מועצה מקומית קרית טבעון - עמוד הבית

דלג על בר עליון בראש הדף
בר עליון בראש הדף
11:16   28/9/2020
דלג על בר עליון אדום
בר עליון אדום

מיזמים משותפים אורט קרית טבעון ואורט בסמת טבעון

14/02/2017
מיזמים משותפים אורט קרית טבעון ואורט בסמת טבעון (הגדל)

מיזמים משותפים אורט קרית טבעון ואורט בסמת טבעון
 

טל רייס מנהלת חטיבת הביניים: "אני גאה בבנות אורט טבעון ואורט בסמת טבעון שלוקחות חלק בפרויקט. זוהי דרך נפלאה ליצור שיתופי פעולה, הידברות, הכרות והעצמה נשית יחד עם חשיפה לעולם התעשייה ולהובלה של פרויקטים" 

במסגרת הקורס ״צועדות קדימה״ של תעשיידע, בשיתוף MEPI  מבית שגרירות ארה״ב והמכון לשותפויות המזרח התיכון, אירחו בשבוע שעבר תלמידות כיתות ט׳ בחטיבת הביניים אורט גרינברג בקרית טבעון את תלמידות כיתות ט׳ מבסמת טבעון, למפגש משותף ראשון בתחום היזמות הטכנולוגית. 
מטרת המיזם היא להעצים את התלמידות בשני המגזרים, להפחית פערים מגדריים, ליצור מנהיגות נשית ולעודד מעורבות חברתית וקהילתית.
הקורס מועבר על ידי שתי מדריכות- האחת מדריכה בשפה העברית והשנייה מדריכה של הקבוצה בשפה הערבית. השיעורים המשותפים מועברים עם השתדלות גדולה להבין האחת את השנייה ולהקשיב, וכחלק מארגונן יחדיו תחת פירמה אחת המורכבת, כמקובל בעולם העסקי, ממחלקות כמו: אסטרטגיה עסקית, מחקר ופיתוח, שיווק ומכירות.
הבנות עובדות במקביל על הפרויקט המשותף, כל קבוצה ביישוב שלה, כאשר לאורך כל הדרך ישנה תקשורת באמצעות ניו מדיה ואפליקציות כגון: וואטסאפ, פייסבוק (קבוצות פרטיות) ואינסטגרם
.

במסגרת הלימודים הבנות רוכשות גם ניסיון בקבלת החלטות בצוות- נבחרים רעיונות משותפים אותם בכוונת הבנות לפתח יחדיו ובנפרד. בימים אלה הבנות יוצאות להתמקצע בתפקידים השונים במחלקות, ולהבין כיצד נע פרויקט מרעיון למעשה דרך פיתוח אבטיפוס עם מפעל, בניית אתר אינטרנט לחברה, שיווק בפלטפורמות המדיה השונות והבניית אסטרטגיה עסקית המתווה את האופן בו הן פועלות. הבנות מגלות חשיבה יצירתית, סקרנות והערכה רבה לכל חברות הקבוצה, אשר יחד מקדמות את המיזמים השונים. 

רוני שפיגל מכתה ט'2: "המפגש מאוד תרם לי. הפגישה המחודשת עם הבנות הייתה מעניינת ומהנה ואפשרה לי להכיר אותן לעומק"
ליאור צפריר מכתה ט'2: "המפגש השני אפשר לי להכיר צדדים ונקודות מבט אחרות של הבנות מבסמת טבעון הכרות שבוודאי תתרום גם להתקדמות הפרויקט".
עבד אלהאדי
, המורה שליוותה את קבוצת הבנות מבסמת טבעון: "למרות הקושי בהבנת השפה היה  שיתוף פעולה נעים בין הקבוצות השונות".
טל רייס מנהלת חטיבת הביניים: "אני גאה בבנות אורט טבעון ואורט בסמת טבעון שלוקחות חלק בפרויקט. זוהי דרך נפלאה ליצור שיתופי פעולה, הידברות, הכרות והעצמה נשית יחד עם חשיפה לעולם התעשייה ולהובלה של פרויקטים. בשתי הקבוצות ישנן בנות איכותיות ביותר שעתידות להיות מובילות ומשפיעות על עתיד החברה הישראלית. אין דרך יפה יותר משיתוף פעולה פורה שיצמיח דו קיום יחד עם חדשנות והעצמה של נשים צעירות בתעשייה הישראלית."
 

הדפסשלח לחבר
נגישות באינטרנט דלג על בר תחתון
בר תחתון
דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד