מועצה מקומית קרית טבעון - עמוד הבית

דלג על בר עליון בראש הדף
בר עליון בראש הדף
21:43   22/8/2017
דלג על בר עליון אדום
בר עליון אדום
דלג על Ticker
Ticker

תערוכה : טופסי טרוי - עולם הפוך

00:00

הסרט- טהורה לעד / בימוי: מאיה זינשטיין

זוכה פרס הבימוי והעריכה בפסטיבל ירושלים20:30

טיבעונים בבראונשוויג וקומפיין

שתי משלחות נוער שבו מביקורי גומלין מוצלחים בעריה התאומות של קרית טבעון – בראונשוויג בגרמניה וקומפיין בצרפת
27/10/2011
טיבעונים בבראונשוויג וקומפיין (הגדל)

 

חופשת הסוכות נוצלה לביקורי הגומלין בשתי עריה התאומות של הקריה. משלחת ראשונה של 10 בני נוער ושני מלווים: מרכזת המסע, לימור גרימן מנהלת תחום נוער ישובי במתנ"ס שריכזה את כל פרטי המסע והכנותיו ועמיקם נרקיס נציג הוועדה לקשרי חו"ל במועצה, יצאה מיד אחרי יום הכפורים לבראונשוויג העיר הנמצאת בקשרי ידידות עם קרית טבעון מזה 25 שנה. ביקור זה נערך במסגרת התוכנית הארצית לחילופי נוער עם גרמניה.

 

 

בני הנוער שנבחרו, ייצגו את תנועות הנוער השונות הפעילות בטבעון. והתארחו בבתי משפחות להן בני נוער בגיל דומה. האירוח היה למופת, הרבה תשומת לב ויחס הושקעו על מנת להפוך את הביקור למוצלח ומהנה.  המפגש הבין אישי בין הנערים משתי המדינות היה מוצלח ביותר, נקשרו קשרים עמוקים והפרידה אחרי עשרה ימים אינטנסיביים הייתה קשה לכולם.

תוכנית האירוח הייתה עשירה ומעניינת וכללה לבד מקבלות הפנים בבית העירייה ובית הקהילה היהודית, ביקור במכון המחקר הלאומי לתעופה וחלל הממוקם ליד שדה התעופה של בראונשווייג. שם זכתה המשלחת לקבלת פנים אוהדת ולהתנסות מעניינת במתקני הדמייה שונים כמו: נהיגה ברכב, הטסת מטוס ומסוק ובקרת טיסה. כמו כן, כללה התוכנית סיור מעניין בן יומיים בברלין. הסיור לווה והודרך ע"י מר פְרֵלֶר הממונה מטעם בית הספר התיכון לטיפול במשלחות נוער. בקיאותו ודרך הדרכתו ראויים לציון מיוחד וכללה: ביקור במקום בו פעלה עד שנות ה- 90 נקודת המעבר בין מזרח ברלין למערבה, ביקור במוזיאון "צ'ק פוינט צ'רלי" המספר את סיפורה של גרמניה בתקופה זו ומספר סיפורים יפים של עוצמה ונחישות אנושית, הליכה רגלית ברחובות בדילוגים בין מזרח למערב ובין תקופות, צפייה בשריד של חומת ברלין וממש מתחתיו חפירות שחשפו את יסודותיה של מפקדת הגסטפו. צפייה בבניין העצום ששימש את הרמן גרינג, שהיה מפקד ה"לופטוואפה", חיל האויר הגרמני ברייך השלישי והיום משמש את משרד האוצר, ביקור באנדרטת השואה כשכל אחד מבני הנוער הסתובב חופשי וחיפש את המשמעות והסימבוליות שניסו לגלם בה יוצריה.  התחנה הבאה היתה שער ברנדנבורג ובניין הרייכסטאג המרשימים ביופיים הארכיטקטוני. ביום השני נערך ביקור ברובע הבווארי של ברלין בו נתלו לפני מספר שנים שלטים ובהם הגזרות והחוקים האנטישמיים שחקקו הנאצים בין 1933 – 1945 לפתע השורות מספרי ההיסטוריה של בית הספר נראו ממשיות ועוררו שיחה ושאלות רבות. בביקור בבית הכנסת והשתתפות בקידוש של סעודת החג בסוכה, פצחו חברי המשלחת בשירי חג וריקודי הורה לשמחתם הרבה של כל הנוכחים.

 

כמו תמיד, גם הפעם כללה התוכנית ביקור במחנה הריכוז "כ בלזן", לנסיעה הצטרפו גם חלק מבני הנוער הגרמנים המארחים. ליד האנדרטה שבמחנה שרו יחד את "התקווה" והניחו פרחים. החוויה היתה חזקה ועוצמתית עבור כל אחד ואחד אשר מצא לעצמו את המקום הייחודי שלו, דרכו הוא מתחבר לנושא". "סוף השבוע הארוך הוקדש לבילוי עם המארחים. כל משפחה מארחת לקחה את הנער הישראלי "שלה" לביקור במקומות שהם רצו להראות וכל הנערים נהנו מאוד.

 

לפני החזרה לארץ נערכה מסיבת פרידה מהנערים הגרמנים ומשפחותיהם. הנערים שלנו הודו במילים חמות מאוד למשפחות שפתחו את בתיהן ואת ליבן ודאגו לכל מחסור, צורך או רצון במלוא הנכונות וכן לעיר אשר תומכת ומובילה את הפרוייקט של "חילופי הנוער". המשלחת נפרדה בחיבוקים ונשיקות בתקווה להיפגש שוב בעוד פחות מחצי שנה, במשלחת הגומלין שתגיע לקרית טבעון במרץ 2012.

 

 

קומפיין:

משלחת שנייה של 12 תלמידות מבית הספר למחול במרכז אומנויות הבמה בלווית לבנה קורין מנהלת בית הספר,  יעל קליק מורתם ויעקב פקטור נציג הוועדה לקשרי חו"ל, יצאה לביקור הגומלין במסגרת תוכנית הפעילויות השנתיות עם עירנו התאומה מזה למעלה מ – 20 שנה – קומפיין. במשך השנים יצאו משלחות רבות מקרית טבעון לקומפיין ומשלחות רבות מקומפיין הגיעו לקרית טבעון באירועים שונים ובנושאים שונים. אך עם בית הספר למחול שלנו ובית הספר למחול בקומפיין נרקמו יחסי ידידות מיוחדים. ומדי שנה כבר מתחילים לחשוב ולתכנן את הביקור הבא שהוא שנה אחת בקומפיין ושנה שנייה בקרית טבעון.

 

  

משפחות התלמידות מקומפיין ארחו הפעם, שלא כרגיל, את תלמידות בית הספר מטבעון בבתיהם כפי שארחנו אנחנו בעת ביקורם בטבעון בשנה שעברה. גם כאן המפגש הבין אישי תרם  לקרבה והתפתחה ידידות חמה ומתמשכת. תוכנית הביקור כללה: סדנא עם בית הספר למלונאות במקום כולל ארוחת צהריים, שיעור מחול משותף עם סטודנטים של האוניברסיטה הטכנולוגית של קומפיין, ביקור בארמון קומפיין ובמוזיאון המכוניות, יממה בפריז בה השתתפו בנות המחול שלנו בשיעור מחול קלאסי ושיעור סלסה ב"עדן". ביקור באנדרטה ובאתר ההנצחה של השואה, קבלת פנים בבית העירייה וביקור בפארק הששועים. אין ספק שגולת הכותרת של הביקור היא החזרות באולם המיוחד ZIQUODROME וההופעה שהוכנה במיוחד לערב זה.

      

קבלת פנים בעירייה                             טיול בפריז.

הדפסשלח לחבר
נגישות באינטרנט דלג על בר תחתון
בר תחתון
בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד