מועצה מקומית קרית טבעון - עמוד הבית

דלג על בר עליון בראש הדף
בר עליון בראש הדף
19:55   23/10/2017
דלג על בר עליון אדום
בר עליון אדום
דלג על Ticker
Ticker

תערוכה אדון לימון אני צלחת

00:00

שעת סיפור : המנגינה היפה ביותר בעולם

עם אבי שדה מתיאטרון מנגינות ואגדות17:00

סרט: המסיבה The Party

18:00

סרט: המסיבה The Party

20:00

מופע בשיתוף הקהל, המציע מפגש עם ארץ ישראל דרך הגאוגרפיה, הגוף והלב

20:25

מופע: פני השטח

20:30

פני השטח

מופע בשיתוף הקהל, המציע מפגש עם ארץ ישראל דרך הגאוגרפיה, הגוף והלב 20:30

מרחיבים דעת על יוון העתיקה

2/03/2016
מרחיבים דעת על יוון העתיקה (הגדל)

ב"רימונים" מרחיבים דעת על יוון העתיקה בשיתוף הקהילה 


מנהלת בית הספר סתווית לרנר: "גולת הכותרת הם אירועי האולימפיאדה שבהם כל תלמידי השכבה  התחרו במקצועות יווניים עתיקים"
 

 

על פי המסורת, שהיא ארוכת שנים בבית ספר "רימונים" בקרית טבעון, סיימו בשבוע שעבר תלמידי כיתות ה' ללמוד את נושא  "תור הזהב של יוון העתיקה" -  שבוע של מיקוד למידה.  "תור הזהב של יוון העתיקה"  הוא שבוע מיוחד שבו הלמידה הופכת ללא שגרתית אך משמעותית עבור מורים ותלמידים כאחד. לטובת הנושא נבנית מערכת שעות חדשה המכילה תחומי דעת הקשורים לעבר ולהווה. מקצועות כמתמטיקה, אנגלית ומדעים נלמדים בזיקה ליוון העתיקה. בשיעור מתמטיקה כיכב "משפט פיתגורס" ובשיעור אנגלית הכתב היווני העתיק, המיתולוגיה היוונית בשלל סיפוריה, אמצעיה ואתגריה. התלמידים משתמשים בכל אמצעי החקר האפשריים  – ספרים, כרטיסיות מידע, טכנולוגיה, הרצאות והתנסויות המועברות ע"י הורים ומורים מומחים.  שלל התנסויות יצירה במגוון טכניקות מציור על כדים ועמודים ועד הכנת טוגה, מדליות וזרי דפנה. 

לדברי מנהלת בית הספר סתווית לרנר, גולת הכותרת הם אירועי האולימפיאדה שבהם כל תלמידי השכבה  התחרו במקצועות יווניים עתיקים כריצת 192 מטר, השלכת כידון וזריקת דיסקוס.  "והמנצחים" הסבירה, "זכו בתעודות הערכה על הישגיהם".
בטקס מרגש ננעל שבוע יון שכלל מרוץ הלפיד, התלמידים עם המורה לחינוך גופני רותי גולדשמידט והורים מלווים מרמת הדסה לבית הספר. בדרך הצטרפה אליהם מנהלת מחלקת החינוך במועצה גילה דינר, שהובילה בעבר במשך שנים את אירועי האולימפיאדה ב"רימונים".  בתום הריצה הועבר הלפיד הבוער בין תלמידי השכבה והודלק על גג "האולימפוס" ביה"ס רימונים. 

סתווית לרנר: "אין ספק  שלמידה כזו על תכניה וחוויותיה תיחרט בזיכרון התלמידים לאורך שנים, תעשיר את מאגר הידע שלהם ותפתח יצירתיות ומחשבה מקורית". 

גילה דינר: "בית ספר "רימונים" מקפיד לזמן לילדים למידה חווייתית לאורך השנים, ואני מצדיעה לצוות בית הספר על החשיבה והבדיקה המחודשת שהם עורכים בכל פעם- על מנת לשלב את שימור המסורות הבית ספריות המשמעותיות עם החדשנות והקדמה.
התהליך הלימודי עבור הילדים, בשילוב קהילת ההורים הפעילים בבית הספר, מלווה אותם לאורך השנים. זוהי הלמידה המשמעותית והחווייתית בהתגלמותה".
 

 

הדפסשלח לחבר
נגישות באינטרנט דלג על בר תחתון
בר תחתון
דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד