין כי ההחלטה של אריאלי להיעזר בשירותיו של מומחה בתחום תכנון ערים ואזורים עמירם דרמן, מיום 31 במאי 2010 בשיתוף מהנדסת המועצה באותם ימים אורה פיסטינר, הייתה חשובה ומהותית . דרמן הכין בקשה בה הוא מסביר מדוע יש לכלול את המועצה כשותפה בחלוקת ההכנסות המוניציפליות מאזור בית הזיקוק בחיפה. פניה זו הייתה שלב מכריע בקידום הנושא. ביוני 2010 הכין דרמן חוות דעת ובה נכתב כי פניה זו של הרשות "הינה בהמשך להחלטת בג"ץ בנושא, אשר במסגרתו הביע שר הפנים נכונות לשוב ולבחון את הנושא". לטענת מועצת קרית טבעון הוסיף דרמן, "חלוקת ההכנסות צריכה להיקבע על פי קריטריונים המשקפים קשר ענייני של הרשויות למקור ההכנסה ולא על פי קריטריון שרירותי, מקרי". לדבריו, האזור הנדון מחד מתפקד באופן אוטונומי לחלוטין ואינו צורך שירותים מהרשויות השונות ומאידך, מדובר באזור המשית על סביבתו מפגעים סביבתיים כבדים, באופן המחייב מעורבות של הרשויות הנפגעות בתכנון ובפיקוח על הנעשה בו ובבניית מערכי ניטור, התרעה והתגוננות ביישובים עצמם. "במקום פעילות אקטיבית של אספקת שירותים, כקריטריון לזכאות בהכנסות" כתב, "מדובר פה בפעילות שמטרתה צמצום נזקים, התגוננות מפני מטרדים ופיצוי על נזקים סביבתיים, כקריטריונים לזכאות להכנסות".


כאמור, הטיעונים הללו שהעלתה מועצת קרית טבעון, חזרו ועלו גם במכתב
למרכז תפעול ועדות במועצה הארצית אייל טריינין במרץ 2011 ושוב בינואר השנה למנכ"ל משרד הפנים עמרם קלעג'י והבקשות לכלול את קרית טבעון יזכו עתה להבחן בוועדת חקירה מיוחדת אשר תבחן אם היישוב שנפגע ממטרד סביבתי ממתחם בז"ן ועתיד להיפרד ממקור הכנסה מניב, שני טיעונים שזכו לחיזוק גם לשכת התכנון המחוזית במחוז חיפה, עשויים להימצא כטיעונים כבדי משקל ובכך להכניס את קרית טבעון כשותפה בחלוקת ההכנסות המוניציפליות של אזור בז"ן.

הדפסשלח לחבר
נגישות באינטרנט דלג על בר תחתון
בר תחתון
דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד