מועצה מקומית קרית טבעון - עמוד הבית

דלג על בר עליון בראש הדף
בר עליון בראש הדף
15:49   4/12/2020
דלג על בר עליון אדום
בר עליון אדום

על הקשר בין חינוך לערכים לגיוס משמעותי לצה"ל

27/06/2018
על הקשר בין חינוך לערכים לגיוס משמעותי לצה"ל (הגדל)

מורים מבית ספר אורט ביקרו בבסיס חיל האוויר ברמת דוד ולמדו על הקשר בין חינוך לערכים לגיוס משמעותי לצה"ל
מנהלת מחלקת החינוך במועצה גילה דינר: "הנתונים משקפים את ההקפדה וההשקעה של כל הגורמים השותפים בחינוך לערכים ולאהבת המולדת".

תשעה מורים מבית ספר אורט גרינברג בקרית טבעון ביקרו לאחרונה בבסיס חיל האוויר ברמת דוד ולמדו מקרוב על הקשר בין גיוס משמעותי לחינוך בבית הספר.
במהלך הביקור קיבלו המשתתפים סקירה ביטחונית מפי מפקד הבסיס, סיירו בטייסות וקיימו מעגלי שיח פתוח 'מורים ומפקדים'. במעגלי השיח הללו דיברו על אתגרים משותפים, על דרכי פעולה, על השפעתם של המורים  על המתגייסים הטריים וציינו בין השאר את אחוזי הגיוס הגבוהים של התלמידים בקרית טבעון.
מזה מספר שנים נמצא כי אחוזי  הגיוס לצה"ל בקרב תלמידי  אורט גרינברג, בנים ובנות,  גבוהים במיוחד והם בעלי מוטיבציה  גבוהה לשרת שירות משמעותי.
בשנת 2016 96.7% מהבנים ו-95% מהבנות שלמדו בבית הספר התגייסו לצה"ל. כמו כן, תלמידות אורט נמצאו במקום גבוה בסעיף מיצוי לקצונה:  11.1%, לעומת הממוצע הארצי העומד על 6.6%, והבנים  ממוקמים בדומה לממוצע הארצי -   7.5%. בנוסף, שיעור הפונים לדחיית השירות הצבאי לטובת שנת שירות נוספת ואו להצטרפות למכינה היה מכובד בשנת 2016 ועמד על  16.9%.

מנהלת מחלקת החינוך במועצה גילה דינר: "הקשר בין חינוך איכותי המשלב מצוינות לימודית, חינוך לערכים ותרומה לקהילה בא לידי ביטוי גם בשירות הצבאי של תלמידי בית הספר. אנחנו גאים מאד בבוגרי אורט ובצוות החינוכי האיכותי של בית הספר.  הנתונים משקפים את ההקפדה וההשקעה של כל הגורמים השותפים בחינוך לערכים ולאהבת המולדת".
מנהל בית הספר אִתי לוי: "הנכונות של בני בנוער בטבעון לצאת לשנת שירות נוספת או לשרת שירות משמעותי, נובעת קודם כל מהחינוך מהבית! אליו יש להוסיף את הפעילות הענפה והמבורכת של תנועות הנוער ואגודות הספורט אחר הצהרים, שפיתחו מורשת שעוברת מדור לדור.
בית הספר משלים את המשולש בפעילויות רבות שמפתחות רגישות ומודעות לכלל החברה ויכולות לפעול ולהשפיע ממקום של מנהיגות על עתיד החברה והמדינה".

צילום דובר צהל-ביקור ברמת דוד

הדפסשלח לחבר
נגישות באינטרנט דלג על בר תחתון
בר תחתון
דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד