מועצה מקומית קרית טבעון - עמוד הבית

דלג על בר עליון בראש הדף
בר עליון בראש הדף
23:06   26/10/2020
דלג על בר עליון אדום
בר עליון אדום

באורט גרינברג הושקה אסופת "בסר" תשע"ח

13/05/2018
בתמונה- כל המשתתפים באירוע (הגדל)

באורט גרינברג הושקה אסופת "בסר" תשע"ח וחולקו פרסים על שם ניר כהנא ז"ל לשישה יוצרים מצטיינים
הזוכים  בקטגורית הצילום: במקום השלישי: נעמה שלו, שני: הילה בינשטוק  ובמקום הראשון: מעיין צרפתי. בכתיבה יוצרת: במקום השלישי: גל סלפטר, במקום השני: גל דיין ובראשון זכתה (כמו בתשע"ז) נועם קאוץ

בשבוע שעבר נערך ערב השקה לאסופת "בסר 2018"  -  קובץ יצירות בתחום הכתיבה והצילום של תלמידי, מורי ועובדי בית הספר אורט גרינברג, לזכר בוגרי בית הספר שנהרגו במערכות ישראל. האירוע המכובד נפתח בנגינת כינור של תלמיד י"א - עודד מאיר, כמחווה לאירוע "בסר" החוגג 17 שנים של יצירה .
ערב השקת האסופה, שוזר ברקמה מיוחדת זיכרון ויצירה, עצב ושמחה ומשולבים בו קטעי יצירה, שירה ומשחק.
כבכל שנה ביום האירוע  אודיטוריום "איתן" בבית הספר התיכון בקרית טבעון מלא קהל צופים נרגש לקראת בחירתם של שישה יוצרים מצטיינים: שלושה בתחום הכתיבה ושלושה בתחום הצילום.
הליך היצירה מתקיים בבית הספר לאורך שנת הלימודים כאשר אסופת היצירות מופקת לקראת סוף השנה. זו השנה ה-12, שהערב נערך בחסות משפחת כהנא, לזכר בנה ניר, שנפל בדצמבר 2005 בעת פעילות מבצעית במחסום קלנדיה. ניר כהנא ז"ל, בן הקריה ובוגר בית הספר, היה חובב צילום והותיר אחריו מאות תמונות מרהיבות, בהן באים לידי ביטוי כישרונו ונקודת המבט האופטימית והייחודית שלו. ניר גם  אהב לפרגן ולעודד על כן החליטו הוריו, יחד עם הנהלת בית הספר, להנציחו בדרך זו.
במסגרת הערב ציין מנהל בית הספר אִתי לוי את ייחודיותו של "בסר" במערכת החינוך ושיבח את פועלה וההשקעה הרבה ויוצאת הדופן של יפה מיטלפונקט והעורכים הצעירים: גיל, נועם, סתו, גל ואור.
ברוך, אביו של ניר, ציין כי משפחת כהנא חשה לצד העצב והגעגוע לניר, גם רוממות רוח ותחושה כי ערבי "בסר", ממשים את מורשתו של ניר: חברות, חיוך, יצירה ופרגון.
החיילת שקד אמסלם, בת דודתו של ניר, ריגשה את הקהל בשיר שהקדישה לזכרו: "אלף כוכבים"  שהכתב והלחין יפתח קרזנר.  עדי ברעם  שרה את השיר "ניר" שכתבה יפה מיטלפונקט לזכרו של ניר והלחין עמרי חיים.   בהמשך שרה עדי את השיר "אתה היית חוף המבטחים שלי" – שירה של גל ספטר, שזכה במקום השלישי והולחן על ידי עדי ברעם.
גל דיין, הגיש מונולוג משעשע מאת חנוך לוין,  בבימויה של דפנה נגלר.  את קטעי הספרות הזוכים קראו ליאורה אלרז ודפנה נגלר.
בשלוש השנים האחרונות "בסר" הפך לחומר לימוד והוא מתורגם גם לשפה האנגלית, כאשר התרגום המוצלח ביותר, מזכה גם את מבצעיו בפרס.
במהלך הערב, הוקרן סרטו של אור לב-ארי, אחד מעורכי "בסר", שליווה את תהליך היצירה לאורך השנה כולה. 
55 יוצרים השתתפו השנה ביצירה והזוכים בשנת תשע"ח הם:  בקטגורית הצילום: במקום השלישי -   נעמה שלו (ילדים יושבים על גדת הנחל),  במקום השני – הילה בינשטוק (מצלמים מדוזות) ובמקום הראשון  - מעיין צרפתי (ילד בשלולית) .
הזוכים בכתיבה יוצרת:  במקום השלישי -  גל סלפטר בשירה "אתה היית חוף המבטחים שלי",  במקום השני -  גל דיין בשירו "כדור של אקמול" ובמקום הראשון – נועם קאוץ' בשיר: "שקרים לבנים".
לאחר שכל יוצרי "בסר", עלו לבמה לצילום קבוצתי וקבלת שי ותעודות הערכה ממשפחת כהנא, הודה ברוך כהנא, ליפה מיטלפונקט על שהובילה בכישרון ובמיומנות את הפקת "בסר"  זו השנה ה 17  והוסיף תודה גדולה לכל החברים,  התלמידים ולכל מי שעבד וטרח וסייע להצלחתו של הערב.

הדפסשלח לחבר
נגישות באינטרנט דלג על בר תחתון
בר תחתון
דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד