מועצה מקומית קרית טבעון - עמוד הבית

דלג על בר עליון בראש הדף
בר עליון בראש הדף
19:23   19/9/2020
דלג על בר עליון אדום
בר עליון אדום

נציגי תיכון אורט קרית טבעון שבו מהמסע לפולין

25/11/2018
נציגי תיכון אורט קרית טבעון שבו מהמסע לפולין (הגדל)

נציגי תיכון אורט קרית טבעון שבו מהמסע לפולין
חברי המשלחת בקרו בעיירה פינצ'וב, התארחו בבית הספר ובקרו בבית הכנסת העתיק שבמקום

 

השבוע שבו ארצה משתתפי המסע של בית הספר אורט גרינברג לפולין. הקבוצה מנתה  70 חברים וכללה: תלמידים, מורים, והורים מלווים.
במהלך המסע, שנמשך 7 ימים אינטנסיביים, סיירו המשתתפים במחנות השמדה, בתי כנסת, ביערות ובתי קברות. בערבים  הם קיימו דיונים מעמיקים אודות תחושותיהם בעקבות המראות הלא פשוטים שחוו ועלו דילמות וסוגיות שעסקו בערך האדם.
אחת ממטרות המסע הייתה להקנות ערכים שלאורם יגדלו התלמידים כגון: להיות אנשים אוהבי אדם, לאהוב את הארץ, שערכים ומוסר פנימי ינחה אותם בבחירות עתידיות ובהשקפת חייהם ועוד.
המסע הוא ללא ספק מסע מעצב, מבגר ומשמעותי.

 

מאיר סנדר רכז שכבה י' וראש המשלחת לפולין: "המסע לפולין הוא הזדמנות עבורנו להפגיש את התלמידים עם דילמות אנושיות ומוסריות כאחד. נסענו ברחבי פולין וביקרנו במקומות קשים בהם הומתו מיליוני יהודים ושוחחנו על יכולתו של האדם לבחור ולהחליט מה לעשות בחייו שלו.
במקביל, ביקרנו גם באתרים של המורשת היהודית, ואף נפגשנו עם נוער פולני מבית הספר בעיר פינצ'וב. במפגש המרגש שרנו ביחד שירים בעברית ובפולנית, רקדנו ריקודים (לימדנו האחד את השני) וקיימנו מפגש קבוצות בו התלמידים קיימו שיחות היכרות ולמדו אודות ישראל ופולין. לבסוף קיימנו טקס מרגש בבית הכנסת המקומי ואף נטענו עץ בחצר בית הספר בו ובכך המשכנו את המסורת של המשלחות הקודמות.
רגע מרגש במיוחד עבורי היה כאשר עמדנו סביב האנדרטה בבורות הירי ביער קרפייץ, החזקנו ידיים ושרנו את "מי האיש". שם הרגשתי את חוזק הביטוי "כוחנו באחדותנו".
התלמידים בחרו את המשפט "היה השינוי שאתה רוצה לראות בעולם" ככותרת המסע. הבחירה הזו היא שתוביל אותם ואת העולם למקום טוב יותר על ידי מעורבות ולקיחת אחריות. יש לנו נוער איכותי ואני מאמין בהם. תודה גדולה לצוות החינוכי שליווה את המסע ושעשה מעל ומעבר כדי לאפשר לכל זה לקרות".

מיכל מסד, תלמידת י"ב: " במהלך המסע דאגנו לקדש את החיים בכל מקום אליו הלכנו. הצוות החינוכי ליווה אותנו והפך את המסע לכל כך משמעותי. ביקרנו בבית ספר פולני ודיברנו עם בני גילנו, גילנו שאין כל כך הרבה הבדל ובסך בכך אנחנו די דומים. המסע היה חוויה של פעם בחיים, משהו שלא נשכח"

אִתי לוי מנהל בית הספר: "בבית הספר אורט טבעון נבנתה מסורת רבת שנים שהפכה את  המסע לפולין למסע משמעותי וערכי. אין לי ספק שהוא הטביע את חותמו על עיצוב אישיותם של המשתתפים".

הדפסשלח לחבר
נגישות באינטרנט דלג על בר תחתון
בר תחתון
דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד