מועצה מקומית קרית טבעון - עמוד הבית

דלג על בר עליון בראש הדף
בר עליון בראש הדף
00:58   3/4/2020
דלג על בר עליון אדום
בר עליון אדום
דלג על Ticker
Ticker
15/03/2020
קבלת קהל - בכל המחלקות המועצה ניתן לקבל מענה באמצעות הטלפון ו/או בדואר אלקטרוני
בהתאם להנחיות משרדי הממשלה – אין קבלת קהל פרונטלית
19/09/2019
אוזן קשבת בשבילכם
קו חם להתייעצות טלפונית

פעילות השרות הווטרינרי

 • פניות תושבים:
  בדיקה וטיפול בפניות התושבים נעשית ברצינות רבה ובמסגרת החוק. כדי שנוכל לטפל בפנייתכם ביעילות המרבית, רצוי להפנות את הפניה אל מוקד המועצה 106. הפניה תועבר אלינו באופן מידי ותיבדק על ידי אחד מאנשי השירות הווטרינרי. בכדי ליעל את הטיפול רצוי שתכינו מראש את מירב הפרטים החשובים לצורך הפניה ביניהם כתובת הבעיה ושמות המעורבים. 
 • חיסוני כלבת:
  על פי החוק כל בעל כלב חייב להחזיק ברישיון להחזקת הכלב. (לפירוט אגרות ו/או קנסות - לחץ כאן!)
  התנאים למתן הרישיון הם: חיסון כלבת בתוקף, קיומו של שבב אלקטרוני לזיהוי הכלב ותשלום אגרה.
  חיסוני כלבת בשירות הווטרינרי מתקיימים בשעות הקבלה. כל חיסוני הכלבת הנעשים אצל וטרינרים פרטיים, מדווחים אל השירות הווטרינרי באופן סדיר, מועברת אלינו האגרה ששילמתם , ואנו נדאג לשלוח רישיון להחזקת הכלב.
 • נשיכות:
  במקרה נשיכה על בעל הכלב להעביר את כלבו לתחנת ההסגר, תוך 24 שעות מרגע שנודע לו דבר הנשיכה.
  בפועל תהליך ההסגרה מתחיל בפניה של הנשוך, למשרד הבריאות בבניין משרדי הממשלה בחיפה. שם נבדק הנשוך ונקבע לו טיפול. כמו כן מוציא משרד הבריאות צו להסגרת הכלב הנושך (בהסתמך על עדות הנשוך). הצו מועבר אל השירות הווטרינרי ואנו נאכוף את ביצועו.
  באזורינו שתי תחנות הסגר קרובות: התחנה של המועצה האזורית גלבוע בישוב ניר יפה. ותחנת ההסגר בנצרת עילית. מטרת ההסגר היא תצפית על הכלב הנושך ואבחון הופעת סימני כלבת באם יופיעו כאלה.
  כיצד מטפלים בנשיכת כלב?  
 • כלבים משוטטים:
  על פי החוק אין לשחרר כלב בשטח הציבורי כלל. בשל ריבוי הכלבים המוחזקים בטבעון, משקיעה המועצה מאמץ גדול באכיפת חוק זה. כלב הנושא שבב, מאותר ובעליו צפויים לקבל קנס מנהלי הקבוע בחוק. על פי החלטת וטרינר המועצה, חלק מן הכלבים מועברים אל הכלבייה, ובנוסף לקנס כנ"ל, ישלמו בעלי הכלב גם את הוצאות הלכידה וההובלה.

 • עיקור חתולי רחוב:
  ביולי 2011 החל לפעול בקרית טבעון חדר ניתוח לעיקור וסירוס חתולי רחוב. עד לסוף שנת 2014 בוצעו כ - 1000 עיקורי חתולים משוטטים בקרית טבעון, חלקם באופן עצמאי וחלקם באמצעות גורמים חיצוניים. מבצעי העיקור ממומנים ב 50% על ידי משרד החקלאות.
  במבצעי העיקור, המתקיימים אחת לשנה, מגיע לוכד חתולים מיומן אל אתרים בהם יש חתולים רבים בשטחים ציבוריים ואוסף את החתולים.
   
  החתולים מעוקרים ומחוסנים כנגד כלבת ובנוסף, מסומנים על ידי קיטום אוזן שמאל. החתולים מוחזקים למעקב ומשוחררים למחרת במקומות מהם נאספו. 

 • פיקוח על עסקים:
  השירות הווטרינרי מפקח על כל העסקים המוכרים מוצרי מזון מן החי. החל משלב הבקשה לרישיון עסק, ליווי העסקים בביקורות תקופתיות  (מתואמות או פתע) בהתאם לצורך, ובמקרה הצורך אף בהפעלת סנקציות כלפי בעלי עסקים, בשיתוף עם מחלקת רישוי עסקים ומשרד הבריאות.
  נתקלתם במוצר בשר מקולקל או ברמת תברואה ירודה – אנא פנו אלינו ותלונתכם תיבדק.

 • תחנה לבדיקות משנה:
  השירות הווטרינרי בטבעון מפעיל שתי ווטרינריות בתחנה לבדיקות משנה הממוקמת באתר מפעלי העמק, ליד מגדל העמק. בתחנה זו נבדקות משאיות המובילות מוצרי בשר אל בתי העסק בכל החלק הצפוני של מדינת ישראל. פעילות זאת מונחית וממומנת על ידי מרכז שלטון מקומי.

 • הדרכה: אחת לשנה נערכות פגישות של וטרינר המועצה עם תלמידי כיתות ו'. במהלך הפגישה נידונים נושאים וטרינריים שונים תוך דגש על מחלת הכלבת, איסוף צואה, צער בעלי חיים ועוד. 

נגישות באינטרנט דלג על בר תחתון
בר תחתון
דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד