מועצה מקומית קרית טבעון - עמוד הבית

דלג על בר עליון בראש הדף
בר עליון בראש הדף
21:36   30/9/2020
דלג על בר עליון אדום
בר עליון אדום

כבוד! תלמידי אורט זוכים בפרסים

29/03/2017
כבוד! תלמידי אורט  זוכים בפרסים (הגדל)

כבוד! תלמידי המגמה המדעית הנדסית של אורט טבעון בין הזוכים בתחרות "מדענים ומפתחים צעירים"

הפרויקט של דקל רוט ואריאל אדר זכה במקום השני והפרויקט של אוהד רווה וניתאי אדלברג זכה במקום השלישי


בטקס מרגש שנערך בשבוע שעבר בכנסת בירושלים, בנוכחות חברי כנסת ואנשי אקדמיה בכירים, זכה  הפרויקט של דקל רוט ואריאל אדר במקום השני והפרויקט של אוהד רווה וניתאי אדלברג במקום השלישי בתחרות "מדענים ומפתחים צעירים".  ארבעת הצעירים הם תלמידי המגמה המדעית הנדסית בבית ספר אורט גרינברג בקרית טבעון. 

התחרות שמתקיימת זו השנה ה-20, הינה חלק מתכניות המחקר והפיתוח של האיחוד האירופי לעידוד ושיתוף פעולה בין מדענים צעירים באירופה וישראל ושל התחרות העולמית היוקרתית אינטל אייסף Intel-ISEF בארה"ב.  

אל שלב הגמר בתחרות העפילו, בסופו של תהליך סינון ארוך,  49 פרויקטים מתוך מאות פרויקטים מכל רחבי הארץ. בין הפרויקטים שהגיעו לשלב הגמר היו גם שלושה פרויקטים מהמגמה המדעית הנדסית בבית ספר אורט גרינברג בקרית טבעון. 

שלושת הפרויקטים שעלו אל שלב הגמר פותחו על ידי תלמידי המגמה במסגרת פרויקט סיום ושלושתם עוסקים בפתרון בעיות שונות מתחום הרפואה ורפואת הספורט. 

1.      פרויקט "קרסולית ריאקטיבית" - קרסולית חדשנית שעוקבת אחר תנועות הקרסול ומתקשה רק בזמן תנועות חריגות. פיתחו התלמידים:  יונתן גוטמן וגיא ארז.  

2.      פרויקט "מערכת לניטור אחרי מסתם לב מכאני" (MFValve)  - מערכת מבוססת RFID שמאפשרת לעקוב אחרי תנועות מסתם שמושתל בגופם של חולי לב. פיתחו: התלמידה דקל רוט והתלמיד אריאל אדר. 

3.      פרויקט "מערכת סיוע לעיסוי לב" (CPRBridge) - מערכת שמסייעת בזמן עיסוי לב ונותנת משוב למעסה בזמן אמיתי. פיתחו התלמידים: אוהד רווה וניתאי אדלברג. 

כאמור, הפרויקט של דקל ואריאל נבחר למקום השני והשניים יטוסו במאי לייצג את ישראל בתחרות Intel ISEF בלוס-אנג'לס. את הפרויקט שזכה במקום השלישי ייצגו אוהד וניתאי בחודש ספטמבר באסטוניה, בתחרות מדענים ומפתחים צעירים האירופי. שני הצוותים זכו גם במלגות לימודים.
חשוב לציין שזו השנה השלישית ברציפות שתלמידי המגמה מגיעים לשלב הגמר בתחרות היוקרתית בירושלים וזוכים לייצג את ישראל בתחרויות בחו"ל. הזכייה בירושלים מגיעה כשבועיים אחרי זכייתם של עופר מגן ואוריה כהן-אליה במקום השני בתחרות המהנדסים הצעירים בטכניון.
ליוו והנחו את התלמידים בפרויקטים: אורן למדן, אסף צ'רטקוף , מיכה דוד ואיתמר פיגנבאום. 

אִתי לוי, מנהל בית הספר: "השתתפות בתחרויות והזכייה בפרסים הן תוצאה של תהליך ארוך, סיזיפי ומקצועי של מורים מסורים ובתמיכה רחבה תחת המטריה של רשת אורט, שמאפשרת לנו את התנאים המיטביים להביא את הילדים לרמות הגבוהות ביותר. העובדה שזו השנה השלישית ברציפות שתלמידי המגמה המדעית הנדסית זוכים בפרסים, יש בה להעיד על התמדה ופיתוח שפה בית ספרית המעודדת יזמות, יצירתיות, עבודת צוות וחשיבה ביקורתית".  

התלמיד אריאל אדר: "בשלושת הימים האחרונים התמודדנו, דקל שותפתי ואני, בתחרות מדענים ומפתחים צעירים של מוזיאון המדע בירושלים.  

MFvalve: המערכת הביתית שפיתחנו למעקב אחר מצבם הלבבי של מנותחים שעברו ניתוח לב להשתלה של מסתם מכני, מטרתה לדאוג למנותחים בשנים שלאחר הניתוח באמצעות בדיקה עצמית של המנותח בבית. 

נבחרנו לייצג את ישראל בתחרות Intel ISEF העולמית שתיערך בלוס אנג'לס, קליפורניה ואנו מאושרים וגאים על ההזדמנות שניתנה לנו לייצג את המדינה ולפתח מוצר בעל תרומה ניכרת לרפואת העתיד. 

תודה למורים שליוו לאורך כל הדרך: אורן למדן, אסף צ'רטקוף ואיתמר פייגנבאום. תודה גדולה לד''ר זיו בקרמן, מנתח לב בכיר ברמב''ם, ולאור כץ, מהנדס ברפאל, שהעניקו את התמיכה המקצועית והחיונית כל כך". 

הדפסשלח לחבר
נגישות באינטרנט דלג על בר תחתון
בר תחתון
דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד