מועצה מקומית קרית טבעון - עמוד הבית

דלג על בר עליון בראש הדף
בר עליון בראש הדף
13:21   25/9/2020
דלג על בר עליון אדום
בר עליון אדום

"תיאטרון עדות" - מפגש בין דורי לתיעוד השואה

15/12/2019
"תיאטרון עדות" - מפגש בין דורי לתיעוד השואה (הגדל)

"תיאטרון עדות" - מפגש בין דורי לתיעוד השואה חוזר לקרית טבעון

 

ההכנות בעיצומן. הפקת "תיאטרון עדות" הגיעה השנה לקרית טבעון ובמסגרת הפרויקט תעלה במהלך ינואר 2020 הצגה המבוססת על תיעוד השואה באמצעות מפגשים בין דוריים - בין ניצולי שואה תושבי הקריה לבין בני נוער - תלמידי שכבת ח' בחטיבת הביניים אורט גרינברג. הפרויקט מתקיים פעם שנייה, במסגרת שיתוף פעולה בין המחלקה לשירותים חברתיים ובין מחלקת החינוך במועצה ואורט גרינברג, ובהובלת צמד הבמאים והיוצרים, עירית ועזרא דגן.

"תיאטרון עדות- לספר כדי לחיות" הינו מיזם של ארגון ג'וינט ישראל – אשל (לתכנון ולפיתוח שירותים חברתיים למען האזרחים הוותיקים בישראל), עמותת "תיאטרון עדות" (לקידום, פיתוח והפצה  של תכניות המפגישות ניצולי שואה עם דור שני וצעירים, בתהליך של טיפול בהבעה, יצירה ובדרמה-תרפיה) וועדת התביעות.

הפעילות המשותפת בין הניצולים ובני הנוער בחטיבה נמשכת לאורך השנה ולדברי עירית דגן, שהיא גם מרפאה בהבעה ויצירה ובדרמה-תרפיה, המפגש המשותף יוצר מקום משפחתי נוח וחם. מאפשר עידוד, נתינה, חיזוק ותקווה, יוצר אצל המבוגרים תחושת ביטחון ואצל הצעירים הכרה כ"נושאי-לפיד".
עירית דגן: "בתהליך, הצעירים מלווים את הדור הראשון ושותפים לסיפור הישרדותם.  באמצעות הקשבה והתנסויות דרמטיות אנו  מכשירים את המשתתפים להיות מסוגלים להגיע לשלב של "הפקה" –  אירוע שיוכל להעביר חוויה מרגשת, אישית וקרובה".

חשוב לציין כי השנה יש גם משתתפים מדור שני, שמקבלים התייחסות ייחודית בתכנית.

ראש המועצה עידו גרינבלום: "פרויקט קהילתי מרגש וחשוב, אשר במהלכו התלמידים והניצולים נפגשים מידי שבוע לשעה וחצי ללמוד ולשמוע על החוויות הקשות  אותם עברו הניצולים,  שהיו בעת המלחמה נערים ונערות בעצמם".

ענת, תלמידת אורט: "כשסיפרו לנו על הפרויקט, הסבירו לנו שיעלו בו תכנים קשים, ואנחנו מבינים שאם לא נשמע את כל מה שעברו הניצולים לא נוכל להעביר לדור הבא. לכן, מחובתנו לשמוע ולהקשיב לסיפורים,  גם אם לפעמים זה קשה ועשינו לצורך כך הכנה טובה במהלך החודשים האלו שאנחנו במפגשים. אמרנו שאנחנו יכולים להכיל  והתכוונו לזה".

נועם חן תלמידת אורט: "אנחנו כבר כמו משפחה ולראות מישהי נשברת מול העיניים שלך ושאתה יודע שקשה לה, מישהי שאכפת לך ממנה, אישה מבוגרת, זה קשה". 

 

 

הדפסשלח לחבר
נגישות באינטרנט דלג על בר תחתון
בר תחתון
דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד