מועצה מקומית קרית טבעון - עמוד הבית

דלג על בר עליון בראש הדף
בר עליון בראש הדף
14:34   19/4/2018
דלג על בר עליון אדום
בר עליון אדום
דלג על Ticker
Ticker

תערוכה : שבוי שפוי חופשי / אלי אלקרס

00:00

תערוכות במרכז ההנצחה

00:00

הושקה באורט אסופת בסר תשע"ז

6/06/2017
הושקה  באורט אסופת בסר תשע"ז (הגדל)

הושקה אסופת בסר תשע"ז באורט  וחולקו פרסים של שם ניר כהנא ז"ל ל-6 יוצרים 
 

הזוכים  בקטגורית הצילום -  במקום השלישי: עדן מרמלשטיין, במקום השני: תום סוסתיאל  ובמקום הראשון: סתו טסלר. בכתיבה יוצרת: במקום השלישי: גל חלפון, במקום השני: יהלי לן רידר ובמקום הראשון זכתה נועם קאוץ  

 

ערב ההשקה לאסופת "בסר 2017"  - קובץ יצירות בתחום הכתיבה והצילום של תלמידי ומורי בית הספר אורט גרינברג ולזכר בוגרי ביה"ס שנספו במערכות ישראל -  נפתח בנגינת סקסופון של שחר בן שושן, כמחווה לאירוע בסר החוגג 16 שנים של יצירה . 

ערב השקת האסופה, שוזר ברקמה מיוחדת זיכרון ויצירה, עצב ושמחה ומשולבים בו קטעי יצירה, שירה ומשחק.
כבכל שנה ביום האירוע  אודיטוריום "איתן" בבית הספר התיכון בקרית טבעון מלא קהל צופים נרגש לקראת בחירתם של שישה יוצרים מצטיינים: שלושה בתחום הכתיבה ושלושה בתחום הצילום.
הליך היצירה מתקיים בבית הספר לאורך שנת הלימודים כאשר אסופת היצירות מופקת לקראת סוף השנה. זו השנה ה-11, שהערב נערך בחסות משפחת כהנא, לזכר בנה ניר, שנפל בדצמבר 2005 בעת פעילות מבצעית במחסום קלנדיה. ניר כהנא ז"ל, בן הקריה ובוגר ביה"ס, היה חובב צילום והותיר אחריו מאות תמונות מרהיבות, בהן באים לידי ביטוי כישרונו ונקודת המבט האופטימית והייחודית שלו. ניר גם  אהב לפרגן ולעודד על כן החליטו הוריו, יחד עם הנהלת ביה"ס, להנציחו בדרך זו. 

במסגרת הערב ראש המועצה דוד אריאלי נשא דברים וציין לשבח, כשופט בתחרות,  את הרמה הגבוהה של היצירות באסופה,  מנהל ביה"ס אִתי לוי הדגיש את משמעות פרויקט בסר בקהילה ואת ההשקעה הרבה של יפה מיטלפונקט והעורכים הצעירים –  עדן מרמלשטיין, עדי וורלי , אורלי שאולי וגל חלפון. 

שקד אמסלם בת דודתו של ניר שרה את "למרגלותיך " של עילי בוטנר . עדי ברעם וגל דיין הלחינו ושרו את השיר שזכה במקום הראשון "במפגש עם חתולת רחוב " של נועם קאוץ , גלי כשר ותומר אמון שיחקו קטע מ"יעקובי  ולידנטל " של חנוך לוין בבימויה של דניאל מרום,  נוגה קסטלמן איתמר ברנע וטל נוימן שיחקו קטע מ"משפחת ישראלי " של בועז גאון בבימויה של שרון קרייזלר, את קטעי הספרות הזוכים קראה רווית חנוך היימס ואת הערב ביימה בכישרון רב דפנה נגלר.
בשנתיים האחרונות "בסר" הפך לחומר לימוד והוא מתורגם גם לשפה האנגלית. השנה, השיר שתורגם  ונמצא שהתרגום שלו הכי קרוב ליצירה הוא השיר של גל חלפון "חיכיתי לך כל הלילה". תרגמו את השיר התלמידות: עדי ברעם, גל סלפטר ושי לי סלמה . 

הזוכים בשנת תשע"ז  בקטגורית הצילום: במקום השלישי  עדן מרמלשטיין ("נערה עם כובע "), במקום השני תום סוסתיאל (בועות סבון על רקע בית) ובמקום הראשון הצילום של סתו טסלר (שדרת עצים גבוהים) . 

הזוכים בכתיבה יוצרת: במקום השלישי גל חלפון בשירה "חיכיתי לך כל הליל",  במקום השני זכתה יהלי לן רידר בשירה "אוקיינוס של שקט" ובמקום הראשון, כאמור "במפגש עם חתולת רחוב " של נועם קאוץ .  

בסיום הערב ברוך כהנא, אביו של ניר ז"ל, הודה ליפה מיטלפונקט על שהובילה בכישרון ובמיומנות את הפקת בסר זו השנה ה16  והוסיף תודה גדולה לכל החברים,  התלמידים ולכל מי שעבד וטרח מאחורי הקלעים וסייע להצלחתו של הערב.
חוברות "בסר תשע"ז" יוצגו למכירה בשבוע הספר. 
 

הדפסשלח לחבר
נגישות באינטרנט דלג על בר תחתון
בר תחתון
דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד