מועצה מקומית קרית טבעון - עמוד הבית

דלג על בר עליון בראש הדף
בר עליון בראש הדף
10:57   25/11/2020
דלג על בר עליון אדום
בר עליון אדום

משחק פתיחת העונה – הפסד חשוב ומעודד לבוגרים של טבעון

הפועל גוש זבולון - הפועל קרית טבעון 12:13
9/12/2011
משחק פתיחת העונה – הפסד חשוב ומעודד לבוגרים של טבעון (הגדל)

המשחק הראשון של קבוצת הבוגרים, מפגיש אותה במשחק חוץ ברמת יוחנן עם היריבה מגוש זבולון. 

 

טבעון הגיע למשחק בהרכב חסר במיוחד, ללא דני זהבי, וללא אורי רז והשוער המצטיין אלכס מלכיס, הנמצאים במיכללות בארה"ב וישובו רק לקראת סוף העונה, וגם ללא שחקני החיזוק הזרים. גם המאמן שהיה אמור להגיע ולאמן את טבעון, לא אושר על ידי מינהל הספורט בטענות שונות, ולכן נאות מושיקו להמשיך ולתפקד, אפילו אם באופן חלקי בלבד. העומס והמאמץ במשחק כולו נופלים על 4-5 שחקני הרכב ראשון שתוגברו בשחקנים בעלי מעט ניסיון ושחקני נוער עם המון מוטויבציה להוכיח את עצמם. מנגד מגיע גוש זבולון עם הרכב המלא, כולל שני שחקני החיזוק הזרים. 

 

גוש זבולן פותחת ומבקיעה שער בדקה הראשונה, ודקה לאחר מכן משווה בר רהב שבלט במשחק כולו, בזריקה מרחוק. עד לסיום הרבע מגדילה גוש את יתרונה בשני שערים, 3:1 ורק בר רהב מצליח לצמצם בשער נוסף ממצב של אחד יותר וקובע 3:2 בסיום הרבע לגוש. הכל פתוח. 

 

ברבע השני בר ממשיך להבקיע, משווה ל 3:3 ומסמן לכולם שטבעון, למרות ההרכב החסר, לא מתכוונת לעשות חיים קלים לשחקנים הזרים של גוש, והיא מספיק טובה ונחושה כדי להלחם. שער של הסרבי גדל המידות של גוש, שניחן בזריקה חזקה ומדויקת, ולאחר מכן שער נוסף מאחור וגוש עולה ליתרון 5:3. מהצד הטבעוני, גד סטרוגו מצטרף למבקיעים ועוד אחד של בר רהב, וטבעון משווה ל 5:5 ומשתיקה את הקהל. שוב שער של הסרבי, מתן גרף מבקיע, ממש עם סיום הרבע שער שנפסל. וגוש זבולון יורדת  למחצית בתרון 6:5. 

 

טבעון מעודדת את עצמה, ההפרש מזערי, והמאמן מושיקו קצת מעודד וקצת מכוון. מיד עם הפתיחה משווה של גידי רום ל 6:6 ממצב של אחד יותר, ושערים של גמוטי פוקס, שחקנה השמאלי של טבעון שהצטרף אליה מקבוצת גוש זבולון, ושוב ניצול של מצב אחד יותר לשער של בן זלץ, וטבעון עולה ליתרון מפתיע של 2 שערים – 8:6. הקהל ל זבולון נכנס ללחץ ומשתתק. שער שנוי במחלוקת של גוש מצמצם ל – 8:7, ולאחר מכן שני שערים מהירים ומיותרים, וגוש חוזרת להוביל – 9:8. טבעון רחוקה מלהכנע, וצחי נחמן מצליח להבקיע ולהשוות 9:9 , ושוב גוש מבקיעה שני שערים מהירים 11:9. גד סטרוגו מבקיע בזריקת בורג לאחור, 11:10, הסרבי של גוש מחזיר בשער משלו, 12:10. טבעון ממשיכה בלחץ, מתקיפה, ובר רהב וגד סטרוגו מצליחים להבקיע שני שערים, ולהשוות 12:12 והמשחק נראה שקול. 

 

30 שניות לסיום, הכדור בידי טבעון, אך במקום לשחק את כל הזמן ולהבטיח שיוויון, יוצא בר רהב להתקפה מתפרצת, ו – 20 שניות לסיום ממהר לזרוק, מחטיא, ובהתקפת הנגד המהירה, מובקע שער מיותר, בזריקה שמתגלגלת לאט על המים ומכניעה את השוער, עמיחי בלוך, שעד לאותו רגע הפגין יכולת סבירה ומנע ספיגת שערים לא מעטים. 

 

בסיום 13:12 לגוש זבולון. 

 

הניצחון הזה בשלב פתיחת העונה, הינו חסר חשיבות או משמעות, אך הוא חשוב גם מבחינת ההפרש המינימאלי, וגם מבחינת תחושת הבטחון של טבעון, שעם הרכב מלא יותר ושחקנים זרים שעוד יגיעו, זו תהיה אופרה אחרת.

 

הבקיעו לטבעון : בר רהב – 5 שערים, גד סטרוגו – 3, מוטי פוקס, גידי רום, צחי נחמן ובן זלץ – שער אחד כ"א 

 

שפטו : מרק לוין ודניאל אלקינד 

הדפסשלח לחבר
נגישות באינטרנט דלג על בר תחתון
בר תחתון
דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד