מועצה מקומית קרית טבעון - עמוד הבית

דלג על בר עליון בראש הדף
בר עליון בראש הדף
23:14   18/8/2017
דלג על בר עליון אדום
בר עליון אדום
דלג על Ticker
Ticker

תערוכה : טופסי טרוי - עולם הפוך

00:00

סרט: הצד האחר של התקווה The Other Side of Hope

22:00

כנס הערים התאומות

במסגרת כנס ערים תאומות ישראל – צרפת – 2011, שהתקיים שבוע שעבר בחיפה, השתתף ראש המועצה דוד אריאלי וחברי ועדת קשרי החוץ של המועצה.
1/11/2011
כנס הערים התאומות (הגדל)

הכנס נועד לחדש את הקשרים בין אותן רשויות בישראל ובצרפת, שהתאומות ביניהן התרופפה עם השנים, ולהדק את הקשרים ושיתופי הפעולה בין אותן ערים תאומות בשתי המדינות, שקשריהן טובים. על רקע זה, התפתחו יוזמות צרפתיות משמעותיות לשיתוף פעולה בינלאומי וחשוב שהכנס יהווה במה למינוף יוזמות אלו גם בהקשר הישראלי-צרפתי.  

 

הכנס התקיים במעמד נשיא המדינה, מר שמעון פרס, והשתתפו בו גורמים מדיניים וכלכליים בכירים נוספים מהארץ ומצרפת. הכנס נמשך שלושה ימים, ובמהלכו התקיימו פנלים בנושאים העומדים על הפארק הן מבחינה עירונית, והן בקשר הישראלי – צרפתי. ראש המועצה דוד אריאלי השתתף בשולחן עגול בנושא נוער וצעירים עם נציגי החברה האזרחית – תחת הכותרת "דור המחר אל מול הרשות המקומית של היום", והן בפנל בנושא "תרבות וספורט כגשר בין עמים". "נושא הקשרים בין הערים התאומות הוא בעל פוטנציאל גדול בשני תחומים מרכזיים " אמר דוד אריאלי "משלחות תרבות ונוער כגון המשלחות מטבעון שביקרו במהלך סוכות בראונשוויג בגרמניה וקומפיין בצרפת, מייצגות ומיחצנות את ישראל הרבה יותר מ 20 משרדי פרסום העוסקים במיצוב ישראל בעולם.  לטעמי משרד האוצר חייב להקצות יותר משאבים על מנת להוציא יותר משלחות לחו"ל, הערך ההסברתי שלהם הוא אדיר. התחום השני הוא תיירות ומיסודה על בסיס עירוני- כלכלי משותף, דברים מעין אלו יכולים להוסיף לערים התאומות בשני הצדדים הן במובן הכלכלי והן במובן החברתי שיחזק את קשרי ישראל בעולם". 

 

הקשר של טבעון עם העיר התאומה קומפיין שבצרפת הניב מאז החתימה על ההסכם הרבה מאוד חילופי משלחות הן של נוער והן של מבוגרים תושבי קרית טבעון ותושבי קומפיין. ביניהן התקיימו סדנאות בישול ואפייה, השתתפות בתערוכות אומנות הן בקומפיין והן בקרית טבעון ולאחרונה הדובדבן בקצפת - חילופי תלמידות המחול מבית הספר למחול בקרית טבעון עם תלמידות המחול מבית הספר למחול בקומפיין. 

  

הדפסשלח לחבר
נגישות באינטרנט דלג על בר תחתון
בר תחתון
בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד