מועצה מקומית קרית טבעון - עמוד הבית

דלג על בר עליון בראש הדף
בר עליון בראש הדף
06:38   19/8/2017
דלג על בר עליון אדום
בר עליון אדום
דלג על Ticker
Ticker

תערוכה : טופסי טרוי - עולם הפוך

00:00

הסרט- טהורה לעד / בימוי: מאיה זינשטיין

זוכה פרס הבימוי והעריכה בפסטיבל ירושלים11:30

סרט: המטפלת The Carer

19:00

הסרט- טהורה לעד / בימוי: מאיה זינשטיין

זוכה פרס הבימוי והעריכה בפסטיבל ירושלים20:30

סרט: הצד האחר של התקווה The Other Side of Hope

21:00

הוועדה לקשרי חו"ל בקרית טבעון - בשרות ההסברה

11/04/2013
נציגים מבראונשוויג בקרובקרית טבעון (הגדל)

הוועדה לקשרי חו"ל בקרית טבעון - בשרות ההסברה  

ראש הכנסייה הראשית של בראונשוויג, וחברי קהילתו עצרו ליום אחד בטבעון  

 

הפעם, זה קרה ביום ראשון, 07/04/13 כאשר מר Johachim Hempel, ראש הכנסייה הראשית של בראונשוייג, אחת משלושת עריה התאומות של קרית טבעון, יחד עם קבוצה בת 26 חברי קהילתו, עצרו ליום ביקור בקריה במסגרת טיול בארץ הקודש. מרים ראוך יו"ר הוועדה לקשרי חו"ל הכינה תוכנית מוקפדת לניצול יעיל של הביקור הקצר, בו שיתפה את החברים דוברי השפה הגרמנית.

הביקור כלל סיור מודרך באתר בית שערים, קבלת פנים וסיור במרכז ההנצחה, במעמד ראש המועצה, דוד אריאלי. בהמשך, בקרה הקבוצה בגן הילדים היהודי/ערבי עין בוסתן הממוקם בחילף. לגן, קשר אמיץ  ותמיכה מקבוצת הסוראופטמיסטיות בבראונשווייג.
אחרי שיחה עם מר אמיר שלומיאן, יוזם הפרויקט וצוות המורים חזרה הקבוצה לטבעון והתכבדה בארוחת צהריים שהוכנה למענם ע"י מרכז יום שלהב"ת. בתום הארוחה נוהלה שיחת הסברה ערה ומעניינת בהנחיית מר אורי טמל וחברי הוועדה לקשרי חו"ל. אחת השאלות שהועלו ע"י האורחים הייתה - איך אנחנו מרגישים עם האשמה המוטחת עלינו מכמה וכמה גורמים בעולם על כך שאנו מדינת אפרטהייד. על כך  השיב אורי טמל בהרחבה והסביר שזהו למעשה סילוף היסטורי ועלבון אינטלקטואלי. כל מי שטוען כך, לא היה בארץ ולא מכיר את המציאות כאן. הרופא והרוקח שלי הם ערבים אשתי מלמדת בכפר הערבי השכן, כך גם הגנן שלנו וגם חלק ניכר מעובדי המועצה המקומית שלנו. מי שטוען כך, אין לו מושג מהי מהות האפרטהייד. מפליא שבישוף טוטו הוא אחד מהם. לכן, אנחנו מזמינים אותו ושכמותו, באמצעותכם, לבוא לארץ ולראות במו עיניהם איך מתנהלים חיינו כאן ביום יום ולא מעל גבי עיתונים המחפשים סקופים בכל מחיר.  

 

 

 

הדפסשלח לחבר
נגישות באינטרנט דלג על בר תחתון
בר תחתון
בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד