מועצה מקומית קרית טבעון - עמוד הבית

דלג על בר עליון בראש הדף
בר עליון בראש הדף
12:36   27/9/2020
דלג על בר עליון אדום
בר עליון אדום

סטודנטים מ- MIT בארה"ב הגיעו לאורט

19/01/2017
סטודנטים מ- MIT בארה"ב הגיעו לאורט (הגדל)

 

העשרה: במסגרת פרויקטi-steam סטודנטים מאוניברסיטת MITבארה"ב הגיעו לאורט בטבעון

  

טל רייס, מנהלת חטיבת הבינים : "למעשה הרווחנו כפליים: גם הוראה איכותית בתחומי הטכנולוגיה וגם תרגול של כישורי השפה האנגלית" 

 

8 סטודנטים מאוניברסיטת MIT היוקרתית בארה"ב הגיעו השבוע לביקור בבית ספר אורט גרינברג בקרית טבעון. הביקור הינו במסגרת פרויקט i-steam המתקיים השנה בשמונה בתי ספר של רשת אורט ברחבי הארץ. הסטודנטים הגיעו לביקור של חודש ימים, כאשר בכל שבוע הם השתלבו בבית ספר אחר, לעבודה עם תלמידי הפרויקט.

הסטודנטים : מקס (רפואה), ג'יסון ( הנדסת מכונות), מרגו'רי ( הנדסה כימית) ואביגיל ( מדעי המחשב) הפכו לחלק מצוות בית הספר והעבירו לתלמידים קורסים במגוון תחומים כגון: יזמות, בניית אפליקציות מחשב ובישול מולקולרי. כל הקורסים התקיימו בשפה האנגלית כאשר הדגש היה על הכרות עם טכנולוגיות חדשניות, חשיפת התלמידים למגוון התחומים ולעורר השראה. בין השאר, הציגו תלמידי שכבה ט' בפני הסטודנטים  את הפרויקטים עליהם הם עובדים וזכו למשוב וטיפים להשבחת עבודתם. 

האורחים זכו להתארח בבית מורי החטיבה ונהנו מסיורים בציפורי, בתל שמרון-בקבר של אילן רמון, בטייסת רמת דוד, ביקורו בקיבוץ ונחשפו לענף גידולי השדה ובנהלל למדו על רפתות רובוטיות. הם סכמו את הביקור כחוויה מרחיבת אופקים וציינו כי שמחו להשפיע על חייהם של  תלמידים  מוכשרים ונלהבים. בנוסף, הסטודנטים למדו להכיר מקרוב את "ישראל האמיתית", את התרבות, ההיסטוריה ונפלאות הטכנולוגיה בארץ. 

ורד, מורה לאנגלית: "שמחנו מאוד על ההזדמנות לשיח אחר עם דוברי אנגלית. במהלך הפעילות אותגרו התלמידים על ידי פלאי הטכנולוגיה, כמו כן נחשפו למונחים  טכנולוגים באנגלית והשתמשו בהם על מנת ליצור אפליקציות.  ברגע שהבינו התלמידים את המשימה ואף הצליחו בה, הם הרגישו סיפוק אדיר והתלהבות עצומה".  

טל רייס, מנהלת חטיבת הביניים: "אנו שמחים מאד על ההזדמנות לארח את הסטודנטים מ- MIT. הגיע אלינו צוות נלהב ובעל ידע עשיר וזוהי הזדמנות נפלאה לתלמידנו להיחשף לעולם טכנולוגי מרתק. הסטודנטים עוררו את סקרנותם של התלמידים ויצרו שיח בשפה האנגלית, למעשה הרווחנו כפליים: גם הוראה איכותית בתחומי הטכנולוגיה וגם תרגול של כישורי השפה האנגלית. תודה מקרב לב למנהל בית הספר אִתי לוי, למורה זאב ויזל על תיאום וארגון הביקור ברמת דוד, ולמורים שנרתמו לאירוח: לנעמי אברהם, למנש בר טוב על שפתח את ביתו וליבו, ליהודה שגיא על הסיור, לחיה זך על הביקור בנהלל ולתהל וייס יצחקי על ליווי הסטודנטים במהלך השבוע".

הדפסשלח לחבר
נגישות באינטרנט דלג על בר תחתון
בר תחתון
דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד